TENTOONSTELLING 4 en 4^ pCts. selen, ten einde met de elegance in de wereld te kunnen verschijnen. In den nacht van den 20sten Augustus drongen drie gemaskerde en met ponjaarden gewapende dieven het kloos ter van de Heilige Monica te Evora in Portugal binnen en begaven zich naar de cel der abdisdie door een der dieven bij den hals gegrepen én met verworging bedreigd werd, als zij al het voorhanden goud en de juweelen niet afgaf. De abdis, die twee nonnen en twee dienstboden bij zich hadj zond een dezer laatsten om den sleutel van het kabi net te halenwaarin die kostbaarheden geborgen waren. De dieven volgden de dienstbode, maar de andere nam deze ge legenheid waarom naar den toren te klimmen en de alarm klok te luiden. Weldra verschenen de autoriteiten pet het noodig hulppersoneel, en doorzochten het klooster, waaruit de dieven echter, met achterlating van hun ladder, en de overige werktuigen van hun handwerk, reeds verdwenen waren. Op een boekdrukkerij te Gosport werkt een blinde letterzetter, welligt de eenige in Europa en mogelijk wel het eerste voorbeeld van dien aard. Hij heeft een helper die hem 4 a 6 regels tegelijk voorleest, welke hij dan onthoudt. Als hij aan het laatste woord isroept hij dit overluid en zijn helper leest verder. Hij arbeidt even vlug en naauw- keurig als anderen, en zet gemiddeld 5000 letters daags. Bij bijzondere gelegenheden heeft hij het zelfs tot 7000 en 8000 gebragt. Het Britsch museum te Londenheeft het kabinet van oudheden van den ex-Koning van Napels, zijnde een gedeelte der onder den naam van de Farnesische bekende en beroemde verzameling, voor de geringe som van 4000 p. st. in bezit weten te krijgen. De Pauselijke regering heeft vergunning verleend tot den uitvoer van deze kunstschat tegen het gewone recht van 20 pCt. der waarde. He kost baarste voorwerp dezer verzameling is een Mercurius-beeld gelyk aan het beroemde gelijksoortige beeld in het Vatikaan. Uit Londen bevestigt men het berigt omtrent een ern stig misverstand tusschen den Prins van Wallis en zijn Ko ninklijke moeder. Naar het schijnt had de Koningin haar verlangen te kennen gegevendat de Kroonprins bij gele genheid van het diner, waarop de Pruissische gezant genoo- digd washet grootkruis der Pruissische huis-orde zou dra gen hetgeen de Prins weigerde. De beleedigde Vorstin wilde den Prins met huis-arrest straffen maar nu kwam Palmer- ston tusschen beiden; hij wist de Koningin van haar voor nemen te doen afzienhoewel het hem niet gelukte een verzoening tusschen moeder en zoon te bewerkendie elkan der sinds dien tijd niet meer zien. OFFICIEEL NIEUWS. Eerste Huwelijksafkondiging, Leiden, 24 Sept. 1864. Dirk van Egmond, wedr. van Jansje Marynes 39 j. en Jo hanna Catharina Galjaard, wed van Willem Frederik van den Broek 26 j. - Nicolaas Fakkel jm. 25 j. en Johanna Snijder jd. 27 j. - Everardus Hendricus van Honstede gesch. echtg. van Cornelia Catharina Bezijn 40 j, en Maria van der Ven jd. 26 j. - Aarnout van Oosten jm. 30 j. en Cornelia van Dissel jd. 23 j. - Leendert IJsperse, wedr. van Maria van Hooven 33 j. en Marrytje Ruiter, wed. van Arie Har- land 40 j. - Willem Benders, wedr. van Jannetje Roden burg 29 j. en Alida van den Berg jd. 27 j. Willem Ar- noldus jm. 23 j. en Johanna Catharina Vallentgoed jd. 24 j. - Johannes van Eijgen jm. 23 j. en Pieternella Harte- velt jd. 25 j. Advertentiën. Bij eene fatsoenlijke weduwe met ééne dochter, in de nabijheid der Stad is gelegenheid tot INWONING, met ge bruik van ééne vrije beneden voorkamer voorzien van vele gemakkenkost en bediening tegen een matigen prijs. Brie ven franco, onder letters Z. Q. aan het Bureau Dagblad. Hypotheek Obligation. AFLOISIIVG. Het Bestuur der Nederlandsche Hy potheekbank berigt, dat hare Schuld brieven opeischbaar den 31 sten Augustus 1864 met de tot op dien dag sedert den laatst vervallen Coupon verschul digde rentebetaald worden ten Kantore van de Ontvang- en Betaalkas te Amster dam, op Donderdag den lsten September 1864 en volgende werkdagen. Scheiding van Tafel en Bed. Blijkens een vonnisdoor de Arron- dissements-Regtbank te Leidenop den 12den Julij 1864 gewezen, behoorlijk geregisteerd en beteekendistusschen WILHELMINA CORNELIA BEZIJN, Naaistereerder Weduwe van Arie Jo hannes Scholten thans Huisvrouw van DIRK KRUYK, gedomicilieerd te Soe- terwoudedoch verblijf houdende te Leidenals Eischeresseen denzei ven DIRK KRUYK, Broodbakkersknecht, wonende te Soeterwoudeals Gedaagde Scheiding van Tafel en Bed uitgesproken. De Procureur der Eischeresse, P. K. DOEFF. [Ten deze is kosteloos geprocedeerd.] der Prijzen in de laOtei'ij ZOVlder Nieten, ten behoeve van de Leidsche Breischolenbij gelegenheid van haar 25-jarig bestaan. Dames Directrices der Breischolen zijn voornemens eene TENTOONSTEL LING der' ingezonden prijzen voor de Loterij te houden op VrijdagZatur- dag, MaandagBingsdag en Woensdag, den 2den, 3den# sden^ 6den en 7den September in het gebouw van de Maatschappij tot Nut van t Algemeen op het Rapenburg, van des morgens te 10 uur tot des namiddags te half vier uur. Zij mogen zich verheugen in eene overgroote menigte van schoone en prachtige prijzen, haar zoowel door leden van de Vorstelijke familie, als door Stad- en Landgenooten toegezonden, en noodigen daarom een ieder uit, de Tentoonstelling met een bezoek te willen vereeren. De toegang is gesteld op 25 Cents, tot goedmaking van de kosten. Op de Tentoonstelling en bij den Concierge van het gebouw zal er gele genheid zijn om nog loten te verkrijgen a ?5 Cents; terwijl, na de sluiting van de Tentoonstelling de VERLOTING zal aanvangen op Vrijdag daaraan volgende zullende de houders der loten de prijzen kunnen laten halen op Maandag en Dingsdag, den 12den en 13den September aan bovengenoemd gebouw. Inhoud van de Twaalfde Aflevering. De prijs van elke aflevering (Editie met lectuur) is öO cents. De Editie zon der lectuur 30 cents. Alle Boekhandelaars nemen bestellingen aan. GRACIEUSE. Lectuur: Vittoria Colonna. Ontnomen en teruggegeven. Over het gebruik van spie gels. Een zeldzaam geval. Een brief van Anna Boleyn. Huishouden en keuken. De maand September. Nieuwe boeken. Nieuwe muziek. Handwerken en modes: Knooppatroon bij het tascbje benoorende. (Knoopwerk.) Naai-, den-étui. Hetzelve van binnnen te zien. Werkstander. Voetbank van boven. Idem van onderen. Idem digtgeslagen. Patroon voor idem. Patronen voor de bloe men en bladen. Hoedjes voor zeer jonge kinderen. Patronen voor den naalden-étui. Deken. (Breiwerk.) Linnen tusschenzetsel. Knooppatroon. Randen voor jaquets en parasols. Patronen voor den werkstander. Borstlapje. (Haakwerk). Mouw. Man- chette bij de mouw behoorende. Kraag met manchette. (Point Russe en broderie Anglaise). Kraag. Gobelinsteek. Jaquette Marguerite. Hoedje voor een klein meisje. Hoedje voor een knaapje. Wollen deken. Twee verschillende breipatronen voor kousenbanden, rokjes, jaquetten enz. Cache-pot. Kant. Praktische luijermand. Modes.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3