i\°. 1381. Zaturdag 20 Augustus. A0. 1864. Binneiilandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Doxe Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.76, Tedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 in.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haariem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2} u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u., 's uamiddags te 3 u. 40 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maaud.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand« Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 7 uur's m. tot 10 u. 30 m. a>. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en /Fethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie aan Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoorder Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen te Amersfoort den heer W. Cremer, thans te Brielle, en tot inspecteur dier middelen den heer S. Loke, thans ont vanger dierzelfde middelen te Medemblikvoorts tot ont vangers der directe belastingen en accijnseu te Bleskensgraaf c. a. den heer J. H. A. Modderman, thans te Oostermeer en te Oostermeer den heer L. F. Backer Overbeekthans surnumerair der directe belastingen in- en uitgaande rech ten en accijnsen in Noord-Holland. Z. M. heeft bij de rijks hoogere burgerschool te Gro ningen benoemd tot leeraren Dr. E. J. Kiehlhoogleeraar aan het athenaeum te DeventerW. Krelingleeraar aan het gymnasium te Deventer; F. Worthmann, leeraar aan het gymnasium te Rotterdam en tot schoolopziener in het tweede schooldistrict der provincie Groningen C. Römelingte 01- dekerk. De Minister van Justitie heeft ter kennis van belang hebbenden gebragt, dat zijn audiëntie op Woensdag en Don derdag, den 24sten en 25sten dezer, niet plaats zullen hebben. Wederom ziet een nommer het licht van de Gegevens omtrent de zaak der spoorwegen op Java door T. J. Stiel tjes ontslagen adviseur bij het Ministerie van Koloniën zijnde N°. V, behelzende adressen, door hem ingediend over vervalsching van stukken eu niet over de rigting van den spoorweg. De Tweede Kamer der Staten-Generaal zal iü de volgende zitting over die belangrijke zaak wel eeu beslissing nemendaar de uit haar midden benoemde commissie reeds een uitvoerig en beredeneerd verslag daarover heeft inge diend. Aan dit nommer ontbreekt een adres van 23 Decem ber 1863, waarvan de heer Stieltjes de openbaarmaking voor het oogenblik nog minder gepast acht, omdat daarop nog niet is beschikt, 't Is dus moeijelijk over die adressen een billijk en rechtvaardig oordeel te vellen, nadat de Mi nister van Koloniën bij beschikking van 15 December 1863 de beweringen van den heer Stieltjes ten eenenmale onjuist verklaarde. Uit Delft wordt berigt, dat de heer H. Hartogh Heis Jr. en W. J. A. I. graaf van Bijlandt hun ontslag als leden van den Delftsclien Gemeenteraad hebbei) ingezonden. Ook de heer P. Fijckgemeente-ontvanger aldaarheeft verzocht uit die betrekking eervol te worden ontslagen. De heer A. Pelt te Utrecht is benoemd tot leeraar in de Nederlandsche taal, letterkunde, geschiedenis en aardrijks» i kunde aan de technische school aldaar, en heeft bereids ge- noemde betrekking aanvaard. De godsdienstoefening in de legerplaats te Milligeu zal aanstaanden Zondag op 21sten dezer worden geleid voor de Protestantsche militairen door den Wel-Eerw. heer Ds. J. Posthumus Meyjes, predikant te Groningenterwijl de gods dienst der R. C. militairen weder door den Wel-Eerw. heer H. J. Piekpastoor der parochie Putten (Gelderland), zal vervuld worden. Naar men verneemt, zal den 15den September a. s. te Geertruidenberg een tentoonstelling van voortbrengselen van landbouw plaats hebben, benevens een gecostumeerde optogt. Als een bewijs hoe nadeelig de toestand van de Drent- sche hoofdvaart door sommigen wordt ingezien, deelt men mede, det de heer Mr. P. van der Veen, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, wonende te Smilde, in de Drent- sche Courant, uit de hand te koop aanbiedt zijn landgoed Rijbrugh, groot ruim 160 bunders, aan genoemde hoofd vaart gelegen; met de bijvoeging, dat hij ongenegen is lan ger te wonen aan een hoofdvaart, die veeltijds gesloten is of het noodige water mist. De 49ste jaarlijksche réunie van afgevaardigden der Waalsche kerken, te Arnhem gehouden is den 16den dezer gesloten. De volgende jaarvergadering zal te Delft plaats hebben. De openingsrede is opgedragen aan Ds. H. C. Laats- man pred. te Haarlem. In den namiddag van den 16den dezer, tusschen 5 en 6 ure, ontstond er hrand in de gemeente Asperen bij H. v. d. W., welke ras in hevigheid toenam, zoodat eenige uren later drie huizen, twee achterhuizen en een aparte schuur door de vlammen waren vernield; ook zijn een hooi berg en eenige hooischelven geheel afgebrand en twee var kens en een geit in de vlammen omgekomen. Ten circa 11^_ ure was men den brand meester. De oorzaak is onbekend'; men zegt, dat het afgebrande tegen brandschade ia" ver- J zekerd. Donderdag nacht omstreeks elf ure is te Katendrécht

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1