N°. 1377. Dingsdag 16 Augustus. A\ 1864. Binnenlandse!) [Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD Deie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Tedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Graveuhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 ra.; 10 u. 15 ra.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2J. u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtiogen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 ra. en te 11 's namiddags te 3 u. 40 ra. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 'snamiddags. Oost-Indische Laudpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand- Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 uur 's ra. tot 10 u. 30 m. a». Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11i uur. - Bureauder Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijusen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 unr. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft aan Mr. H. Cock, emeritus hoogleeraar aan de hoogeschool alhier, een pensioen van 3500 'sjaars en aan den O.-I. ambtenaar Mr. W. van Lennep, laatstelijk griffier hij den Landraad te Soerabaija, op verzoek eervol ontslag uit 's lands dienst verleend. De heer Fransen van der Putte, Minister van Kolo niën wordt den 20sten dezer van zijn buitenlandsche reis in de residentie terug verwacht, volgens de laatste berigten geniet de Minister een gewenschte gezondheid. Aan de Vrijdag te Leeuwarden van wege Z. M. den Koning gehouden harddraverijom een gouden zweepwerd door 14 paarden deelgenomen. De prijs werd behaald door het paard Pibovan den heer D. Vermaet, te Charlois, bereden door den pikeur J. de Boeren den overwinnaar met een toepasselijke aanspraak door den Commissaris des Konings overhandigd. Gedurende den wedstrijddie door een talrijke menigte bijgewoond en door het weder begun- tigd werddeed zich een muziekkorpsonder directie van den heer P. Wedemeijer, hooren. -—- Woensdag heeft, even als te Wolf hezen in het groot, te Middelburg in het klein een kinderzendingsfeest in dc open lucht plaats gehad. Een weide aan den Koudekerkschen straatweg een klein half uur buiten de stad gelegenwas daartoe afgestaan en ingerigt, zoo door het plaatsen van banken als door het opslaan van een loods, die den kleinen met het regenachtige weder dikwijls tot schuilplaats diende. Van alle plaatsen uit Walcheren waren de kinderen uitge- noodigdwier aantal op ruim 900 wordt geschat. De zorg over hen was opgedragen aan een 9 0tal heeren en dames die allen van een onderscheidingsteeken waren voorzien. Des mid dags ten 12 uur begon de plegtigheid door het zingen van een loflied, waarna door eenige sprekers, zooals de heeren Nonhebei, predikant te Middelburg, Looman uit Amsterdam en anderen bij afwisseling toespraken werden gehouden. In de pausen konden de kinderen zich met zingen of spelen vermaken, terwijl hun ook ververschingen werden toegediend. Eerst de3 avonds ten 7 uur is bet feest in de beste orde afgeloopen. Naar men verneemt zal de zaak tegen den heer J. G. van Rijn, betrekkelijk de poging tot omkooping van den gevangenbewaarder Lengton, op Donderdag 18 Augustus voor de rechtbank te Zwolle behandeld worden. Dingsdag jl. is te Middelburg in het huis van ver zekering gevankelijk overgebragt J. Hebbelijnck Hennefreund vroeger tweede commissaris vaa politie aldaar, later grond eigenaar te Sluis, en laatst verblijf houdende in Brugge, die met nog twee andere personen naar de openbare terecht zitting van het provinciaal gerechtshof in Zeeland was ver wezen ter zake van het afleggen van valsche getuigenis ia een boetstraffelijk geding, ten nadeele van een beklaagde, doch op den 20sten Mei jl. niet ter openbare terechtzitting verschenen zijnde, bij arrest van genoemd hof weerspannig aan de wet werd verklaard. Door het gouvernement vaa België is zijn uitlevering toegestaan. In de apotheek in het binnen-gasthuis te Amsterdam werden in 1863 gereed gemaakt 30 8,064 in die van het buiten-gasthuis 80,886 recepten, te zamen 388,950. De kosten voor elk recept bedroegen aan medicamenten voor het binnen-gasthuis 4,7 voor het buiten-gasthuis 5,5 cent. Brengt men evenwel alle onkosten der apotheek betreffende jaarwedden, voedsel, enz. hierbij in rekening, dan komt elk recept voor het binnen-gasthuis op 7,5 en voor het bui ten-gasthuis op 8,8 cent te staan. Vrijdag namiddag woedde boven Middelburg en om streken een hevig onweder; in de nabijgelegen gemeente West-Kapelle was de bui echter het zwaarst en aldaar viel veel hagel. Te gelijkertijd trokken er over dat dorp twee windhozen in tegenovergestelde rigting, welke zeer belangrijke schade veroorzaakten. Drie schuren werden totaal omverge worpen verscheidene huizen waren eensklaps van hunne dakeu beroofd, terwijl verschillende zware voorwerpen een eind verder waren neergeworpen. Ook de veldvruchten zijn aldaar zwaar geteisterd. Volgens menschen geheugen is zulk weder daar nooit beleefd. Uit Breda wordt gemeldHet is opmerkenswaardig dat men tegenwoordig in de bosschen zeer groote vossen aantreft. Vrijdag nog vond de spoorwegwachter Kloppers in een bosch onder de gemeente Dorst, nabij het kamp der kadetteneen nest jonge vossen. Men klaagt algemeen over de schade welke zij aanrigten. Vrijdag nacht heeft het, zoo te Breda als in de om streken weder vrij sterk gevroren zelfs de soldatendie 1

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1