Neêrlandsch Kofiijhuis, GRANDE SOIREE lUSIGALE, HABSEtLLE BATAVIA SHAHGHAI TE KOOP: der Messageries Impériales. r Advertentiën. te geven door Fransche en Duitsche artisten. Vertrekt van Marseille den 19den van elke maand. Transport van PASSAGIERS, GOEDEREN en SPETIE. HAARLEMMERSTRAAT. p de gewone wijze. Maandag jl. avoud is het gebeurd, uder het oog eener groote menigte toeschouwers. Drie lief- ebbers gingen af van den steiger voor het Visschershuis; aar in het midden van den stroom zagen twee der mede dingers zich genoodzaakt het hen volgend vaartuig tot schuil plaats te nemen. De heer Simons, eigenaar van het Vis- chershuis, alleen hield den togt vol en bereikte den Vlaam- 'echen oever in 37 minuten. Den terugkeer op de gewone yze volbragt de uitstekende zwemmer in 20 minuten. De Schelde is daar ruim een kilometer breed. De groote en beroemde reiziger kapitein Spekeont dekker van den oorsprong van de Nijl, is door een ongeluk omgekomen. Hij was met eenige zijner vrienden op de jagt in de omstreken van Clipperbam en wilde over een muur klimmen, toen zijn geweer losbrandde en de geheele lading fldoor zijn borst drong, waardoor hij dood ter aarde stortte. Bij wijze van oppositie stempelt men thans te War- chau de stalen pennen van fabriekmerk veelal met een kruis, een Christusbeeld een Poolschen adelaarenz.; door de po litie wordt thans in de fabrieken, magazijnen en winkeh ijverig op dergelijke merken gelet en vindt men ze, dan worden de pennendaarmede gestempeldverzegeld en de ewaring dier voorwerpen aan den eigenaar bevolenis de voorraad groot, dan wordt hem buitendien een boete opgelegd. Te Thaxted in Essex is door onvoorzigtigheid van kin deren, die met lucifers speelden, brand ontstaan in een schuur, ten gevolge waarvan de vlammen zich aan verscheiden be lendende gebouwen mededeelden; in het geheel zijn 15 woon huizen afgebrand, 2 tegen den grond gehaald en vele an- id ere beschadigd. Te Palinges heeft door het onvoorzigtig behandelen van vuurwerk een groot ongeluk plaats gehad. Er zou na melijk vuurwerk op de markt worden afgestoken ter gele genheid van een feestviering. Plotseling ontvlamde een der vuurwerken en sprong uiteenmet het ongelukkig gevolg dat de stukken een balzaal binnenvlogen en er een vreese- lijke verwoesting aanrigtten. Een negentienjarig meisje werd op de plaats; twee andere meisjes, het eene vijftien en het andere zeventien jaren oud werden zoo zwaar gewonddat zij weing uren later den geest gaven. Aan een man moest •de arm en aan een ander het been afgezet worden het beide letterlijk verbrijzeld waren. Een gehuwde vrouw be kwam een wond aan het hoofdvan zulk een ernstige aard dat men aan het behoud van haar leven wanhoopt. Verschil lende andere personen hebben kwetsuren en beenbreuken ontvangendie hun leven evenwel niet in gevaar brengen. Men kan zich moeijelijk een denkbeeld vormen van de ver- i slagenheid, die dat ongeluk, te midden der feestvreugde te weeg bragt. - Bij een voorstelling in de grooten schouwburg te Mar seille is de eerste danseres, mile. Pancaldi, in het kastje van den souffleur gevallen, hetwelk deze, toen hij het ver liet, vergeten had te sluiten. Bij dat ongeluk vloog de klee ding der kunstenares in brand. Oumiddelyk sprong zij uit het kastje en liep. als een wanhopige op het tooneel heen en weer. Gelukkig behield de directeur zijn tegenwoordigheid van geest. Hij wierp zich op de danseres en doofde de vlammen uitwaarbij hij zich zeiven de handen verschrikkelijk brandde. Op het tooneel bevonden zich dertig danseressen in gazen kleedjeshet scheelde niet veel of zij waren allen in brand geraakt. Even als mile. Pancaldihadden zij allen haar te genwoordigheid van geest verloren en liepen als radeloozen over het tooneel. In het glazen paleis bij Sydenham zal aanstaanden Za- turdag een groot muziekaal feest worden gehoudenwaarbij zich 5000 koorzangers zullen doen hoorenuit alle deelen des lands zijn tegen dien tijd pleiziertreiuen aangekondigd. b Proinotlën aan de Leldsche Uoogeschool. 20 September, - Tot Doctor in het Romeinsch en Heden- daagsch Recht, de heer F. H. Gerritzen geb. te Zoelen met Theses. OFFICIEEL KIEUW». Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden Don derdag 22 September 1864 's namiddags ten half 3 uur, Onderwerpen: 1°. Voorstel der plaatselijke commissie van toezigt op de scholen van middelbaar onderwijs, tot benoeming van een secretaris voor haar collegie. 2°. Concept-adres aan den Minister van Binnenl. Zaken, rakende de spoorlijn 's Hage-Lei- den-Woerden. 3°. Voordragt tot verhooging der jaarwedde van een leeraar aan de gemeente-instellingen van hooger en middel baar onderwijs. 4°. Voordragt tot het beschikbaar stellen vau gelden voor het middelbaar onderwijs. 5°. Adres van C. van der Zaal en J. Guldemond tot verlenging van den termijn van oplevering van door hen aangenomen werk. 6°, Rekening van de voormalige gezondheids commissie1864. 7°. Adressen om afschrijving of teruggave van plaatselijke directe belasting 1864, van: a. J. B. Sliggers, voor wijlen zijn vader B. Sliggers; b. J. J. van der Voorden voor wijlen J. de Groot, wed. W. Pieters; c. H. C. van der Lee, wed. P. J. Heins. Eene JUFVROUW, van zeer fatsoenlijke af komst en middelbaren leeftijd verlangt tegen November of later zich geplaatst te zien als jufvrouw van ge selschap, huishoudster of tot assistentie in eene huishouding bij een eenig be jaard Heer of eene Dame, onverschillig in de stad of op een dorp en den om trek er zal meer gelet worden op goede behandeling dan op groot salaris; de beste informatiën kunnen geproduceerd worden. Franco brievenonder letters O. M.. Bureau Leidsch Dagblad. Op Vrijdag den 23sten September 1864 en volgende dagen. Aanvang des avonds ten negen ure. G. A. J. TETHOFF. Een GASMETER voor vijf branderB, met ongeveer 23 Ned. el pijp. Te bevragen bij den Heer D. J. COUVEE te Leyden. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente Leyden berigten dat wegens herstellingde passage over Piet-Gijzenbruggedurende acht dagen j van Dingsdag den 27sten September tot den 4deu October, afgesloten zal zijn. Vaste Doorvrachten en Directe Cognossementen van Rotterdam tot Batavia en Shanghai. Geregelde aansluiting tot Singapore voor Batavia. Aan Gouvernements-Ambtenaren wordt eene belangrijke reductie toegestaan. Kleine Colis, Monsters etc. kunnen op zeer billijke voorwaarden worden verzonden. Tot inschrijving van Passagiers en Goederen en het verkrijgen van alle inlich- tigen adres bij SMITH C°. te Rotterdam,

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3