MARSEiLLE-BÏTAVIiSHANGHAI Fabriek van Behangsel-papieren. der Messageries Impériales. Geveilde Perceelen. Advertentie n. Tweede Handsrijtuigen. J. WIJDOOGEN Jansz. Vertrekt van Marseille den 19den van elke maand. OFFICIEEL NIEIJWi. Transport van PASSAGIERS, GOEDEREN en SPETIE. SMITH éi C°. te Rotterdam* gemeene vernieling heeft plaats gehad, waarna in een R. C. liefdadig gesticht, even als bij onderscheidene particulie ren de ramen en deuren zijn ingeslagen. Later werden er openbare optogten gehouden, die wel aanvankelijk door de openbare autoriteit niet werden belet, maar welker voort zetting men toch verwachttedat door het inroepen van mi litaire hulp zou worden gestaakt. Donderdag nacht is te Usbridge op 12 a 13 mijlen afstand van Londen zulk een geweldige brand uitgebarsten dat de spuiten uit den omtrek niet in staat waren dien te blusschenzoodat uit Londen stoombrandspuiten werden af gezonden die toch niet konden beletten, ofschoon elke minuut 200 a 250 gallers water uitwerpende, dat een tiental -ge bouwen met graan en hooi gevuld in den asch werden gelegd. De Anglikaansche bisschoppen onderscheiden zich door zekere snede in jas en vest, en een bijzonderen vorm van hoed. Onlangs werd een dame in een der winkels van Lon den bestolen. De politie vroeg of zij zich niet herinnerde een man in hare nabijheid te hebben gezien. //Niemand was met mij in den winkel dan een bisschop," zeide de dame. //Dat is onze man," was het antwoord, //wij kennen den dief nuzich als een bisschop te kleedenis de laatste streek van het Londensche dievenpak." Het kleine kottervaartuig van 1| ton en bemand met kapt. Donavoneen matroos en een hond, welks vertrek uit New-York naar Engeland onlangs werd aangekondigdis op 45' 10" N. Br. en 53' W. L. (dus nabij Kaap Race) ge praaid door het schip Coronetalles was wel aan boord met goed vooruitzigt van den gewaagden togt te volbrengen alleen had men gebrek aan leeftogt, die door den Coronet gereedelijk verleend werd. Toen de Alabamahet bekende kaperschip van de confederatie, onlangs na een gevecht met den Kearsage in het Britsche kanaal zonk, is een deel der bemanning door een jagt van eenen Engelschman hetwelk zich in de nabij heid bevond, namelijk den Deerhounduit het water gered, in Engeland gebragt en aldaar vrij gelatenterwijl het an dere meerendeels door den Kearsage opgevischt en krijgsge vangen gemaakt werd. Volgens den New-Yorkschen Herald van den 29sten Julij heeft een commissie van zee-officieren in de Vereenigde Staten, na onderzoek van het gebeurde, verklaarddat de Deerhound bij die gelegenheid heeft ge handeld zoo als een onzijdige niet mogt handelenen dat de door hem geredde drenkelingen in de daad als krijgsge vangenen te beschouwen waren. Dit gevoelen zounaar de verzekering van het genoemde bladdoor het gouvernement der Vereenigde Staten omhelsd zijn. Uit Warschau schrijft mendat de Czaar tegen het einde dezer maand die stad zal bezoeken en dat de president generaal Wittkowski reeds toebereidselen tot zijn ontvangst maakt. De stadssleutels zijn bij den vergulder om ze opte- poetseneen schrijnwerker maakt een eereboog en ook voor een schitterende illuminatie zal gezorgd worden. De gehoudene verkooping ten overstaan van den notaris J. P. W. Schermer, aan den Burg alhier, op Zaturdag den 13den dezer, van: N°. 1. Een huis en erf om den hoek van de Breêstraat en het Rapenburg, Wijk IV, N°. 357. Kooper W. L. van Kaathoven qq. voor f 6600. N°. 2. Een winkelhuis en erf aan den Nieuwen Rijn Wijk VII, N°. 43. Kooper P. van der Meer voor ƒ3700. N°. 3. Een huis, erf met tuin aan den Apothekersdijk Wijk VI, N°. 36. Kooper Mr. J. L. Klaverwijden qq. voor 5100. N°. 4 en 5. Gecombineerd. Een huis waarin de Koek- bakkerij wordt uitgeoefend om den hoek van de Hooigracht en Groenesteeg, en een huis in de Groenesteeg. Wijk VII, N°. 756 en 625. Kooper G. W. Toppete Delftvoor 2811. De BurgemeesterHoofd van het Gemeente-bestuur van Leidendoet te wetendat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld een op den 9den dezer invorderbaar verklaard, Kohier van het Pa tentrecht, over het dienstjaar 1864 en 1865 inhoudende aanslagen voor Wijk 6terwijl ieder verpligt is zijn aanslag op den bij de Wet bepaalden voet, te voldoen. Eerste Huwelijksafkondiging, Leiden, 14 Aug. 1864. Dirk van der Reijden jm. 23 j. en Johanna Maria Blansjaar jd. 26 j. - Abraham Bartholomeus Marsteller jm. 34 j. en Bastiaantje Kraan jd. 30 j. - Gouke Bonsel jm. 31 jr. en Alida Niehot jd. 28 j. - Willem Fredrik de Bock jm. 23 j. en Jannetje Maria Rozette jd. 22 j. - Theodorus Reine- rus Lemmens, jm. 27 j. en Mechelina Ivitswed. van Jo hannes Bernardus Lawal 40 j. Men biedt te Huur aan om da delijk te aanvaarden, TWEE GEMEU- BELEERDE KAMERS, op de Mare. Wijk VI, N°. 1165, en aldaar te be vragen. Eene JUFVROUW, van middelbaren leeftijd, uit den fatsoenlijken stand, P. G, verlangt tegen primo November e. k. eene betrekking in een Burger gezin tot Gezelschap en voor Huishoudelijk toezigt en werkzaamhedenwaartoe geen salaris zal worden gevorderd maar alleen eene goede behandeling, terwijl de vol doende informatiën kunnen worden ge geven. Adres, met franco brieven, onder letters Z. Z., aan het Bureau van het Leidsch Dagblad. In de Magazijnen van M. L. HER MANS C°. te 's Gravenhage vindt men behalve het groot aantal NIEUWE-, steeds zeer goede TWEEDE HANDS- RIJTUIGEN, die bij de levering van nieuwe rijtuigen meestal worden over genomen en steeds tot lage prijzen worden opgeruimd, terwijl voor de soliditeit eveneens wordt ingestaan als voor de nieuwe. Bovengenoemde recommandeert beleefdelijk zijn MAGAZIJN op de Lelie gracht bij de Heerengracht te Amsterdam in de protectie zijner geëerde be gunstigers, dewijl de nieuwe dessins zijn ontvangen. De stalen daarvoor zijn in de meeste plaatsen bij de soliedste Behangers gedeponeerd. Vaste Doorvrachten en Directe Cognossementen van Rotterdam tot Batavia en Shanghai. Geregelde aansluiting tot Singapore voor Batavia. Aan Gouvernements-Ambtenaren wordt eene belangrijke reductie toegestaan. Kleine Colis Monsters etc. kunnen op zeer billijke voorwaarden worden verzonden. Tot inschrijving van Passagiers en Goederen en het verkrijgen van alle inlich tingen adres bij

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3