N°. 1422. Vrijdag 7 October. A°. 1804. Binnenlandse!) INieuws. .lit. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor leiden f 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maauden. Afzonderlijke Mom- mers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 3 u. 46 m.; 0 n. 6 m 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 44 ra.; 11 u. 43 ra.; 2 u. 56 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt; naar Leiden, Maandag 2J. u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags, Postbusligtingen aan de Lakenhal, Ratoeufabriek ea op ue Nieuwstraat's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 ra.; 'a namiddags te 3 u. 45 ra. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 ra. en 3 u. 45 ra. 'snamiddags. Oo9t-Iudi9ohe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Tolegraaf dagelijks vau 7 u. 30 ra. 's iu. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen vau het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 10 -4 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgeus 12 -1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijuseu, dagelijks vau 81 uur eu vau 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten eu Acoijnsen dagelijks vau 91 uur en van 36 uur; vau 'sRijks Directe Belastingen, Maaudag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks vau 8 —4; van de Hypotheken en bet Kadaster, vau 94 uur. 2! Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten vau 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Z. M. heeft benoemd tot ridder Grootkruis der orde van den Nederlaudschen Leeuw, den staatsraad Francisco Carlos de Aranjo Brusque, Minister van Marine van Brazilië; tot commandant de schout bij nacht Diogo Iguacio Favareshoofd inspecteur der Braziliaansclie marine en directeur van het Kei zerlijk arsenaal; en tot ridders, de kapt.-luit. Cypriano deAze- vedo Thompson de hoofd-ingenieur Napoleao Joas Baptiste Leval en de consul-generaal der Nederlanden te Rio Janeiro Jules Posno. Door Z. M. den Koning-Groothertog zijn tot de orde vau de Eikenkroon benoemd: tot groot-officier, de heer J. Quoilinsecret.-gen. bij het Depart, van Fin. in België, en tot officieren de heeren Leopold Orban legatie-secretaris der lste kl.; L. van der Rest, secret, bij het Kabinet van den Belg. Min. van Fin., en de Cuyper, griffier van den prov. Raad van Antwerpen. Z. M. heeft den adjunct-commies H. C. Klompé, bij de administratie voor de zaken der R. C. eeredienst, be noemd tot commies, en tot rechter-plaatsverv. indearrond.- rechtbank te Assen Mr. J. Roessingbadvocaat aldaar en commies ter prov. griffie van Drenthe. De Hollandsche Maatschappij van fraaije kunsten en wetenschappen heeft op den löden September 11. te Amster dam in hare jaarlijksche algemeene vergadering als nieuwe prijsvraag, om te beantwoorden vóór 1 Januarij 1866 uitgeschrevenals proeve van Poëzy//Een oorspronkelijk blijspel." Voorts werd herinnerd aan de in 1863 uitge schreven prijsvraag, uit het vak der geschiedenis: //Wel ken invloed heeft de omwenteling van 1813 op den staat kundigen en maatschappelijken toestand van Nederland gehad?" waarvan het antwoord vóór 1 Januarij 1865 moet worden ingezonden. De afdeeling van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal hebben heden Donderdag het onderzoek over de wets- onderwerpen uitmakende de Staatsbegrooting voor den jare 1865, voortgezet. Na afloop van het onderzoek over hoofd stuk V (Departement van Binnenlandsche Zaken) zal in over- Weging genomen worden het ontwerp houdende de begrooting der Staatsspoorwegen voor 1865. Naar men verneemt is den heer Völlmar, kapelmeester van het muziekcorps van het reg. gren. en jagers, door de leden van de sociëteit Amicitia te Leidenhet eerelidmaatschap dier sociëteit aangeboden. Aanstaanden Zaturdag zal het groot stedelijk badhuis te Scheveniugen voor dit jaargetijde worden gesloten. Te Zwolle is ter Raadsvergadering van 11. Maandag ingekomen een missive van den Minister van Binnenlandsche Zaken, waarbij aan den Raad wordt te kennen gegeven, dat de gemeente zal worden begunstigd met de vestiging eener hoogere Rijks burgerschool met öjarigen cursus, onder de vroeger door den Minister gestelde voorwaarden, als 1°. de opheffing van het stedelijk instituut voor jongens, onder directie van den heer W. A. Eibers; 2°. de oprigting eener openbare school, waar onderwijs zal worden gegeven, dat zich bij dat van de hoogere burgerschool aausluit3°. het afstaan der benoodigde en daartoe door den Raad aan gebodene localiteiten4°. het door den Raad aan Z. Exc. inzenden van concept plan en teekeningen der veranderingen die men in die localiteiten wil brengen. De Raad heeft be sloten aan de gestelde voorwaarden ten spoedigste te voldoen. Men verneemt, dat de directie van de railroute-maat schappij aan het gemeentebestuur te 's Gravenhage inwilli ging heeft gevraagd tot opening eener dienst tusschen Sche- veningen en Harwich, door middel van platboomvaartuigen tot vervoer van personen en goederen. Uit Zwolle schrijft men dd. 3 October: Stond alhier voor eenige dagen een jongen terecht wegens het stelen van een pruim, thans zijn jl. Vrijdag 3 personen uit de stad Vollenhove door den rechter-commissaris bij de arrondisse- ments-rechtbank onderhoord, benevens twee getuigen. Er zijn namelijk klagten tegen hen ingebragt, als zouden zij, in vereeniging met elkander, in den voormiddag van 12 Sep tember jl. ten nadeele van den landbouwer P. v. d. L. al daaruit een tuin, gelegen aan den grindweg, hebben ont vreemd eenige peren - Dit worden wederom dure exem plaren. In den nacht van den 3den October is uit het huis van correctie te Hoorn ontvlugt de gevangene J. H. We- ringhzich ook noemende Alias Krieger, de zoo algemeen beruchte liefhebber van kerken te bezigtigen en wat in zijn smaak viel mede te nemen. Na uit zijn cel te zijn gebroken is hij op het magazijn gekomen en heeft van daar een jas

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1