N0. 141-1. Zatui'dag 24 September. A". I Binnenlaiuiscli Nieuws. -ifo Qeje Courant verschynt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- k' mers Vijf Cents. Prijs.der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels /"O.90. Iedere regel meer 16 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 36 Cts. üuoortreiueu vau Leiden naar 's Lraveuhage, Deuc, Scniedam en Botterdam te 8 u. 38 in.; 10 u. 15 in.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 m.; 6 u 6 m 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 in.; 11 u. 54 m.; 2 u. 61 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. s avonds. toomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van 1 Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2J- u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtiogeu aan de Lakenhal, Katoen fabriek en op de Mienwstraat's morgeus te 7 u. 45 m. eu te II u., 'snamiddags te 3 u. 40 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 ra. 'snamiddags. Oost-Iudisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Xelegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoor weg- Telegraaf dagelijks van 7 uur 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen *an het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijdeu. - Burgemeester en WethoudersMaandag eu Uouderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 1 uur- Bureau der Plaatselijke Secretarie is opeu dagelijks van 10—1 uur.- Thesauriedagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente- Architects te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. I Kantoor der Plaatselijke Aocijuseu, dagelijks van 8—1 uur en van 3 6 uur; der In- en Uitgaande Rechten eu Acoijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 aar> Tan Zegel, Registratie dagelijks van 84; ran de Hypotheken en het Kadaster, van 9 4 uur. I Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Borculo O. R. F. Immincktot schoolopziener in het 7de schooldistrict van Noord-Holland P. J. Heynings te Willems oord, en aan J. A. Muller, op ver-zoek, eervol ontslag ver leend als burgemeester der gemeente Klundert. jV Aan den heer F. Dunkier is den titel van directeur verleend, terwijl de heer H. Völlmar is benoemd tot ka pelmeester, beide van het muziekcorps vau het regement grenadiers en jagers. Die vereerende bewijzen van hooge goedkeuring en vertrouwen, aan die beide verdienstelijke man nen toegekend, zullen ook aangenaam zijn aan hunne tal rijke vereerders binnen Leiden. i In de zitting van den Hoogen Raad, burgerlijke ka mer, van heden Vrijdag, heeft de proc.-gen. van Maanen conclusie genomen in de zaak van J. T. baronnesse van De- dem wed. I). Pruimers, eischeresse, proc. v. d. Jagt, tegen den Staat der Nederlanden, gedaagde, proc. Frantjois. Pro cureur-generaal vermeende, dat deze vordering kennelijk on gegrond was. Hij stapte over alle bijzaken heen en wees op het vonnis der rechtb. te Zwolle van 22 Sept. 1863, waarbij de eischeresse in de voogdij over hare minderjarige dochter voorloopig was geschorst. Van dat oogenblik af had de heer Pruimers de voogdij aanvaard en was zij onbevoegd eenige handeling ten aanzien van de voogdij te verrigten. Zij was dus onbevoegd gelden te ontvangen, die hare min derjarige dochter toebehoorden. Dat vonnis is lot de defi nitieve uitspraak ongeschonden blijven bestaan en werd bij de eind-uitspraak volkomen bekrachtigd, zich overigens ver- eenigende met hetgeen door den Lauds-advocaat. Mr. A. de Pinto was betoogd, concludeerde proc.-gen. tot ontzegging van den eisch en tot veroordeeling van de eischeresse in de kjosten. De uitspraak is bepaald op 14 October. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zullen Zaturdag avond worden ten tooneele gevoerd de co- UK'die les Saltimbanques en de groote opéra Guillaume Teil. De heer A. H. Lieshout te Amsterdam herdacht Woens dag zijn 50jarige werkzaamheid aan de griffie der rechtbank pan den eersten aanleg en daarna van de arrondissements- Bch thank te Amsterdam. De jubilaris is niet alleen steeds eten. ijverig en bekwaam ambtenaar geweest, hij onderscheidde zich ook door het ontcijferen van oude handschriftendie aan de griffie aanwezig zijn. I)e heer L. van Koetsveld kapitein-adjudant bij de dd. schutterij te Rotterdam viert heden Vrijdag het her denken van 4Üjauge dienst bij gemeld corps. Een deputatie vail HH. Officieren, beneveus die der onder-officieren, zul len bij deze gelegenheid den jubilaris hunne gelukwenschingen aanbieden hetgeen vergezeld zal gaan met eenige prachtige aandenken, terwijl hem heden avond een serenade bij fak kellicht wordt gebragt. In den nacht van 19 op 20 September is in de ge meente Sprang andermaal brand ontstaan in een schuur, toebehoorende aan den landbouwer van Vuren welke totaal in den asch gelegd werd met al het daarin aanwezige zijnde de geheele ingezamelde oogst, met ongeveer 40,000 pond hooi, enz. Naar men verneemt, is van een en ander niets verzekerd en zou de schade nog al aanzienlijk zijn. Het be lendende woonhuis moet met veel krachtsinspanning behou den zijn. De oorzaak van den brand is onbekend doch wordt, even als de aldaar in een kort tijdsverloop zoo herhaaldelijk plaats gehad hebbende brandenaan kwaadwilligheid toe geschreven. De hoogleeraar J. G. C. Everts heeft heden Vrijdag zijn betrekking bij de geneeskundige faculteit aanvaard met het houden eener redevoering over de waarde der ervaring aan het ziekbed voor de beoefening der geneeskunde. Was het weder door het onophoudelijk regenen Donder dag niet gunstig voor de opening en het bezoek der Land bouwtentoonstellingwelk een aangenamen avond viel aan het eerste feest ten deeldat Zomerzorg aanbood. Plaats en tuin waren bezet, ouidat het zachte en drooge weder ver gunde in de open lucht den geheelen avond doortebrengen terwijl de zaal ook gevuld was. En met welk een smaak volle versiering van bloemen en vruchten en landbouwvoort- brengselen bragt de eigenaar van Zomerzorg hulde aan de gelegenheid van den dag, terwijl een onbekrompen illumi natie van het terrein ook daartoe diende. Orde en smaak vlugheid en beleefdheid vindt men zelden zóó vereenigd als op Zomerzorg, hoe talrijk ook het bezet zij. Dat bleek ook nu weder, terwijl vele leden van de Maatschappij van Landbouw en van het muziekgezelschap Vermaak door Toonkunst met familie, aldaar vereenigd waren en met vele andere stadgenoo-

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1