i\°. 1375. Zatui'dag 13 Augustus. Biinieiilandsch Nieuws. LEIDSdH <4è>) T/VHP Dese Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.9B, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 in.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 in.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2J. u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtiagen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 45 m. eu te 11 u., 's namiddags te u. 40 a. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 's namiddags. Oost-Iudisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand- Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vao 7 uur's m. tot 10 u. 30 m. at. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Douderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijuaen, dagelijks van 81 uur en van 3—6 uur; der In- en Uitgaande Reobten en Aeoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft goedgekeurd de statuten van de vereeni- ging«de Hulpbank" te Hoornen de vereeniging mitsdien als rechtspersoon erkend. - H. M. de Koningin heeft Donderdag avond in een bijzonder gehoor ontvangen den burggraaf en de gravin d'Albon. Aan het dinerdat Donderdag bij H. M. de Ko ningin op HD. paleis het Huis ten Bosch heeft plaats ge had heeft Z. Keiz. H. de Grootvorst Nicolaasbenevens HD. gevolg en de generaal Mansouroff, Minister van Z. M. den Keizer van Rusland, deelgenomen. Dondag avond is te Rotterdam plotseling overleden de heer A. van Rijckevorsel Hz., president van de Kamer van Koop handel, oud lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal enz., iü 73jarigeD ouderdom. Algemeen was hij geacht en bemind. De kapitein K. J. N. Weijland, van het algemeen depot van discipline te Naardenis in rang overgeplaatst bij het 2de regement infanterie, zijnde bij gemeld depot in raDg overgeplaatst de kapitein P. J. J. Stoop van het 6de en de lste luitenant W. G. van der Noorda van het 3de regement infanterie, Een escadron van het 3de reg. drag, te 's Gravenhage zal a. s. Maandag naar Amsterdam vertrekken om den 16den dezer aldaar tegenwoordig te zijn' bij de opening van het Paleis van Volksvlijt en zullen den volgenden dag den 17den dezer we der naar de residentie retourneren. De muziek van het reg. genadiers en jagers onder bevel van den 2den luitenant directeur F. Dunkier zal zich den 16den en 17den dezer in de hoofdstad doen hooren ter opluistering van gemelde pleg- tigheid. Men schrijft uit GroningenMen spreekt van den heer Dr. van Vloten als opvolger van Prof. Jonckbloet in het hoogleeraarsambt te Groningen. Anderen noemen den heer Dr. Verwijs te Leeuwarden. Thans blijkt van het Nederlandsch Zendelinggenoot schap, dat de tot Hoofdbestuurders gekozen heer H. W. de Critter die benoeming beeft afgewezen; dat als bestuurders hebben bedankt de heeren J. C. Verhoeff, S. G. Jorissen J. I. Doedes, J. J. van Oosterzee, C. L. W. WesthofF uit Utrecht, J. P. G. Westhoff, J. A. Schuurman en J. Koo- per uit 's Gravenhage, D. Chantepie de la Saussaye, H. van Gilse van der Pals, G. P. Ittemann Jr., M. Ketelaar en A. P. J. van Rossen uit RotterdamHoog uit HaarlemA. W. Kamp van Meppel, J. Moulijn van Gouderak, H. C. Ber- voet van Ridderkerk, A. W. Bonsveld te Ophemert, J. Cramer van Charlois, H. V. Hogerziel van Sluis en Th. H. Nahuis van Biezelinge (de drie laatstgenoemden vroegere adjunctdi- rectoren). Uit het hoofdbestuur hebben de heeren J. Moll Jac. Zn., J. H. Bosken, M. Cohen Stuart en H. C. Voorhoeve hunne betrekking nedergelegd, terwijl de director heeft ge meend, ook als zoodanig, eerlang zijn ontslag4te moeten ne men //niet om den wille van de tegen hem persoonlijk ge- rigte interpellatie en ruwen aanvalmaar op grond van het door de vergadering aangenomen beginsel." Vier der kwee- kelingen hebben mede hun ontslag ingediend, terwijl een der beide adspirant-kweekelingen verklaard heeft, geene vrij heid te vinden in het Zendinghuis te komen. De synode heeft het vonnis van het provinciaal kerk bestuur van Overijsselwaarbij J. G. van Rijn als predikant bij de Hervormde gemeente is afgezet, bevestigd. Naar men verneemt, bestaat bij eenige industrieeleu in Twenthe het voornemenin den omtrek van Borne eenige bunders heigrond aantekoopen om daarop een moerbeziën- plantaadje aanteleggen, ten einde zijde te teelen en hunne fabrieken bij onverhoopt gemis aan katoendoor het ver werken van zijde aan den gang te houden. Men schrijft uit Drenthe: De rogge (in een goed jaar levert de provincie wel 12,000 lasten) is op zijn hoogst middelmatig en kort van stroo. De boekweit, die 5000 las ten kan opleverenis hier en daar bevrorendoch belooft een goed gewas. Indien geen rampen de verwachting ver ijdelen, zal alleen de gemeente Emmen (met 4000 zielen) aan veenboekweit een waarde bezitten van 2 ton gouds. De aardappelen staan overal goed. De ziekte is ermaar dreigt niet met groote schade. En turf? die hebben wij wel voor twee goede winters. De storm die Woensdag nacht op de kusten van den Helder heeft gewoedheeft reeds slagtoffers geëischt. Men verneemt, dat reeds 2 visschersschuiten zijn verongelukt en daar er nog verscheidene meer dien nacht op zee waren vreest men nog meerdere ongelukken te zullen vernemen. Van den wal heeft men een schuit in de verte zi<ui omslaan

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1