N?. 1410. Vrijdag 23 September. A". 1804. Biiiueiilaiidbch iNieuwö. I u:i ISt.it DlüliUR Dese Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentien 1-6 regels 0.76, iedere regel meer 12[ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts. Spoortreinen van Leiden naar Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 33 in.; 10 u. 15 ra.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 in.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 54 m.; 2 u. 61 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2$. u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeu fabriek en op de Nieuwstraat; 'smorgeus te 7 u. 45 m. en te II u., 'suamiddags te 3 u. 40 ra. 'savonds te 7 u. 65 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 'snamiddags. Oost-Iudisone Laadpost. Over Southampton, l en 17; over Triest, 7 en 23over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUi-Tolegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 'sin. tot 9 uur 's av. Spoorvreg- Telegraaf dagelijks van 7 uur's ra. tot 10 u. 3U ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en VFethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aeoijusen, dagelijks van 81 uur eu van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnsen dageiijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Üiugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot voorzitter van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal gedurende het tegenwoordig zit tingjaar Mr. G. C. J. van Reenende eerste door de Tweede Kamer op de lijst geplaatste kandidaat. Z. M. heeft goedgevonden aan den heer if. Dunkier, directeur van de muziek bij het regement grenadiers en ja gers den rang toe te kennen van eersten luitenant. Zaturdag 11. had te Rotterdam de 36ste jaarlijksche vergadering plaats van het aldaar gevestigde Algemeen Meis jes-, Vrouwen- en Wednwenfonds. Op deze vergadering, welke werd voorgezeten door den heer Burgemeester van Rotterdamals beschermheer dier maatschappijwerd door het bestuur rekening en verantwoording gedaan waaruit bleek, dat thans 98 vrouwen en meisjes trekkende zijn en wel voor een gezamenlijk bedrag van f 25700, welke thans door een inschrijving op het grootboek der nationale schuld gedekt is met f 657,000. De gunstige toestand van het fonds bleek vooral daaruit, dat aan de deelhebbers weder een kor ting van 2 percent op hunne jaarlijksche contributie kan worden toegestaan. In de jongste Gemeenteraadszitting te Delft is beslo ten de betrekkingen van gemeente-ontvanger en ontvanger der plaatselijke belastingen te vereenigen en de jaarwedde te bepalen voor den nieuwen titularis op /^ÏOO. Ds. Chantepie de la Saussaye te Rotterdam, die voor een beroep naar de Waalsche gemeente te Amsterdam heeft bedankt, ontving daarvoor van een aantal leden van de ge meente, uit den minderen stand, een geschenk, bestaande uit een prachtigen folio Staten-bijbel verguld op snede, ge bonden in blaauw fluweel, rijk gemonteerd met zilver en voorzien met zilveren sloten. Ter wederzijden is aangebragt een zilveren plaat of schild daarop leest men aan de eene zjjde: //een lamp voor den voet, een licht op het pad." Aan de andere zijde aanschouwt men de afbeelding der Groote Kerk van den kant der Boerenvischmarktomgeven door een inscriptie. j De bijbel rust op een volgens nieuwe constructie sierlijk uit eiken- en ebbenhout bewerkten lezenaar. Een smaakvol in marokko gebonden albumbij het be schreven geschenk gevoegd, bevat de namen vsd ongeveer 1800 leden der gemeente, die zameuwerkten om den ge- achten ieeraar dit blijk van dankbaarheid te vereeren. Naar men verneemt, is het paleis voor Volksvlijt te Amsterdam in de afgeloopen week door ongeveer 20,000 personen bezocht. Men verneemt, dat Dingsdag avond ten omstreeks half acht ure een begin van brand is ontstaan in de Salon du Café Fran9ais van den heer den Toomzich thans be vindende op de kermis te Amsterdam. De tent zelve heeft evenwel weinig geleden, zoodat Donderdag avond de voor stellingen weder zouden worden hervat. Het decoratief is grootendeels verbrand. De brand zou ontstaan zijn bij het aansteken der gaslichten. De werkzaamheden aan den spoorweg van Tilburg op Boxtel zijn reeds zoo ver gevorderd, dat het geheele tra ject, op een paar 100 ellen na, met rails belegd is. De stationsgebouwen, bruggen, wachthuizenenz. zijn bijua allen gereed, zoodat men met grond mag verwachten dat de ge- geheele weg op het einde van dit jaar in zoo verre gereed zal zijn, dat hij in het voorjaar van 1865 in exploitatie zal kunnen komen. De te Brouwershaven vermoorde jonge dochter is ge naamd Kaatje Lokker, 21 jaren oud en de vermoedelijke dader Herman Koert, commies bij 'sRijks belastingen te Haamstede. Bedankt voor het beroep naar de Christelijke Afge scheidene gemeente te Zwolle door Ds. N. H. Doskerpre dikant te Harlingen. De Leidsche Gemeenteraad heeft besloten tot de aan stelling van een secretaris bij de commissie van toezigt op het middelbaar ouderwijs en daartoe benoemd Mr. J. van Heukelomvoorts aan den 2den praeceptor in de oude talen bij het gymnasium Dr. J. J. Cornelissen te verleenen een personele toelage van /"300 's jaars, ten einde dien Ieeraar, tot praeceptor aan het Groningsche gymnasium benoemd, voor de Leidsche instelling te behouden. Heden Donderdag werd de Algemeene Tentoonstelling der Hollandsche Maatschappij van Landbouw alhier geopend. Het plein van de Ruïne was voor die gelegenheid uitstekend geschikt en ingerigt. De genoodigden vereenigden zich in het locaal van hel Leidsch Departement tot Nut van 't Al gemeen en werden ten 11 uur door het Hoofdbestuur geleid

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1