i\°. 1401. Dingsdag 13 September. A0. 1«6$t> Binnenlandsch Nieuws. LEIDSIIH DMBLAK Dese Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en /ranco per post/2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts, Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2J- u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwatraat: 's morgeus te 7 u. 45 m. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 40 m. 'savond3 te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 's namiddags. Oost-Iadisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 uur's ra. tot 10 u. 30 m. tv. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot procureur bij de arrondisse- ments-rechtbank te Hoorn Mr. G. van Kossemadvocaat te 'Amersfoort; tot notaris te Rotterdam D. C. Speelmancan- didaat-notaris aldaar; tot substituut-griffier bij de arr.-recht- bank te Brielle Mr. C. P. E. Hanegraaffadv. te Rotterdam en tot leeraren aan de Rijks boogere burgerschool te Roer mond Dr. G. P. Seijnrector aan het gymnasium te Brielle en A. S. Kok te Amsterdamalsmede tot 2den luit. bij het corps der genie en der sappeurs van het leger in Oost-Indië den kadet G. H. W. van Haeften van de Koninklijke mi litaire academie. De audiëntie van den Minister van Marine zal op Vrijdag 16 dezer niet plaats hebben. Door het Departement van Oorlog zijn de chefs der verschillende legercorpsen gemagtigdom aan de bij hunne corpsen dienende Israëlitische militairen van den 2 7sten dezer tot den 26sten der volgende maand verlof te verleenen, om de in dat tijdvak invallende feesten ten hunnent te vieren. De kapitein der artillerie A. E. Reuther, hoofd der wapenkeurings-commissie te Maastricht, is op zijn verzoek over geplaatst bij het 1ste reg. vest.-art. te Amsterdam en zulks na afloop van den wapen-cursus, die door genoemden ka pitein te Maastricht plaats heeft, zijnde in vervanging tot hoofd der keurings-commissie benoemd de kapitein J. J. Bergansius, van het 3de reg. vest.-art., opzigter bij 'sRijks geweerwinkel te Delft. De hoofdbeginselen van het wetsontwerp op de regis tratie zijn bij bet onderzoek daarvan in de afdeelingen der Tweede Kamer over het algemeen vrij ongunstig beoordeeld terwijl men overigens de inrigting van het ontwerp afkeurde, in zoover dat de zegelwet en de registratiewet van elkander afhankelijk zijn gemaakt. Dat verband wenscht men opgehe ven te zien en de beide wetten van elkander losgemaakt te hebben. Men schrijft uit 's Gravenhage aan de Etoile Beige dat het Nederlandsche Ministerie het besluit heeft genomen omonmiddellijk naj de heropening van de zitting der Ka mers van de Staten Generaalhet wetsontwerp tot afschaffing van het zegel op de dagbladen in behandeling te brengen zoodat, bij aanneming, met 1°. January 1865 het zegel voor de binnen- en buitenlandsche dagbladen zal zijn afge schaft. Nadat Mevr. de wed. Pruimers ten gevolge der be slissing van den Hoogen Raad uit de voogdij is ontzet werd haar schoonvader tot voogd benoemddie haar nu heeft gedagvaard, om het kind aan hem aftegeven of die afgifte te gedoogen. De rechtbank zal alsnu moeten beslis sen of in zulke gevallen de voogd dan wel de moeder het kind onder zyn hoede moet hebben. De heer Schiess in Zwit serland, bij wien het kind in huis is, moet geweigerd heb ben het kind aftegeven, zoolang niet beslist zal zyn wie tot de opvordering gerechtigd is. In de den 8sten dezer gehouden zitting van den Ge meenteraad te Leeuwarden is door Burgemeester en Wet houders kennis gegeven van het antwoord des Ministers van Binnenlandsche Zaken op het verzoek van den Raadom Rijks-subsidie voor de stichting van een gebouw ten dienste eener Rijks hoogere burgerschool met 5jarigen cursus. De Mi nister verklaart zich niet ongenegen om, indiende gemeente voor de stichting van het gebouw zorgt, een Rijks-subsidie van f 12,000 te verleenen voor den aankoop der benoodigde panden ter verkrijging van het benoodigd terrein. Met al- gemeene stemmen heeft de Raad 's Ministers aanbod aan genomen. De Gemeenteraad van Woerden heeft besloten tot we derinstelling der in 1854 aldaar afgeschafte kermis, met bepaling dat die zal aanvangen gelijktijdig met de te houden paardenmarkt, invallende op den eersten Maandag na den 18den October van ieder jaar en eindigende Zaturdags daar aanvolgende des avonds ten 6 uur. - Het lste en 3de bataillon van het 5 de regement in fanterie en de eskadrons van het 4de regement dragonders zijn den 8sten en 9den dezer uit de oefeningen van het Kamp bij Milligen in hunne garnizoensplaats te 's Hertogen bosch wedergekeerd. Vooral van de laatste kon men bemer ken dat de Schiedammer een groote rol onder de uitspanningen op marsch had vervuld. Zoo vond men even buiten Bommel langs den weg op 100 passen van elkander liggen twee dra gonders in verregaanden staat van dronkenschap; terwijl in den laten avond van den 8sten dezer de trompetter K., oud 24 jaar, nog steeds in beschonken toestand bij zijn tehuis komst, zich schuldig maakte aan verregaande insubordinatie

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1