MARSEILLE ZANDERIJ. der Messageries Impériales. ZEEPIJNAPPEL SAP. Advertentiën. een HUISKNECHT; Nieuw Opgerigte ZEGEL EN FLESSCHEN-LAK FABRIEK, Vertrekt van Marseille den l'Jden van elke maand. Bloedspuwing Longaandoening Bleekzucht. Keizer en de Keizerin van Frankryk en de Koning van Spanje tegen 1 uur in het paleis aan bezoeken het histo risch museum en zien de groote waterwerken spelenterwijl hel publiek in het Park toegelaten wordt. Na afloop van den maaltijd woont het hof de voorstelling van Psyche bij waarin mejufvrouw Fafart de titelrol vervult. De zaal zal door 1200 gazvlammen en 2000 waskaarsen verlicht worden. Men spreekt te Parijs ook veel van onaangenaamhe den, die tusschen den Keizer eu de Keizerin zijn voorgeval len; ze zijn geheel gebrouilleerd; er is evenwel niets uit gelekt omtrent de oorzaak van dezen huisselijken twist. Bij de laatste prijsuitdeeling in de Sorbonne heeft de Fransche Minister van onderwijs Durny gewaagd, van het verval 't welk in. de laatste 7 jaren bij het openbaar onderwijs in Frankrijk iou zijn waargenomen en de onderwijzers vermaand om voortaan meer te letten op de practicale belangen dan op de theoriën. In Frankrijk maakt men zich plotseling bezorgd over de Mexicaansche zakenwaarin men nu eerst de inmenging van Engeland begint te ontdekken. In Mexico, zoo schrijft men van daarwordt men overstroomd van Engelsch geld. In Puebla, Orizaba en Mexico zelf, worden met Engelsche kapitalen groote industrieële ondernemingen tot stand ge- bragt en de hoofdstad zelve zbu voor het geld, een Engel sche maatschappij door een spoorweg met de kust verbonden worden. Natuurlijk is men in Frankrijk met zoodanige be- rigten niet ingenomen, daar men inziet, dat door die En gelsche inmenging voor Frankrijk de offers als verloren kunnen worden beschouwddie het zich voor Mexico ge troost heeft. Engeland oogst, waar het niet heeft gezaaid. - Nu het Engelsche parlement uiteen i8 en de groote politieke kwestiën niet meer aan de orde zijnhoudt men zich in Engeland weder bezig met een ander vraagstuk, dat ook bij ons in den laatsten tijd een kwestie van den dag was: de afschaffing van de doodstraf of, bij het be houder van, de terechtstelling op het binnenplein der ge vangenissen zooals in Duitschland plaats heeft. De Engel- schen vatten de vraag niet op zooals wynamelijk of de maatschappij het recht heeft een harer leden het leven te benemenmaar zij gaan uit van de stelling dat de grens niet te bepalen istusschen de misdaden die den dooden die welke de zwaarste daaropvolgende straf verdienen. Er bestaat een commissie benoemd tot onderzoek van deze gewigtige zaak. De Times schaart zich aan de zijde van hendie de doodstraf willen behoudenmaar zou haar willen uitgevoerd hebben buiten de stad, zoodat het ieder vrijstaat er al of niet getuige van te zijn. Een der groote fabrieken te Barcelona is door brand vernield. VVoensdrg ochtend is te Bolton een gazameter gespron gen, ten gevolge waarvan drie arbeiders gedood en eenigo andere gekwetst werden. Woensdag is te Dublin plegtig de eerste steen ge legd van een gedenkteeken voor O' Connell, den volksrede naar die in der tijd van Engeland zooveel voor Ierland heeft verworvendoor te dreigen met verbreking van den band tusschen de twee landen. Uet was een zeer indruk wekkende plegtigheiden zij is beter afgeloopen dan men verwacht had. De openbare orde is daarbij niet gestoord. Aan een 's avonds door het stedelijk bestuur gegeven feest maal is een toast op Koningin Victoria ingesteld en met geestdrift beantwoord. Er is geen toast op den Paus uitge- bragt; dit is nagelaten, opdat de plegtigheid zou bljjven wat zij naar het plan der aanleggers zijn moesteen de monstratie ter eere van eenen vriend des vaderlands en niet van een kerk. Sedert drie weken vielen te Londen Dingsdag 11. de eerste regendroppelen. Tegen den middag klaarde de lucht evenwel weder op; weerprofeten echter verzekeren, dat, nu de dam eenmaal gebroken is, men spoedig volop regen zal krijgenwaaraan de behoefte meer dan groot is. Het groen in de parken is verdordde te velde staande gewassen zyn verschroeid; de bronnen en vijvers liggen droogzoodat het vee als het ware door dorst vergaat; in één woord, m,ensch en dier leed onder de geweldig drukkende hitte, Belanghebbeuden worden verwittigd dat de SPOORZANDERIJ van den Heer J. W. WILSON te Hillegom aan de Ringvaart van den Haarlemmer meerpolder, binnen weinige dagen zal gesloten worden. Met 1 September a. s. verlangt men alléén zijdie goede getuigen kunnen leverenlanger dan twee jaren in de zelfde dienst zijn geweest, en ook van vroegere diensten naauwkeurige opgaaf kunnen gevenzullen in aanmerking komen. Brieven francoonder letter B. Bureau Leidsch Dagblad. te Hoog-Soeren. bij Apeldoorn. De ondergeteekende maakt bekend dat zij tegen hoogst goedkoope prijzen kan leverenalle soorten van LAK in onderscheidene kleuren en vormenen verzekert, dat zij in allen deele kan concurreren, met de beste buitenlandsche Fabricaten. Op verlangen worden Prijs-Couranten en Monsters franco toegezonden. H, C. VAN BLOMMESTEIN, Geb, Pqwalky. Transport van PASSAGIERS, GOEDEREN en SPETIE. Vaste Doorvrachten en Directe Cognossementen van Rotterdam tot Batavia en Shanghai. Geregelde aansluiting tot Singapore voor Batavia. Aau Gouvernements-Ambtenaren wordt eene belangrijke reductie toegestaan. Kleine ColisMonsters etc. kunnen op zeer billijke voorwaarden worden verzonden. Tot inschrijving van Passagiers en Goederen en het verkrijgen van alle inlich tingen adres bij 8JMITH <fc C°. te Rotterdam* Dit onschadelijk geneesmiddel biedt verrassende uitkomsten aan. Op voor schrift en onder medewerking van een beroemd geneesheer wordt hetzelve geperst uit de geurigste en fijnste planten des pijnbooms. JEBEWMS tsExvraEmima. Mijn HeerDen korten tijd dat ik UEd. geneeskrachtig^ zeepijnboom-sap gebruik, kau ik niet anders dan deszelfs gunstige uitwerking roemen, want ik ben veel gebeterd, de koorts blijft achter, de hoest vermindert, de eetlust komt terug, en ik schijn als te herleven. Zend mij daarom nog eenige fles- schen ter volkomene genezing. Ik noem mij hoogachtend uw dankbaren dienaar. Verkrijgbaar bij den depothouder voor Nederland M. CLÉEjANin de Huidenstraat,KK 278 te Amsterdam. De prijs is per flesch a f 1,20, per 6 flesschen a f 1 en per 12 flesschen a 80 et. Aldaar is tevens gratis verkrijg baar een boekje met nadere inlichtingen omtrent dit heilzaam geneesmiddel, - O Antwerpen, Julij. &a* gekend) J. WAGEMAN.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3