Buitenlandsch Nieuws. aan er 10 a 12 zijn, die even als appels aan de boonoen hangenzij zijn na de kooking melig en zeer goed van smaak. Woensdag namiddag is te Vlaardingen op de haven een hooiwagen omgevallenmet het ongelukkig gevolg dat een persoon daaronder is geraakt en zwaar gekwetst is ge worden. Voor eenige dagen is onder Driel in de buurtschap de Kromsteeg brand ontstaan waardoor vier woningenbe woond door vijf huisgezinnen zijn afgebrand. Al de aan wezige goederenbehalve het levend veeis genoegzaam verbrand. De schade wordt op ongeveer f 3600 begroot. De oorzaak van den brand is onbekend. Het provinciaal kerkbestuur van Noord-Holland heeft aan Ds. G. ter Weeme, op verzoek, eervol emeritaat ver leend, integaan 1 Januarij 1865. Het provinciaal kerkbestuur van Gelderland heeft in zijn zitting van den 18den dezer als candidaat tot de hei lige dienst toegelaten de heeren C. G. Bach en E. Jansen Schoonhoven. Beroepen bij de Hervormde gemeente te Hieu en Do- dewaard Ds. P. J. Gouda Quint te Hoedekenskerkete Gardereu Ds. J. Vermeer te Genemuiden en te Loenen op de Yeluwe de heer Montijncand. te Ooltgensplaat. Bedankt door Ds. H. Gann Dunn te Renkum voor het beroep naar de Hervormde gemeente te Hierde; door Ds. W. J. Geselschap te Heemstede voor dat naar Nijkerk op de Veluwe, en door Ds. J. Krull te Oppenhuizen voor dat naar 't Hollandsche Veld. Aangenomen door Ds. J. Moulijn te Gouderak het be roep naar de Hervormde gemeente te Amerongen. Aangenomen door Ds. P. Diermanse te Vlissingen het beroep naar de Christelijke Afgescheidene Gereformeerde ge meente te Waardhuizen en door den candidaat O. Loo dat naar Hardinxveld. Het programma der muziekstukkenMaandag avond ten 6 uurbij gunstig weder op het plantsoendoor het muziekkorps der stedelijke schutterij uittevoeren is als volgt N°. 1. Marsch uit de opéra Le Prophete van Meyerbeer. N°. 2. Ouverture Les Diamans de la Couronne van Auber. N°. 3. Die Napolitaner, walzervau Lanner. N°. 4. Fan- taisie uit de opéra Gemma di Vergy van Donnizetti. N°. 5. (sei miei sos-pi-ri) Kerk-Aria (1667) van Stradella, (voor militaire muziek gearrangeerd door G. C. Krulder). N°. 6. Finale. Zijnde dit tevens de laatste uitvoering in dit saisoen. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Vrij dag des namiddags te 5 uur 63°, des avonds te 8 uur 57°, te 10 uur 53°. Zaturdag morgen te 5 uur 51°, te 8 uur 58°, 's middags te 12 uur 65°, 's namiddags te 4 uur 61°. Te Brugge heeft dezer dagen de volgende treurige ge schiedenis plaats gehad. Een jong meisje had voor eenigen tijd, na een twist, de ouderlijke woning verlaten en sedert nu eens als dienstbodedan weder als naaister haar kost verdiend. Zij maakte inmiddels kennis met een gendarme van de brigade van Bruggemet wien zjjr een minnehandel aanging. Eenige weken geleden maakte dit meisje zich schul dig aan diefstal j de justitie werd daarvan onderrigt, en het toeval wilde, dat juist haar minnaar, de gendarme, bevel kreeg om haar te arresteren. Deze had den moed niet om dien last te volbrengen en nam het wanhopig besluit een eind aan zijn leven te maken hij schoot zich voor het hoofd. Vrijdag 11. zou het rechtsgeding wegens den diefstal voor de correctioneele rechtbank worden behandeld maar het jonge meisje had de vlugt genomen naar Lille, waar zij zich la ter heeft verdronkenna een brief aan hare ouders geschre ven te hebben. Een hoedenmaker te Weenen heeft een zonderlinge collectie bijeengegaard, namelijk 18 verschillende soorten van hoeden, die sedert 1848 in Duitschland en Italië verboden werden. Te Brunn werd dezer dagen een vrouw tot eenige dagen gevangenisstraf veroordeeld. Toen haar het vonnis werd aan gekondigd vroeg zy zeer naïf, of haar man die toch niets te doen had niet in haar plaats mogt gevangen zitten. De rechter vond echter geen termen om aan dit zeer billijk ver langen te voldoen. Aan l'Indépendauce wordt uit Parijs geschreven, dat de Fransche gezant te Kopenhagen in zijn jongste depêches de berigten van Berlingske Tidende bevestigde, dat name lijk in de hoofdstad van Denemarken een gewenschte rust heerschte en er minder vrees bestond voor een oproerige beweging. Uit Flensburg meldt men dat een vrij groot aantal met verlof huiswaarts gezonden Sleeswijkersdie deel van de zoogenaamde arbeiders-kolonne te Middelfort op Fuhnen hadden uitgemaakt, den 13den dezer aldaar zijn aangekomen, na te Kolding op de grofste wijze beleedigd te zijn. L)e sterk Deeii8chgezinde inwoners hadden zich namelijk den vorigen avond ten tien ure in menigte op den straatweg verzameld en de Sleeswijkers zoo hevig met steenen geworpendat een hunner, zwaar gekwetst, in het lazareth te Hadersleben heeft moeten blijven. Er is een gestreng onderzoek naar deze wan ordelijkheden aanbevolen. In Julij 1864 werden te Munchen geboren 221 echte en 281 onechte kinderen. In Engeland nam de verhouding van onwettige kinderen tot het gezamenlijk getal geboorten af van 7.03 pCt. in 1845 tot 6.34 in 1862. Voor eenige dagen is het dorp Juad in Zevenbergen, door een vreesselijken brand geteisterd; 34 huizen met by- behoorende schuren en verdere gebouwen zijn daarbij dooi de vlammen vernield. Te Parijs is er in ernst sprake de ridderordde van het Legioen van Eer ook aan dames toe te kennendie dit on- derscheidingsteeken als sjerp zouden moeten dragen. De studentendie in hechtenis genomen waren we gens het roepen van: Hé Lambert! Wie heeft Lambert ge zien? omdat de regering een staatkundige beteekenis achter die woorden zocht, zijn weder ontslagen. De arrestatiën heb ben echter tot gevolg gehaddat men dien kreet thans niet zoo dikwyls meer dan eenige dagen geleden hoort, daar velen vreezen, dat hun hetzelfde lot als aan de studenten zal wedervaren. De Vorstelijke bezoekers te Parijs zullen nu elkaar opvolgen. Na den Koning van Spanje verwacht men den Kroonprins van Italië, en ook Prins Couza heeft besloten Parijs te bezoeken. De prefect der Seine heeft aan Keizer Napoleon de begrooting voor het Hotel-Dieu overgelegdwaarvan de kos ten geraamd worden op 10 millioen francs. Men zegt dat, met het oog op zulk een aanzienlijke uitgave, de Keizer voorloopig zijn vurige begeerte zou beteugelen om dit gods gebouw eerder te doen oprigten dan den schouwburg en dat beiden in een zelfde uitstel zouden begrepen worden. De berigten van Limoges, omtrent den daar geheerscht hebbenden brand, luiden zeer bedroevend. Het getal ver woeste huizen bedraagt 200. De schade wordt op 4 a 5 millioen begroot. De directeur van de France, die te Li moges is geboren, heeft onmiddelijk eene openbare inschrij ving geopend. Het vuur barstte in den avond van den 15den dezer ten 9 ure uit en woedde voort tot den volgenden middag ten 3 ure, toen voor het minst de verdere uitbreiding der vlam men beteugeld werdwant natuurlyk brandde het vuur nog ouder de puinhoopen voort. In den morgen van den 16den dezer moet, naar men wil, de bisschop van Limoges zyn geestelijkheid hebben bijeengeroepenaau welke hij uiteen zette, dat men de tusschenkomst der heiligen moest inroepen om den Hemel, die deze ramp had toegezonden, om afwen ding te bidden. Allen kleedden zich daarop in feestgewaad, en uit het altaar werden de reliquien te voorschijn gehaald van den H. Aurelius benevens het hoofd van een andere heilige, wiens naam mij ontsnapt is, en de processie ver liet de kerk, toog door de straten die aan het tooneel van de ramp grensden - natuurlijk op een behoorlijken afstand van de vlammen - onder het aanheffen van gezangen. Eenige dagen geleden stierf te Szepes Vallarza een 78jarige grijsaard, die bij zyn uitersten wil 10000 sigaren legateerde aan hen die deelnamen aan zijn begrafenis en zyn verlangen te kennen gaf, dat geen zijner vrienden het sterfhuis zou verlaten voordat de wijnen die hij in zyn kel der had, waren opgedronken, wat men ook stiptelijk is na gekomen.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 2