OP VERZOEK Dr. R. FRUIN DIENSTBODE 4 en 4? pCts. Fabriek van Behangsel-papieren. Advertentiën, is de TENTOONSTELLING der Prijzen in de Loterif zonder Nietenlen behoeve van de LEIDSCHE BREI- SCHOLENnog geopend op Donderdag* den Ssten (September. J. WIJDOOGEN Jansz. op No. VIII en No. IX van de Vliegende Blaadjes aan de Kiezers bloedige terechtstellingen, zich reeds veler misnoegen op den hals gehaald, toen hij de Koningin zelve bedreigde, en daar door tot zyn eigene inhechtenisneming aanleiding gaf. Ter stond na zijn arrestatie wilde de woedende menigte hem het hoofd afslaanmaar de Koningin heeft zich met zijn ver banning tevreden gesteld. Volgens berigten van Tunis, door de stoomboot Ta- mise aangebragt, is het materieel van het kamp te Sousse een prooi der vlammen geworden. De schade wordt op een millioen piasters begroot. Pater Enfantin te Parijs, moet in zijn uiterste wils beschikking den wensch hebben kenbaar gemaakt, dat zijn stoffelijk omhulsel naar het graf zou worden begeleid door geenerlei geestelijke, onverschillig van welke geloofsbelijde nis, ten einde de gevoelens van niemand te schokken. Dat verlangen is getrouw nageleefd. Het gerucht, dat het Fransche] gogvernement de nage laten papieren van den heer Enfantin heeft doen verzege len bevestigt zichhoewel men niet weet onder welk voor wendsel dit heeft plaats gehad. Onder die stukken bevindt zich een aantal handschriftenzoowel van hem als van zijn leermeester St. Simonen waarvan een gedeelte door den heer Enfantin aan de boekerij van het Arsenaal is vermaakt. Zijn nalatenschap wordt omstreeks een half millioen francs begroot en gaat over op zijn natuurlijken zoon. In de straten van Parys loopt tegenwoordig een hond met een houten been. De Société protectrice des animaux heeft den eigenaar (een pastoor) een medaille geschonken. Mejufvrouw A., in de voorstad St. Germain bij hare ouders inwonende, zou dezer dagen hare moeder op een vi site vergezellendoch verschoonde zich wegens hoofdpijn en begaf zich te bed. De moeder besloot nu ook te huis te blijven en ging voor het bed harer dochter zitten lezen. Kort daarop hoorde men een dof geruisch in een naburig toilet kamertje. wDat is niets" (zeide het meisje, uer staat daar een muizenval en zeker zal er een gevangen zijn." De moe der werd echter ondanks de verzekering der dochter nieuws gierig en vond werkelijk een muis in den val. Het was echter een schoone witte, en zij droeg een opgerold papiertje aan een rood lintje om den hals. Het diertje toonde ook volstrekt geen angst, zoodat de dame den val opende, het briefje meester werd en spoedig alles wist. De witte muis was een bode der liefde. Een gat in het beschot van het toiletkamertje gaf gemeenschap met de kamer van den zoon van een nevens wonenden huurder. Blanchette wa3 gewoon van het eene huis in het andere te komen en haar voedsel te zoeken in den valdie steeds overvloedig van lekkernyen voorzien was. Het kwaad was niet zoo groot als de moeder vreesde. De minnaar verzocht nog om de eerste zamenkomst. Alles zal zich schikkenen voor Blanchette is een elegante kooi gekocht, waarin zij het gezigt zal kunnen genieten van het paar dat zij gelukkig gemaakt heeft. Zondag heeft met groote plegtigheid te Hereford de onthulling plaats gehad van het standbeeld voor wijlen on zen grooten Engelschen Staatsman sir George Cornewall Le wis. Lord Palmerston die met uitbundige toejuichingen door de talrijke menigte werd ontvangenheeft de vele en groote verdiensten van wijlen zijn collega in het breede uitgeme ten. Maandag is de premier naar Parijs teruggekeerd. De heer Gije te Londen heeft de drie gezusters Patti, Adelina, Carlotta en Amelia, voor het aanstaande saisoen geëngageerd. Zij zullen alle drie optreden in de Tooverfluit en de rollen vervullen van Pamina, de Koningin van den Nacht en Papagena. Tot laatstleden Woensdag toe heeft de droogte in En geland voortgeduurdwant ofschoon er eenige zware stort regens vielenwaren zij niet genoeg voldoende om de wei den te drenken of voorraad van water te verschaffen. Met eiken dag worden de klagten over gebrek aan water luider. Vijvers en bronnendie bij niemands geheugen ooit uit gedroogd warenzijn dit nu gewordenen de door water gebrek veroorzaakte nood is zeer sterk. Tenzij de regendag van Woensdag door vele anderen gevolgd wordtzal er dit jaar weinig vooruitzigt op nagras bestaan. OFFICIKEL NIEUWS. Burgemeester en Wethouders van Leidendoen te weten, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen op de openbare scholen voor on- en minvermogenden zal plaats hebben van den 5den tot den 17den September e. k. in de schoollo kalen in de Rijnstraat, in de Brandewijnsteeg en op de Oude Vest, des voormiddags van half 9 tot 9 ure en des namiddags van half 2 tot 2 ure, behalve des Zaturdags namiddags en des Zondags. Men vraagt tegen November of vroeger in een klein gezindoch waar tamelijk veel werk is, tegen hoog loon eene in alle opzigten bekwame en fatsoenlijke als meid alleen. Adres francoonder letter Z. Bureau van dit Blad. Een fatsoenlijk JONG MENSCH be kend met den landbouwen sedert ge- ruimen tijd daarin werkzaam, zoekt eene betrekking, liefst zulk eene, waarvan hem het bestuur of opzigt over soort gelijke zaken wordt opgedragen. Men adressere zich, met franco brieven onder letter O. aan het Bureau Leidsch Dag blad. Hypotheek Obligation. AFLOSSING. Het Bestuur der Nederlandsche Hy potheekbank berigt, dat hare Schuld brieven opeischbaar den Sisten Augustus 1864, met de tot op dien dag sedert den laatst vervallen Coupon verschul digde rentebetaald worden ten Kantore van de Ontvang- en Betaalkas te Amster dami, op Donderdag den lsten September 1864 en volgende werkdagen. Bovengenoemde recommandeert beleefdelijk zijn MAGAZIJN op de Lelie gracht bij de Heerengracht te Amsterdamin de protectie zijner geëerde be gunstigers, dewyl de nieuwe dessins zijn ontvangen. De stalen daarvoor zyn in de meeste plaatsen bij de soliedste Behangers gedeponeerd. Heden is verzonden en bij alle Boekhandelaren verkrygbaar gesteld Mr. O. GROEX VAV PRIKSTEREB. VAN VAN

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3