Gang- en Trapioopers. PRUIS, Verloren HANDSCHOENEN TE HUUR, RTELLIH6EH Advertentiën. Eervol vermeld op de Algemeene Nationale Ten toonstelling van Nijverheid in 1861te Haarlem. hm. cj. De Times wijst de Engelschen die zich loor handel verrijken willen, naar China. Vroeger gaf Indië aan de on rustige geesten onder ons gelegenheid om tot rijkdom en grootheid te komen (zegt dat blad); thans staat het als ter rein voor handelsondernemingen met onze andere groote mark ten gelijk. China schijnt nu het beloofde land voor koop lieden te zijn; aldaar zijn nog vele leegten te vullen, vele behoeften te voldoen; daar zijn onze handelaren als op on ontgonnen gronden hebben de eerstkomenden fortuin ge maakt en schatten gevondendie zijom zoo te zeggen slechts behoefden opterapen. Naar men verzekertis er in China gedurende de laatste vijf jaren meer geld gewonnen dan in ladië gedurende het gansche bestaan van het mo nopolie der Oost-Indische compagnie. Blijkens de Londensche officiële handelsstatiek heeft de uitvoer van Britsche producten en fabricaten in de eerste helft dezes jaars een gezamenlijke waarde bedragen van 78,017,5 86 Daarvan is uitgevoerd naar de Britsche be zittingen voor 23,506,886 £,'naar de Vereenigde-Statea voor 12,027,483 naar Turkije, Egypte en Rumanie daar- ouder begrepen voor 7,026,441 naar Duitschland, bui ten de Oostenrijksche landen, voor 6,853,030 naar Frank rijk voor 3,624,840 naar Nederland voor 3,295,684 (tegen 2,690,212 in de eerste helft van het vorige jaar); en buitendien rechtstreeks naar Nederlandseh Oost-Indië voor 518,747 (tegen 224,805 in de eerste helft van 1863). De genoemde landen zijn het, die in de eerste helft dezes jaars de grootste hoeveelheden producten en fabricaten van Engeland hebben gekocht. Alle opgaven betreffende den Brit- scheu haudel in 1864, zegt de Times, toonen totnogtoe, dat er nog geen voorspoediger jaar voor denzeive is geweest, al is de grootheid der cijfers, die de waarde van den uit voer aanwijzen, voor een gedeelte een gevolg van de rij zing der prijzen. De storm van Vrijdag 11. heeft in Yorkshire veel schade aan het te veld staande koren toegebragt, geheele velden garst zijn neaergeslagenandere hebben het voorkomen alsof het graan gedorscht is en wil men de landen omploegenin de hoop dat de uitgeslagen korrels een gewas voor het vol gende jaar zullen opleveren. Op een ander veld aten de daarop gezonden schapen zooveel van het uitgewaaide graan dat zestig of zeventig derzelveu opgezwollen als ossen stierven. The Sheffield Independent deelt afgrijswekkende bij zonderheden mede aangaande het voltrekkeu van de dood straf aan twee misdadigers tp Leeds. Een van hentMyer had getracht zich zelf van het leven te berooven door zich den hals aftesnijden. Hij slaagde hierin nietniettegenstaande de diepe wonddie oumiddelijk werd toegenaaid en goed Van pleisters voorzien. Intusschen gaf hij een dag vóór de terechtstelling zijn vrees te kennen dat zijn wond zou open gaan door den valen dat het breken van zijn halsbeen daardoor zou belet wordenzoodat hijadem halende door de wond, een vreeselijken doodstrijd zou hebben. Ofschoon nog eenige pleisters werden aangebragt, werd zijn vermoe den toch bewaarheid en twintig minuten reeds hing hij aan de galg, toen de aanwezige chirurgijn middelen moest be ramen om hem den dood te geven. Gelukkig was het slagt offer voor het publiek niet zigtbaarde gevolgen van deze onmenschelijke terechtstelling waren anders welligt onbere kenbaar geweest. Proaiofiën aan tie Leidsche SlooseschooJ. 19 September. - Tot Doctor in het Romeinsch en Heden- daagsch Recht, de heer J. H. Mosselraansgeb. te Loos duinen met Theses. OFFICIEEL HlilUWI. Burgemeester en Wethouders vau Leiden vinden zich verpligt den belanghebbenden te herinneren dat het merk- teekfen van den ijk en herijk bestaat in den naam en het wapen dezer gemeente, met bijvoeging van het jaartal, en niet alleen in het wapen met bijvoeging van het jaartal. Eerste Huwelijksafkondiging, Leiden, 16 Sept. 1864, Laurens van den Nieuwendijk jm. 26 j. en- Geertje Ouds hoorn jd. 30 j. - Johannes Leugering jm. 22 j. en Alida van Leeuwen jd. 21 j. - Pieter Martinus Noliet jm. 24 j. en Wilhelmina Rijgersveer jd. 27 j. - Hendrik Pracht jm. 29 j. en Catharina Bruiman jd. 30 j. - Bernardus Johan nes Joseph Vogelpoel jm. 40 j. en Eliza Charlotta Eugenia Rudolf jd. 41 j. is voor omstreeks veertien dagen een Zwart Zijde parapluie met langwerpige Zwarten-knop. Adres Bureau Dagblad. in alle soorten kleuren en groottevol gens de maat der hand verkrijgbaar, en gros en détail, in het depót van de Kon. Ned. Handschoenen-fabriek van H. VIGELIUS COMP, te Amsterdam, HeiligenwegD. 232. een HUISmet vier beneden- en twee bovenkamers, benevens meiden- en man gelkamer keukenkelder en alles wat tot een welingerigt huis behoort; annex een grooten TUINmet alle soorten van fijne vruchtboomengelegen opeen der beste Standen en te aanvaarden met November of later per franco brief te bevragen onder letters 8*. S. Bureau Leidsch Dagblad. De touwen GANG- en TRAPLOOPERS van STERN C°. te Haarlem, ook zeer geschikt voor kleeden en tapijten, overtreffen in sterkte alle fabrie- katen van dien aarden worden in alle kleuren en desseins geweven. Depóts voor Haarlem in den touwwinkel van de lijnbaan //de Zeevaart", Anegang, 34, en bij den Heer F. C. BURMAN, Groote Houtstraat. KEUR VAN KWINKSLAGEN EN VERNUFTIGE AARDIGHEDEN. Door woorden en 72 platen uitgedrukt. Prijs f 1,—. Een boek, dat in den gezelligen kring den lachlust in de hoogste mate gaande maakt. VAN Prijs 90 ets. Voor beider geslacht en op eiken leeftijd ligt hierin een schat van levens wijsheid opgeslotendie men door de boeijende vertellingen zich onwetend toeëigent en ruime stof tot overdenking en toepassing op het maatschappelijk leven geeft. Het is niet eens, dat zij gelezen worden, want oud en jong zijn even begeerig, het telkens weer op nieuw ter hand te nemen. Zij zijn dich terlijk en in de hoogste mate boeijend, daarom leest men ze telkens, alsof het iets nieuws was, met graagte. Uitgave van B. DEKEMA te Utrecht.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3