Buitenlandsch Nieuws. zij niet alleen een executeur, maar ook een executrice had %»noemddat onder hare ualatenschap aanzienlijke waarden j gevonden zijn van oude muntspeciëncirca een halve ton aan gouden Willems, 2 busjes, waarin men gort kookt, met circa een ton gouds aan bankpapier, effecten waarvan de coupons nimmer afgeknipt warenzoodat er aan versche nen coupons ook een waarde van vele duizenden was; het grenst aan het fabelachtige. Neven en nichten zijn nu de gelukkige erfgenamen. Nadat Zondag voormiddag omstreeks half 12 uur een hevige donderbui uit het Westen over Leeuwarden was ge trokken heeft men des avonds half 8 een lichtbol waarge nomen die zich gedurende eenige seconden van het Noord oosten naar het Zuidwesten bewoog en toenna een helder licht om zich heen te hebben verspreid, gelijk een vuurpijl uiteenspatte. Zondag 11. ontlastte zich boven de gemeente Schagen een hevig onweder, waarbij de bliksem is geslagen in een kortelings nieuw gebouwde boerderij, staande op zeer korten afstand van de kom der gemeente aan den Meniswegter wijl de bewoner zich met zijn vrouw in de kerk bevond en er alleen een dienstbode met een zuigeling te huis was. Het huis is bijna geheel afgebrandeen achter het hoofdgebouw staande steenen locaal bleef geheel behouden. Maandag middag is op de Zuiderzee bij het eiland Schokland de knecht van een Vollendammer schipper over boord gevallen en verdronken, üe ongelukkige zou eerstdaags in het huwelijk treden. Heden Donderdag te 12 uur zijn alhier uit het Kamp bij Milligen teruggekeerd de beide alhier in bezetting lig gende tirailleur-compagniën van het 4de reg. inf.; te 2 L uur de compagnie veld-art. onder bevel van den kapt. P. A. Rauws enom morgen naar de residentie te vertrekken na binnen deze gemeente te hebben overnacht, het 3de ba- taillon jagers onder bevel van den majoor Beekman. -De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uur 62°, des avonds te 8 uur 54°, te 10 uur 5 8°. Donderdag morgen te 5 uur 5 9°, te 8 uur 63°, 's middags te 12 uur 67°, 's namiddags te 4 uur 65°. - Sedert eenige maanden was de prachtige leeuw van den Atlasdien de heer DalluinBelgisch consul te Tau- ger aan de zoölogische vereeniging te Brussel heeft geschon ken, in een zeer lijdende toestand. Deze was laatstelijk zoo verergerd dat het onvermijdelijk werd geoordeeld de nagels te snijden. De toestel tot deze moeijelijke operatie was se dert Zaturdag der vorige week in het hok van den leeuw geplaatst, doch het dier was, door honger gedrongen eerst Donderdag daarin gekomen. Vrijdag morgen is de heer Thier- nesseveearts van de Koninklijke zoölogische vereeniging tot de operatie overgaan. Bedoelde toestel is een eikenhouten kist, zoo naauw, dat het dier er zich niet in kan'omwendende kist is met sterke ijzeren banden omgeven. Op de twee uiteinden zijn voor het in- en uitgaan traliedeuvendie geopend kunnen worden de houten grond van de kist is beweegbaar en bedekt een traliewerkwaardoor de pooten van het dier moeten vallen wanneer de planken grond is weggetrokken. Alsdan laat men door middel van een sterke ijzeren schroef een eveneens be weegbaar plafond zakken en noodzaakt den //patiënt" zich stil te houdenterwijl men hem belet de pooten tot zich terugtetrekkendie geheel uit de kist steken. Vrijdag jl. gaf de heer Funck, directeur van het zoölo gisch gedeelte der instelling, zijn laatste voorschriften aan zijn onderhoorigen en de heer Thiernessedoor vijf kwee- kelingen van de veeartsenijschool bijgestaan, maakte zijn snij - werktuigen gereed. De operatie werd door het vertragen van eenige maatregelen die aanvankelijk niet juist genomen wa ren nog eenigzins belemmerd, doch toen alles gereed was, begon men met het plafond te laten zakkendaarna trok men den beweegbaren planken grond weg; de pooten van het dier kwamen nu uit de kist, die men op hare zijde plaatsteen de heer Thiernessenu een der achterpooten krachtig aangrijpende, begon met de nagels van de klaau- wen aftesnijden niet zonder eenige teekenen van ongeduld van den leeuwdie intusschen minder verbittering aan den dag legde, dan men verwacht had. Elke poot werd achter volgens op dezelfde wijs behaudeld; zij waren alle vier ge kwetst en werden behoorlijk verbonden. Een talrijk publiek woonde dit soms zeer treffend schouwspel bij. Van tijd tot tijd brulde de leeuw op ongewone wijze, bij stooten die naar een kanonschot zweemden. - Het dier scheen echter, nadat de kunstbewerking aan den eersten poot geschied was te begrijpen, dat men hem verligting aanbragt. De wachter die hem verzorgt en op wien hij zeer gesteld is, hield zich ter zijde van den kop van den patiënt en sprak hem toe om hem tot bedaren te brengen. Zeker oefende hij invloed op den ontzagwekkenden lijder uit. Het congres van Duitsche architecten dezer dagen te Weenen gehouden is bijgewoond door ongeveer 15 00 leden uit verschillende oorden van het gemeenschappelijke Duitschland. In een uitvoerige rede heeft de president van het congres, de heer Karmarschuit Hanover, de aanneming van het tiendeelig stelsel vaa maten en gewigten aanbevo len waaraan de vergadering den luidsten bijval heeft ge schonken. Hessen deelt het lot van die landen waarvan men zel den iets hoort. Maar zoo men er iets van hoort, kan men bijna zeker zijn dat het in strijd is met hetgeen men voor een staat nuttig en wenschelijk acht. Men schrijft thans we der uit Kassei, dat de Ministers van den Keurvorst zich met de geringste kleinigheden bemoeijen en dat dit oorzaak is van de vertraging en het uitstellen van allerlei maatregelen van algemeen belang. Zoo bij voorbeeld bemoeit zich de re gering inzonderheid met het bouwen en bepaald met het bouwen in de hofstad. Wij hebben al vernomen dat de Keur vorst de oprigting eener pianofabriek had verboden thans weigert hij ook zijn goedkeuring te verleenen voor een par ticuliere rijschool. Zij was reeds half voltooid maar onder voorwendsel dat een straat moest verlengd worden werd de afbraak bevolen. De ondernemer Wachenfeld zocht zijn recht te handhaven en de provinciale regering stelde hem in het gelijkmaar de directeur der politie belette het werk en zond de stukken op naar den Keurvorst. De advokaat van Wa chenfeld zette de zaak in de Hessische Courant uiteen deze werd onmiddelijk in beslag genomen en de advocaat we gens majesteitsschennis vervolgd. Dit proces is thans in Hes sen de groote gebeurtenis van den dag. Volgens berigten uit Mexico beginnen zich reeds de lang voorziene moeijelijkheden te openbaren tusschen Keizer Maximiliaan en de clericalen. Men voegt er bijdat het daarmede zoo erg gesteld is, dat zelfs Koning Leopold van Belgie den Keizer den raad gegeven heeftom voor den tijd van een paar jaren het dictatorschap in handen te ne men als het eenige middel om de verschillende partijen en vooral de clericale meesfer te worden. Engelandzoo ver haalt men, zou bereid zijn het nieuwe Keizerrijk te er kennen. Uit Napels schrijft men dat het berucht proces van Ivernia is afgeloopen. Met het requisitoir van proc.-generaal waren 4 zittingen verloopende pleidooijen hebben een maand en 6 dagen geduurdhet resumé van den president eischte 5 zittingen, te zamen 30 uren, zonder dat het, naar men zegt, gerekt was. Aan de jury waren 2831 vragen fgesteld, maar op verlangen der verdedigers zqn er nog 1700 bij gevoegd. Hare beraadslagingen hebben geduurd van Zondags half 1 in den namiddag tot Woensdags avonds 10 uur. Van de 74 beklaagden zijn 49 vrijgesproken; de anderen zijn tot onderscheidene straffen veroordeeld. Het O. M. zal waarschijnlijk in hooger beroep komen. - Een rooverCrocco Donatello, die langen tijd Na pels met schrik heeft vervuld, heeft zijn loopbaan geëindigd. Niet zooals hij verdiende op het schavotmaar dank zij de liefdevolle tusschenkomst van het Romeinsche bestuur heeft hij haar kunnen verwisselen met een eerzaam levenver van het tooneel zijner schanddaden. Door generaal Pallavacini in het naauw gedreven heeft hij de wijk genomen op het gebied van den Paus en zich aan diens gendarmes overgegevenonder voorwaarde dat zij hem niet zouden uitleveren, üe Romeinsche krijgsknechten met deernis vervuld over het lot van den ongelukkigen Crocco Donatello, die zoo wreedaardig vervolgd werd door den ge neraal des rooverkoningshebben aan die bede welwillend het oor geleend en kort na zijn inhechtenisneming heeft de

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 2