D AKSCURSUS. TUINIERS "distillateur. R.A.SAVALLE. Koninklijke Fabriek van Eau de Voorburg, Zeep en fe. Parfumeriën. voorburg. Advertentiën. Mengturf. Steeklurf. Wiesbade. Hotel de France ROZEN KULTIVEREND, zijn verzocht haar katalogen intezenden aan d. alten in Bremen Alle Boekhandelaars nemen bestellingen aan. De rentmeester op lord Palmerstons goederen in het Iersehe graafschap Sligo heeft brieven ontvangenwaariu wordt te kennen gegevendat men bij de eerste de beste gelegenheid op hem zal schietenindien hij zich niet onmid- delijk uit Sligo verwijdertdeze bedreiging wordt daaraan toegeschrevendat de heer Fox was genoodzaakt geweest twee pachters wegens langdurende wanbetaling van lord Palmer stons bezittingen te verdrijven. Men gebruikt tegenwoordig te Londen de voornaamste schouwburgen om er godsdienstoefening in te houden. Zondag avond werden voor de eerste maal tot dit doel de deuren van Surreys Theatrein Blackfriardsroadgeopendwaar den avond te voren nog een //extravaganza" voor een dui zendtal lagchende toeschouwers werd ten tooneele gebragt. Een talrijke en hoogst aanzienlijke menigte woonde de gods dienstoefening bij. Men zegt, dat Marylebone, Sadler-wells Standard en Pavilion Theatres op den eersten Zondag avond in October voor gelijk doel zullen worden opengesteld. Maandag avond omstreeks 6 ure zijn drie midden rijtuigen van den van Londen komenden treinkort voor het stilhouden aan het station te Birminghamuit het spoor ge raakt en is een derzeive omgeslagen, waardoor twee reizi gers ligte wonden hebben bekomen; het ongeval wordt toe geschreven aan de onachtzaamheid van een der baanwachters, die een draaischijf, waarover de trein passeerde, niet be hoorlijk vastgezet zal hebben. Margaretha Douglas, oud 43 jaren, de vrouw van een gewezen pantomimist en moeder van zeven kinderen had onlangs te Londen een weddingschap aangegaan waarbij zij zich had verbonden omdag en nachtmet slechts korte hiertoe vastgestelde tusschenpoozingen voortwandelende, een afstand van duizend mijlen in duizend uren afteleggen, ge lijk zij dit reeds tweemaal in Australië had gedaan. Ten dien einde was vastgesteld dat zijonder naauwkeurige con trole, dien weg zou afleggen door aldaar in Leycester-square gedurende al dien tijd het Alhambra-paleis rond te loopcn. Zoo doende had zij dan ook werkelijk reeds vijf weken ge wandeld en een afstand van 824 mijlen afgelegd, toen zij eensklaps in hare verdere wandeling door zekeren heer Wyld zonder eenige bij haar bekende redenen, werd verhinderd, zoodat zij de onderneming moest staken. Dien ten gevolge heeft zij bij het hof van policie eene aanklagt ingediend, waarbij haar door den hoofdcommissaris werd aangeraden de zaak aan een rechtsgeleerde in handen te geven. Uit Stockholm wordt gemelddat de glycerinepoeder- fabriek van den ingenieur Nobel op Heleneborg den 3den dezer des voormiddags in de lucht is gesprongen. De jongste zoon van den eigenaar der fabriek benevens 5 andere per sonen hebben bij dat onheil het leven verloren. Van hunne lijken heeft men op een grooten afstand van de plaats waar de fabriek stond enkele deelen teruggevonden. In een der gevangenissen van Engeland vond dezer dagen iemand, die genoemde gestichten inspecteerdeop een lei eenige overdenkingengeschreven door een gevangene die voor de tweede maal tot tuchthuisstraf was veroordeeld. De zin dier overdenkingen kwam hierop neder//Ik ben niet vrij om uittegaan, dat is waar, maar ik ben toch dankbaar voor al de zorgen die men mij bewijst. Hoewel ik het minder verdien dan anderenontvang ik nog voedselter wijl anderen van honger vergaan en de huizen afloopen met bedelen. Als ik een blik sla op de straatdan zie ik zoo vele fatsoenlijke armen, bijna met geen kleêren aan terwijl ik goed gekleed en tegen de koude beschut ben. Er zijn duizende lieden die niet wetenwaar zij 's nachts hun hoofd zullen nederleggen terwijl mijn cel goed verwarmd is en luch tig wordt gehouden. Ik baad mij van tijd tot tijdheb goede boeken en ook een flink bed. Anderen eten het brood uit het werkhuis en ik heb driemaal daags een goed maaldat voor mijn gezondheid opperbest is. O braaf Engelsch publiek ik drink op uwe gezondheidGij ontheft my van alle zor gen zoolang gij de gevangenen zóó behandeld zullen de gevangenissen geen gebrek aan dieven hebben. De Ondergeteekende berigt aan be langhebbenden, dat zijne DANS-LESSEN zullen aanvangen 1 October a. s. J. H. C. MARTIN. Pieterskerkgracht, Wijk IV, N°. 548. Bij den Veenbaas G. STRIJK, aan de Ringvaart in den Bennebroeker Dwars weg, te Haarlemmermeer, is voorloopig a contant te bekomen Zuivere MENGTURF voqr ƒ3,75 per 1000 stuks. Zuivere bruine STEEKTURF,. voor 2,per. 1000 stuks. Zuivere zware STEEKTURF voor 1,9 5 per 1000 stuks. Deze lage prijsstelling geschiedt al leenlijk om de handelaren in turf en andere belanghebbenden te nopen deze puike brandstof te leeren kennen. prés du Cursaal des Ghe- mins de fer. Let Hotel jouit d'une reputation su périeure par son comfort, son elegance et sa belle situationde plus par une proprete exquise et des prix raisonnables. J. HUBER, Propriéiaire. Leitzoeverstraatenn°. 116. Oliën, cosmetique, extrait d'odeur, eau de cologne, eau de voorburg, fijne en ordinaire zeepen. Inhoud van de Twaalfde Aflevering. De prijs vau elke aflevering (Editie met lectuur) is 50 cents. De Editie zon der lectuur 30 cents. GRACIEÜSE. Lectuur: Vittoria Colonna. Ontnomen en teruggegeven. Over het gebruik van spie gels. Een zeldzaam geval. Een brief van Anna Boleyn. Huishouden en keuken. De maand September. Nieuwe boeken. Nieuwe muziek. Handwerken en modes: Knooppatroon bij het taschje behoorende. (Knoopwerk.) Naal den-étui. Hetzelve van binnnen te zien. Werkstander. Voetbank van boven. Idem van onderen. Idem digtgeslagen. Patroon voor idem. Patronen voor de bloe men en bladen. Hoedjes voor zeer jonge kinderen. Patronen voor den naalden-étui. Deken. (Breiwerk.) Linnen tusschenzetsel. Knooppatroon. Randen voor jaquets en parasols. Patronen voor den werkstander. Borstlapje. (Haakwerk). Mouw. Man- chette bij de mouw behoorende. Kraag met manchette. (Point Russe en broderie Anglaise). Kraag. Gobelinsteek. Jaquette Marguerite. Hoedje voor een klein meisje. Hoedje voor een knaapje. Wollen deken. Twee verschillende breipatronen voor kousenbanden, rokjes, jaquetten enz. Cache-pot. Kant. Praktische luijermand. Modes.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3