X°. 139 5 Donderdag 1 September. ^864 Binnenlandsch iNieuws. :i DAftltLA Vlj' Oeae Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.8" in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën- 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels /"0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Graveuhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 33 in.; 10 u. 15 m.; H u. 14 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Arasterdam te 8 u. 34 in.; 10 n. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 ra.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 n.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2} u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoen fabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 7 u. 45 ra. en te LI u., 's namiddags te 3 u. 40 ra. 'savonds te 7 a. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 'snamiddags. Oost-Iadisobe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand- RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend vau 7 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg- Telegraaf dagelijks vau 7 uur 's m. tot 10 u. 30 ui. a». Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Douderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. 'Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zafcurdags van 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijuseo, dagelijks vau 8 1 uur eu van 36 uur; der In- eu Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Douderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft tot officier der orde van de Eikenkroon (jijbenoemd den heer E. de Cuyper, griffier der provincie Ant werpen. Z. M. heeft den civielen ingenieur M. J. van Bosse benoemd tot adsp.-ing. van den waterstaat en 's lands bur gerlijke openbare werken in Ned.-Indië; den lsten luit. der infanterie L. W. C. Gerlach, van het leger hier te lande, thans tijdelijk gedetacheerd bij dat in Oost-Indië, definitief in zijn rang overgeplaatst bij het wapen der inf. van laatst gemeld leger. Z. Keiz. H. de Grootvorst Nicolaas werd 11. Zondag met rijtuigen van H. M. de Koningin-weduwe van het station te Utrecht afgehaald, en vertrok, na in het hotel des Pays- Bas een collation te hebben gebruikt, ten half 3 uur naar Soestdykom een afscheidsbezoek bij zijn tante te brengen. Z. Keiz. H. is Maandag morgen omstreeks 10 uur van Soestdijk weder aan het hotel des Pays-Bas geretourneerd en, na aldaar een déjeuner-dinatoir gebruikt te hebben met HD. gevolg per gewonen spoortrein van 12 uur 15 min. van Utrecht naar Kopenhagen vertrokken. Z. Keiz. H. werd door generaal Mansorouff en graaf 8u- wers tot Emmerik uitgeleide gedaan. De 2de luitenant baron G. J. A. A. van Heemstra heeft 11. Zondag in het Kamp van Milligen den prijs bij,de wedren behaald en niet de 1ste luitenant baron van Pallandt. Binnen kort zal ons land bezocht worden door kolonel Woltf, uit Zurich, die door den Zwitserschen bondsraad be last is met het bezoeken van de inrigtingen tot verpleging van krankzinnigen in Engeland, Frankrijk en Nederland. Naar men verneemt, zal den 30sten September a. s. voor het provinciaal gerechtshof in Zuid-Holland terecht staan Jacoba van Soest, oud 25 jaren, geboren te Leiden en wonende te Voorburgwegens kindermoord. Bij den Gemeenteraad van 's Gravenhage is ingekomen een voorstel tot oprigting van een vast stedelijk muziekcorps dat voorzien zal zoowel in de diensten welke thans verrigt worden door het muziekcorps der schutterijals door dat aan het gemeente-badhuis te Scheveningen en het orchest van den Franschen Schouwburg. De Hollandsche Maatschappij van fraaije kunsten en wetenschappen zal hare jaarlijksche algemeene vergadering dit jaar houden te Amsterdam op Vrijdag den löden Sep tember, waarin aan Prof. van der Wijck van Groningen de gouden medaille voor zijn beoordeeling van Mr. Johannes Kinker als wijsgeer zal worden uitgereikt. Naar men verneemt zal aanstaanden Zaturdag op het Fransche tooneel te 's Hage worden opgevoerd Les Mous- quetaires de la Reine, en twee vaudevilles. Zondag werd het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam door 7897 personen bezocht tot den toegangsprijs van 25 cents. Dit getal overtrof dat van den vorigen Zondag met circa 3000. Niettegenstaande een zoo groote menigte zich iD de ruime zalen van het gebouw bewoog, werd de goede orde geen oogenblik gestoord en was de circulatie allerge makkelijkst. Maandag morgen ten 10 ure is te Amsterdam brand ontstaan op het IJpad aan den Hoogendijk buiten de Wil lemspoort in de bouwmanswoning van F. Williamswelke woning met een belendende loods geheel is afgebrand doch eenig vee is gered. Drie spuiten zijn in werking gebragt, daar de bewoners niet te huis waren is de oorzaak onbekend, De brochure van Dr. E. Laurillard over de doodstraf is in het üuitsch vertaald opgenomen in een Berlijnsch weekblad. In de Groninger Courant vraagt een dameskransje ten spoedigste 30 naaisters ter verandering van toiletten, om gedurende de feesten zonder crinoline, maar toch met ele gance, op openbare plaatsen te kunnen verschijnen. Zaturdag avond ten elf ure is te Arnhem in het huis van burgerlijke en militaire verzekering aan de gevolgen van een beroerte overleden Charles Hornidge, zich ook noemende sir Somerset Lee, geboren te Dublin eu laatst te Arnhem woon achtig, in het afgeloopen jaar veroordeeld tot vijf jaren tucht huisstraf ter zake van moedwilligen manslag gepleegd op wijlen den heer R. W. R. van Dongen Franke, gepensio neerd kapitein der infanterie, welke zaak in der tijd veel ruchtbaarheid had verkregen, vooral, omdat de verslagene algemeen als een braaf officier en achtingswaardig man be kend stond. Te Maastricht is Zaturdag 11. aan den korporaal J. Hulscher het ridderkruis der Militaire Willemsorde 4de klasse uitgereiktter zake zijner krijgsverrigtingen op Borneo.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1