iV°. 1403. Donderdag 15 September. A0. 1864. Binnenlandsch INieuws. -Z. heeft benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Doesborgh Mr. W. N. J. van Hengstthans griffier bij bet kantongerecht te Schoonhoven. Z. M. heeft den heer Fr. Schey ridder von Koromla directeur der Nationale Bauk te Weenen en voorzitter van de Elisabeth-spoorweg-maatschappijbenoemd tot ridder der orde van de Eikenkroon. Z. M. de Keizer van Oostenrijk heeft den heer H. N. Schokker, telegrafist aan den Helder, het Gouden Kruis van Verdienste geschonken voor den ijver en de welwillend heid door dezen betoond toen hü was geattacheerd aan de Nederlandsche telegraaf-maatschappij en het Oostenrijksch eskader zich ter reede van Texel bevond. Uit 's Hage wordt ons medegedeelddat de Minister van Financiën toch weder een nieuwe wet voor de personele belasting kort na de opening der aanstaande zitting van de Staten-Generaal zal indienen, daar hij er zich bijzonder op toegelegd heeft, om de wet zoo interigten, dat zij voor iedere gemeente, klein of groot, aanzienlijk of gering, van welke bevolking ook en hoe verschillend in rang, als naar het lijf geknipt en pas gemaakt is. De Minister Betz is van gevoelen dat als Thorbecke een gemeentewet gemaakt heeft voor alle gemeenten, hij wel een personele belastingwet kan vervaardigendie de ingezetenen van elke gemeente treft naar gelaDg het cijfer der bevolking is. Hij vergeet evenweldat niet allen, die van denzelfden leeftijd zijn, dezelfde grootte hebben. Bij de legerkampen die in onderscheidene landen wor den gehoudenvermeerderen de wederzijdsche bezoeken van officierenzoo heeft thans Z. M. magtiging verleend aan den luitenant-kolonel J. P. Meeusen, van het 2de rege- ment dragonders te 'sGravenhage, tot het in oogenschouw nemen van de merkwaardigheden in het kamp van Beverloo (België). De Raad der gemeente Deventer heeft de navolgende docenten aan de hoogere burgerschool met öjarigen cursus benoemd, namelijk de heerenDr. L. A. S. Burgersdijk hoogleeraar aan de Kon. militaire academie te Breda, tot oogleeraar in de nat. geschiedenis, warenkennis en phar macognosies Dr. M. J. Kan, conrector aan het gymnasium te Middelburg, tot leeraar in de letteren geschiedenis; J. Menalda van Schouwenburg en J. A. van Pesch tot leeraren in de wis- en natuurkundige wetenschappen, en C. Walig Hz. tot assistent aan het scheik. laboratorium. - Tot de eerste klasse voor de hoogere burgerschool te Sneek zijn toegelaten 38 leerlingen, tot de tweede 14, en tot de derde 3in het geheel zijn 8 afgewezen. Het nieuwe gebouw wordt eerst met 1°. September 1865 geopend; de bovengenoemde drie klassen moeten tot dien tijd in drie verschillende localen plaats hebben. De eerw. heer A. Dupont, van Roermond, die on langs teruggekeerd is uit Romewaar hij zijn hoogere stu diën voltooid en den graad van doctor in de wijsbegeerte en de godgeleerdheid verworven heeftis tot professor der philosophie aan het seminarie te St. Truijen in België be noemd. Woensdag 28 September aanstaande zal te Utrecht een buitengewone algemeene vergadering van deelhebbers in de Nederlandsche Rijnspoorweg-maatschappij worden gehou den waarin aan hare goedkeuring zal worden onderworpen om onmiddellijk overtegaan tot den aanleg en exploitatie van een verbindingsspoorweg tusschen het station van dien spoor weg en dat van den Hollandschen spoorweg te Rotterdam het vragen van concessie voor den aanleg en exploitatie 1°. van een spoorweg van Gouda naar 's Gravenhage en Scheve- ningen, en 2°. van een verkorten weg tusschen Breukelen en Harmelo. Met de werkzaamheden aan den staatsspoorweg van Deventer naar Zutphen vordert men thans goed en er be staat hoopdatzoodra de spoorwegbrug te Zutphen gereed zal zijn, deze weg met dien van Zutphen naar Arnhem zal kunnen worden geopend. Het stoomschip, dat dezer dagen onder Fransche vlag te Nieuwedep aangekomen en na een loods aan boord genomen te hebben onder Pruissische vlag vertrokken is wasblijkens berigt uit Bremerhaven aan een Engelsch blad een vaartuig der Zuid-Staten.' Bij halve snelheid loopt het 18 knoopeu in het uur. Men beweert, dat het gecomman deerd wordt door kapitein Semmes en 300 man aan boord heeft. Het telt 40 stukken. Vrijdag avond jl. had te Genemuiden bij het zooge- genaamde aalpoeren een vechtpartij tusschen eenige schippers- EllhSCII DAGBLAD. Dexe Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Graveuhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 61 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 'sGravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagenuitgezonderd de Zondag5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2j u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Poitbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7, u. 45 m. en te 11 u., 'a namiddags te 3 u. 40 ra. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 'snamiddags. Oost-Iadisobe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijJis-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 uur's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1