N°. 1398. Vrijdag 9 September. Biiinenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75, Tedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 iu.; 6 u. 6 m 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 n. 12 ra.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2J. u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te IL u., 's namiddags te 3 u. 40 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 'snamiddags. Oost-Iudische Laadpoat. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 uur 's in. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 1 uur> Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten eu Acoijnsen dadelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. O aur Z. M. heeft benoemd tot plaatsvervangend kanton rechter te Ehenen J. C. A. van der Meer van Kuttëler ontvanger der registratie aldaar. Z. M. heeft aan Mr. J. J. P. van Herzeeleop ver zoek met 1 October a. s., eervol ontslag verleend als raads heer in het Provinciaal gerechtshof in Noord-Holland, en aan P. E, Hennequinop verzoek, als plaatsvervangend kantonrechter te Sluis; voorts aan Mr. J. J. Cremers, op verzoek, met ingang van 10 November a. s., eervol ontslag verleend als notaris te Groningen, en als lid van het col- legie van regenten over het huis van arrest te Deventer Jhr. C. M. Storm van's Gravesandemede op verzoek eindelijk aan L. A. Aider, uit zijn betrekking van ontvanger der re gistratie en domeinen te Bergen-op-Zoombehoudens aan spraak op pensioen. De audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Za ken zal op Zaturdag den lOden dezer niet plaats hebben. De officier van administratie der 2de klasse B. A. Stieler, laatst behoord hebbende tot het eskader in Oost- Indië en den lsten dezer van daar in Nederland terugge keerd is met dat tijdstip op non-activiteit gebragt. Zaturdag is de gemeente Gramsbergen bezocht door den Commissaris des Konings in de provincie Overijssel ten einde de stuw in de Yecht te Ane, waarvan het stort- bed defect isoptenemen. Tevens heeft hij de stuw in de Vecht te Holthene bezigtigd. De sluiting het tegenwoordig zittingjaar van de beide Kamers der Staten-Generaal is bepaald op Zaturdag 17 de zer. Zoo als men weet heeft de opening van het nieuwe zittingjaar 186465, plaats op Maandag 19 dezer. Jhr. Mr. D. T. Gevers van Endegeest als curator en de hoogleeraren C. G. Cobet en J. J. Prins namens den Senaat der Leidsche Hoogeschoolzullen de academiefeesten te Gro ningen bijwonen. Woensdag heeft te 's Hage de 11de algemeene verga dering plaats gehad van de vereeniging van en voor Ne- derlandsche Industrieëlen. Onderscheidene belangrijke mede- deelingen van het bewind en van de leden inzonderheid met betrekking tot de handelsverdragen met Frankrijk en het Tolverbond den invloed onzer handelswetgeving op de ver plaatsing van Nederlandsche fabrieken naar liet buitenland, den zeep-accijns enz. hebben de onderwerpen van bespreking uitgemaakt. Na afloop der vergadering hebben de leden hun nen voorzitter aan het Badhuis te Scheveningen een contra diner aangeboden. Men schrijft uit Groningen Uithoofde van de feeste lijkheden zal alhier den 16den September geen beurs gehou den worden. ïteeds worden alom gelden bijeengebragt om de straten te versieren. Enkele pleinen hebben f 1000 en meer zamengebragt. In het geheel is voor de illuminatie door de inwoners ongeveer voor f 60,000 ingeschreven. Behalve door de afgevaardigden der verschillende academiën en athenea zullen de feesten ook worden bijgewoond door de Ministers van Binnen- en Buitenlandsche Zaken, Koloniën en Marine, den chef van de afdeeling onderwijs, bij het Departement van Binnenlandsche Zakenen eenige in Mei benoemde doc tores honoris causa. 725 oud-studenten hebben zich reeds tot deelname aangegeven. Verder zijn nog verschillende pro vinciale en stedelijke autoriteiten tot bijwoning uitgenoodigd. Men verwacht een verbazende menigte landbewoners in de stad, vooral op Vrijdag over acht dagen, den dag der harddraverij. Het muziekcorps der dienstdoende schutterij te Utrecht, onder directie van den kapelmeester C. Koenenzal zich van daar naar Groningen begeven ten einde gedurende de academische feesten aldaar de plegtigheid met muziek op- teluisteren. Ds. A. Reville van Rotterdamuitgenoodigd om te Genève een predikbeurt te vervullen, heeft daarvan moeten afzienomdat het kerkelijk bestuur hem den kansel weigerde. Als een bijzonderheid verneemt men uit Hees, dat dezer dagen aldaar van éép boom meer dan 1200 abrikozen zijn geplukt, terwijl mede als een bewijs van buitengewone vruchtbaarheid kan dienen, dat van een pol 380 grooteen eenige kleine aardappelen werden gerooid. - Te Zierikzee is een dame overleden die men naau- welijks in het bezit waande van eenig kapitaal en die een kolossaal vermogen heeft nagelaten. Meer dan een millioen naar men zegt. In plaats van te leven overeenkomstig haar fortuinheeft zij haar geld zorgvuldigmaar renteloos be waard. Als een bewijs hoe hare geestelijke vermogens on der haar geldelijk vermogen hadden geleden, strekke, dat

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1