im Dingsdag 23 Augustus. A". 1864. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft tijdelijk benoemd tot leeraar aan de po lytechnische school voor het onderwijs in de beginselen der plant- en dierkunde Dr. M. Salverda te Leiden. -— Z. M. de Koning wordt aanstaanden Woensdag van het Loo in de residentie terugverwacht. - De verjaardagen van HH. KK. HH. Prins Alexander en den Prins van Oranje zullen door de Vorstelijke familie in de residentie worden gevierd. - Z. Exc. de Minister van Koloniënde heer Fransen van der Putte, is Zaturdag namiddag in de residentie in volkomen welstand teruggekeerd. De gewone audientiën van den Minister van Ko loniën zullen weder plaats hebben van en met Woensdag 24 Augustus. Vrijdag morgen werd in het locaal Apollo aan de Hoogesluis te Amsterdam de dertiende algemeene vergadering gehouden van de vereeniging tot bevordering van fabriek en handwerksny verheid in Nederland. Uit de toespraak van den president, die alvorens met grooten lof melding maakt van de schoouheid van het pas beschouwde Paleis van Volks- vlijtblijkt, dat de afdeeling 's Hertogenbosch niettegen staande alle pogingen van het Hoofdbestuur om haar in stand te houden, is ontbonden. Vervolgens brengt de se cretaris verslag uit, waaruit blykt dat de vereeniging telt 247 leden (11 minder dan ten vorigen jareten gevolge van de ontbinding van 's Hertogenbosch); daarentegen is het getal leden te 's Hage belangrijk toegenomen. Er zyn 14 buitengewone leden. Uit het verslag blijkt verder, dat de pogingen van het hoofdbestuur tot vermeerdering der afdeelingenhoewel on ophoudelijk herhaald, tot nog toe geen vrucht hebben ge dragen. Het voorstel van de afdeeling Dordrecht, strekkende, dat de vereeniging zich by een eerbiedig adres tot de hooge regering wende met het verzoek dat de aanleg van de spoor weglij n Rotterdam-Moerdijk toch vooral spoedig worde aan gevangen en voltooidwerd met algemeene stemmen aan genomen. Het voorstel van Zwolle, dat bij gelegenheid der Alge meene Vergadering in 1865 of later een tentoonstelling worde gehouden van gereedschappen voor den handwerkman, werd gewijzigd als volgtdat een der eerste tentoonstellingen door de vereeniging te houden zal zijn een tentoonstelling van gereedschappen zoowel van binnenlandsche als buitenland- sche voor den handwerkman. Dit werd met algemeene stem men aangenomen. De secretaris deed mededeeling van een brief van wege den Minister van Binnenlandsche Zaken betreffende de te Dublin in het volgende jaar te houden tentoonstelling, en waarbij aangedrongen wordt op aansluiting by deze gele genheid van de verschillende hier te lande bestaande ver- eenigingen. De afdeeling 's Gravenhage wordt uitgenoodigdom hare zienswijze aan de overige afdeelingen medetedeelennopens de rigting welke in het belang der nijverheid zou moeten worden gegeven aan de nieuwe scholendie ter uitvoering van de wet op het middelbaar onderwijs worden opgerigt. Aan het hoofdbestuur is opgedragen om bij de regering de belangen der Nederlaudsche nijverheid te behartigenin die^ het Indisch tarief mogt worden herzien of een gesloten handelstractaat met Frankrijk ter goedkeuring aan de Staten- Generaal aangeboden. De volgende algemeene vergadering der Vereeniging zal te 's Gravenhage worden gehouden. Tot leden van het hoofdbestuur zyn op nieuw benoemd de heeren Janssens eu Hermans van 's Hage, Veth van Dord recht enin plaats van den heer L. M. de Haan die be dankt had, tot penningmeester verkozen de heer H. L. Ent hoven van '8 Hage. - De 18de algemeene vergadering der Hollandsche Maat schappij van Landbouw zal worden gehouden op Zaturdag 24 September 1864 des namiddags ten 12 uur, alhier. De leden der onderscheidene sociëteiten te Leiden hebben de beleefdheid om gedurende de dagen der Tentoon stelling hunne localen en tuinen voor de leden der Maat schappij met één vrouw opentestellen. - Bij gelegenheid der Algemeene Vergadering en Tentoonstelling zullen de leden met één vrouw alhier op vertoon van hun bewijs van lid maatschap vryen toegang hebben tot onderscheiden fabrieken en inrigtingen van Nijverheid; alsmede tot het Kabinet van Landbouw, het Museum van Natuurlijke Historie, het Mu seum van Oudheden, 's Ryks Plantentuin, 'sRyks Biblio- LEI USUI DAGBLAD. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.75, Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te S u. 33 ra.; 10 u. 15 m.; _1 u. 14 m.; 3 u. 46 ra.; 6 u. 6 ra. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Arasterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 n. 51 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 n. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 n., de overige dageuuitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2} u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Mieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u., 's namiddags te 8 u. 40 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 's namiddags. Oost-Iadisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. - West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand* Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 uur's m. tot 10 u. 30 m. at. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Douderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. •Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11l uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente-Architect is to spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- eu Uitgaande Rechten en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Deze Courant verschijnt eiken dag, be- halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.8" in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1