A N°. 1399. Zaturdag 10 September. A". **30 Biiineiiiaiidscii iNieuws. MfiBlAD. Deae Courant verschat eiken dag, be halve Zon- en feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en /ranee per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12\ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 16 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 ra.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 ra.; 6 ii. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Arasterdam te 8 u. 34 m.; 10 ii. 12 ra.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerehyt) naar Leiden, Maandag 2J. u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 7 u. 45 m. en te 11 u., 'suaiuidJags te 3 u. 40 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 'snamiddags. Oo»t-ïodisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke maaud. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend vau 7 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoor weg-Telegraaf dagelijks van 7 uur's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag eu Donderdag ta 11 uur. S Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijuseu, dagelijks vau 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten eu Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 aar. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; vau de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. - Z. M. heeft benoemd, tot burgemeester der gemeente Veghel Jhr. V. F. A. H. de Kuyper eu tot 2den luitenant- kwartiermeester bij het 6de reg. inf. de kadet J. H. H. Vogel van de Koninklijke militaire academie; voorts op pen sioen gesteld den officier van gezondheid 2de kl. T. G. W. Schoonenberglaatstelijk belast met het toezigt over de kwee- kelingen bij 's Rijks kweekschool voor militaire geneeskun digen, en op non-activiteit den offic. van gez. 3de kl. J. E. Stark van het 7de reg. inf. Het heeft Z. M. den Koning behaagd aan Christoffel Veldink gratie te verleenen van de straffe des doods, waar toe hij bij arrest van het provinciaal gerechtshof in Gel derland van den 6den Mei 11. ter zake van brandstichting en diefstal was veroordeelden die straf te verwisselen in tuchthuisstraf voor den tijd van 20 jaren. Het provinciaal gerechtshof in Zuid-Hollaudonder het voorzitterschap van den heer Mr. J. A. Philipseheeft heden Vrijdag uitspraak gedaan in de bekende zaak van Sophia van Staveren. Het hof heeft haar schuldig verklaard aan kindermoord voor de eerste maal door de ongehuwde moeder gepleegd en haar veroordeeld tot 12 jaren tucht huisstraf. Het Bestuur der Algemeene Tenstoonstelling van voort brengselen van Tuinbouw, in het voorjaar van 186 5 in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam te houden, heeft het programma vastgesteld, bestaande uit 17 5 nommers. Buiten de voor tuinlieden beschikbaar gestelde prijzen worden uit geloofd 30 groote gouden medailles, 92 gouden medailles, 127 zilveren vergulde, 84 groote zilveren eu 7 7 zilveren medailles, behalve aanzieulijke geldprijzen, te zamen 410 medailles, vertegenwoordigende een waarde van meer dan f 13,000. Het programma bevat afzonderlijke afdeelingen voor plan ten en bloemen, vruchten en bloemen, voorwerpen van tuin- bouwkunst en nijverheid. Ter beoordeeling der ingezonden voorwerpen zal een jury worden uitgeuoodigdbestaande uit de voornaamste kweekers en kruidkundigen van Nederland en van het buitenland. Alle brieven, mededeelingeu of stukken voor de Tentoon stelling moeten worden geadresseerd aan den heer J. H. Krelage te Haarlemeersten secretaris van het bestuur der algemeene Tentoonstelling van voortbrengselen vau Tuinbouw in 1865. Op franco aanvrage aan deu eersten secretaris wordt re glement en programma kosteloos en portvrij aan belangstel lenden toegezonden. Een uitgave in de Fransche taal, ter verspreiding iu het buitenlandis op gelijke wijze te ver krijgen. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zullen Zaturdag avond worden ten tooneele gevoerd de Vau deville le Père de la Débutante en de groote opéra Lucie de Lammermoor. In de Zutphensche raadsvergadering van 5 September is Dr. H. W. Schroeder van der Kolkleeraar in de na tuurkunde aan de hoogere burgerschool, tot onder-directeur van die inrigting aangesteld. Ds. J. G. van Rijn heeft appèl doen aanteekenen vau het vonnis der arrondissements-rechtbank te Zwolle, waarby hij is schuldig verklaard aan omkooping van een gevangen bewaarder. Sedert den 3den September jl. wordt te Arnhem ver mist zeker heer, oud 45 jaren, middelmatig van lengte, donkerbruin van haar en rosachtige bakkebaardengekleed met zwarte jas, grijze buckskin broek en vest, hooge schoe nen blaauwe kousen wit katoenen overhemdzwarte zijden das en grijzen platten hoed met zwarten bandterwijl zijn hemd, onderbroek en borstrok zijn gemerkt met de letters v. O. Bovendien was hij in bet bezit vau een zilveren cy- linder-horologiewaaraan een bruin koordje met een kope ren sleuteltje; alsmede van een zwart lederen portefeuille in welke onder andere papieren zich zijn aanstelling bevindt. Ongeveer 20 jaren geleden trad een jongeling iu dienst bij een brave en niet onbemiddelde familie te Tilburg. Na een paar jaren geraakte hij met de dochter des huizes in liefdesbetrekking en ofschoon oppassend en van een goed gedrag moest hij de dienst verlaten. Hem ontbraken de mid delen voor een huwelijk en hij nam daarom het besluit door vlijt te trachten het noodige bijeen te brengen, om later dat meisje te kunnen huwen. Als welgezeten burger van Brussel is hij thans aan zijn beminde onverwacht de hand komen aanbieden; in 17 jaren had hij haar slechts tweemaal gezien. Reeds is het paar iu ondertrouw opgenomen.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1