N°. 1427, Donderdag 13 October. A°. 1^64. Binnenlandse!) Nieuws. Z. M. heeft den heer Mr. J. H. de Stoppelaar, rech ter ia de rechtbank te Middelburg, schrijver van het gedenk boek van 's Konings verblijf in Zeeland gedurende de maand Mei 1862, benoemd tot ridder der orde van den Eikenkroon. Z. M. heeft benoemd tot ridders der 4de klasse van tie Militaire Willemsorde, den korp. Th. Syugei en C. Cas teels, beiden van het wapen der inf. van het leger in Ned. Indië, en besloten, dat bij afzonderlijke dagorders, zoo in Indië als in Nederlandzal worden vermelddat aan de voordragt om den fuselier L. Gruber te benoemen tot ridder der 4de klasse van de Militaire Willemsorde, geen gevolg is kunnen worden gegeven, vermits hij sedert overleden is. Z. M. heeft Mr. E. L. baron van Hardenbroek van Lookhorst, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als school opziener in het 3de schooldistrict der prov. Utrecht, en in diens plaats benoemd Dr. W. Koster te Utrecht; benoemd tot raadsheer in het prov. gerechtshof in Noord-Holland Mr. J. Heemskerk Az., thans rechter in de arr.-rechtbank te Amsterdam; tot plaatsverv. kantonr. te Weesp W. Bruyn Jz., burgem. en secr. dier gemeente; tot proc, bij de arr.-recht bank te 's Gravenhage Mr. A. F. de Bas Jr., adv. aldaar; tot griff. bij het kantonger. te Beverwijk Mr. A. C. Lager- wey, thans te Vollenhove, en tot griff. bij het kantonger. te Vollenhove Mr. P. Blussé, advocaat en candidaat-notaris te Dordrecht. Naar men verneemtis de heer S. Coollid der Tweede Kamer van de Stateu-Generaal voor Amsterdam, na een langdurige ongesteldheid, Maandag te dier stede overleden. In den afgeloopen nacht is te 'sHage, in zeer hoo- gen ouderdomoverleden Jhr. L. R. Gevaertsgedurende vele jaren lid van de Gedep. Staten van Zuid-Holland en van het collegie van toezigt op de kerkelijke administratie in deze provincie. De Gemeenteraad te 's Hage heeft in de Dingsdag gehouden zitting besloten, om de paardenmarkt, invallende op den eersten Dingsdag van de kermis, afteschatf'enaan gezien die meer en meer in verval geraakt. Dit besluit zal ter nadere goedkeuring aan Gedep. Staten worden toege zonden. In den Gemeenteraad vaii Vlissingen heeft in een der laatste vergaderingen een der leden een merkwaardig bewys van scherpzinnigheid gegeven. Men behandelde de uitnoodi- ging van den Minister van Binnenlandsche Zaken om te rapporteren op het verzoek van diakenen der Hervormde ge meente te Vlissingentot vernietiging van het raadsbesluit in de zaak der opheffing van de zeemans- en visschersbeurs. Nadat daarover breedvoerig van gedachteD was gewisseld, gaf een der leden den wensch te kennen dat, bij de mede- deeling van de geuite beschouwingen, ook de namen zouden vermeld worden van hen die - niet over de zaak gesproken hadden//opdat de Minister zou weten hoeveel leden in de zitting tegenwoordig waren." Het is een nieuw middel, maar het eenvoudigste middel zeker niet. Heden Woensdag werd te 's Hage de groote kaas markt gehouden; de aanvoer was vrij aanzienlyk. De zoete- melksche kaas goldt gemiddeld 27 a 29 cents, en de ko- naijnde kaas 17 a 19 cents de 6 ons. - Tot aanvulling van het berigt van Dingsdag dient, dat, toen de Scheveningsche haringschuit de Jonge Trijntje, de equipage van de Yrma bij de Lemmerbank, waarop het schip gestooten had, te hulp snelde, de nood zoo hoog was gestegen, dat het volk zich reeds in de barkas begeven had. De schipbreu kelingen zijn nog Dingsdag namiddag, na aan het Oostenrijksch gezantschap van reisgeld te zijn voorzien gewordennaar Rot terdam vertrokken. Ook is de Engelsche loods James Jackson, die aan boord van de Yrma was, onmiddelijk naar^ Rotterdam vertrokken. Tot lid van den gemeenteraad te Utrecht is gekozen de hoogleeraar Mr. J. A. Fruin. Zondag avond heeft te Utrecht een ernstige vecht partij plaats gehad; men zegt, dat door een der dronken troepen die Zondags gewoonlijk de stad doorkruissen den kweekelingen van het hospitaal beleedigingen zijn aan gedaan ten gevolge waarvan een strijd is ontstaandie door toeloop van studenten en artilleristen een jammerlijke uitbreiding heeft erlangd; er moeten onderscheiden verwon dingen hebben plaats gegrependaar de policie en wacht de strijdenden slechts met moeite konden scheiden. In den nacht van 2 op 3 October 11. was uit het huis van correctie te Hoorn een afschuwelijke booswicht ont snapt de beruchte J. H. Weiingh, bijgenaamd Krieger. In denzelfden nacht was in de gemeente Oudendijkten LEID Dese Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco pe/- post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mera Vijf Cents. Prijs der Advsrtentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/O. 90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 ra.; 12 u. 51 m.; 8 u. 46 m.; 6 u. 6 u 9 u. 5 m. naar Haarlem en Arasterdam te 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 56 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2£ u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.; 'anamiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. '3namiddags. Oost-Iadische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 eu 23; over Marseille, 916 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoor.weg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's ra. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zatnrdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur der la- en Uitgaande Reohten en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, üiugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1