S°. 1406. Maandag 19 September. I it? - Binnenlandsch Nieuws. Doxe Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75, Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts, Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 fits. Z. M. heeft het besluit ingetrokkenwaarbij Mr. W. C. Verwey Mejan is benoemd tot kantonrechter te Woubrugge; en wordt voorts tot die betrekking benoemd Mr. H. Tim- mers Verhoeven, thans griffier bij het kantongerecht te Be verwijk. Z. M. heeft benoemd den heer P. A. A. Timmerman, controleur der directe belastingenin- en uitgaande rechten en accijnsen te Kampen, in die betrekking verplaatst naar Amsterdam, voor de verificatie, van het ontvangkantoor der in- en uitgaande rechten en voor den accijns op de suiker alsmede is benoemd tot ontvanger der registratie cd domei nen te Doesburgde heer L. Dittlingerthans in dezelfde betrekking te Heusden. Naar men verneemtis de schout-bij-nacht G. Fabius bestemd om den vice-admiraal J. May in Oost-Indië als commandant van Zr. Ms. zeemagt aldaar te vervangen, en zal hij reeds met de Fransehe mail van den 19den October derwaarts vertrekken. - Bij Koninklijk besluit van den 3den dezer is goed gekeurd het door de Staten der provincie Zuid- en Noord- Holland, in hunne vergaderingen van 7 Julij 1864, ge meenschappelijk vastgesteld besluit tot opheffing der ambachten in het Hoogheemraadschap van Rijnland. Door den Minister van Marine zijn benoemd tot ka- dets bij het corps mariniers: J. W. van Riel H. J. Jolles, W. C. Pabst en K. W. Schorse. De Minister van Justitie heeft den Rijksveldwachter 2de klasse met den rang van brigadier F. E. Hendriks verplaatst van Rotterdam naar Woubrugge. Heden Zaturdag heeft de Minister van Biunenlandsche Zaken de zitting der Staten-Generaal gesloten met de vol gende rede Mijne Heeren De zitting, welke de Koning mij opdraagt te sluiten, onderscheidde zich door groote werkzaamheid. Zij omvatte een reeks van voorstellen tot herziening van het be lastingwezen het wetboek van strafvordering; de reglemen ten op het beleid der Regering in West-Indië; het genees kundig staatstoezigt. Bleef hetwat deze onderwerpen betreftbij onderzoek ten aanzien van vele andere werden afdoende maatregelen vastgesteld; voor een groot aantal werken van algemeen nut hebt gij de vereischte wetten en middelen ingewilligd; gij hebt de lang gewenschte opheffing van een der meest be lemmerende en dure accijnsen uitgesproken; den werkkring der Nederlandsche Bank door de wet omschreven en uit gebreid het beheer en de verantwoording der geldmiddelen van Neêrlands-Indiëj geregeld gij hebt tot vorming van hen die aldaar eene aan maatschappij en staatdienstige bestem ming zoeken en den Nederlandschen invloed in die gewesten moeten versterken, een nieuwe instelling in het leven geroepen. De Koning, uwe ijverige zorg ter bevordering van zoovele gewigtige aangelegenheden erkennende, wil dat ik u, Mijne Heeren, de betuiging van zijn dank overbreng. In naam des Konings verklaar ik deze vergadering der Sta ten-Generaal gesloten. In den nacht van den 13den op den 14den dezer is te 's Bosch overleden de heer L. Rijsterborghridder van de orde van den Nederlandschen Leeuw, hoofd-ingenieur 1ste klasse van den waterstaat, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal en van den gemeenteraad van 's Bosch. - Wij vernemen dat de kweekelingen A. J. Boekelman, J. H. Flint, J. J. H. van FrankenhuysenJ. J. Hooge- boom en Jac. Keijserzullen voorgedragen worden ter be vordering tot officier van gezondheid 3de klasse. Men verneemt, dat de Keizer van Oostenrijk de vice- admiraal G. Vogelpoot tot grootkruis en den officier van gezondheid der 1ste klasse, H. M. Slot tot ridder der orde van Frans Joseph heeft benoemd. - Naar men verneemt, is te Zwolle het zekere berigt ontvangendat de uitspraak der synode omtrent de ont zetting van Ds. van Rijn uit zijn bediening als predikant bij de Nederlandsche Hervormde kerkkracht van gewijsde heeft bekomen. Naar men verneemt, zal de zaak van den heer J. G. van Rijn, ingevolge het door hem ingesteld hooger beroep, voor het prov. gerechtshof in Overijssel behandeld worden op Zaturdag 8 October 1864, des voormiddags ter» tien uur. In de vergadering van aandeelhouders in de Holland- sche IJzeren Spoorweg-MaatschappijVrijdag te Amsterdam gehouden zijn met algemeene stemmen aangenomen de ter tafel gebragte voorstellen betreffende spoorwegversmalling enz. Door eenige aandeelhouders werd gewezen op de omstandig heid, dat eerstdaags een vergadering van aandeelhouders der Nederlandsche Rijnspoorweg-Maatschappij zal gehouden worden waarop onder anderen zal worden vastgesteldom concessie te vragen voor den aanleg van een spoorweg Sche- veningen-'s Gravenhage-Gouda. Zij leidden hieruit afdat de beide maatschappijendie vroeger ten aanzien van die lijn vijandig tegen elkaar overstondenzich thans daaromtrent hebben verstaan en vroegen diensvolgens, of de Holland» sche IJzeren Spoorweg-Maatschappij had afgezien van het voornemen, om de lijn Leiden-Woerden aan te leggen, die toch naar hunne naeening voor deze maatschappij zooveel voordeeliger was. Door het bestuur werd hierop geantwoord dat de door deze aandeelhouders geopperde veronderstelling ten eenemale onjuist was; dat de maatschappij niet heeft af gezien van den aanleg van een zijtak van Leiden uitgaande, en dat de voorstellenwelke eerstdaags door het bestuur der Nederlandsche Rhijnspoorweg-Maatschappij aan hare aan deelhouders zullen worden onderworpengeen uitvloeisel zyn van eenig gemeen overleg met de Hollandsche IJzeren Spoor weg-Maatschappij. Eenige ingezetenen te Amsterdam hebben het voor nemen opgevatom aldaar een naamlooze vennootschap tot stand te brengen tot het brouwen van alle soorten van bie ren en inzonderheid van Beijersch bier, met een kapitaal van één millioen. Onder de directeuren is de heer Heinrich Henoinger te Neurenberg. De optogt der studenten Woensdag 11. te Groningen was keurig, wat de costumes betreft en de geheele ordon nantie. De intogt van Maria van Oostenrijk was een geluk kige keuzeaan Mr. Boeles te Sneek komt de eer toe vaa

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1