i\°. 1374. Vrijdag 12 Augustus. A0. 1864. Biiiiieiiiandscli iNieuws. jEIDSCH dagblad. Deae Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en frauco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.75. Tedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GraveuhageDelft, Schiedam en RoUerdam te 8 u. 38 ra.; 10 u. 15 ra.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 ra.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 rn.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) oaar Leiden, Maandag 2} u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aau de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 ra. en te LI u., 's namiddags te 3 u. 40 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 ra. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand- RijUs-Telegrauf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 uur's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11i uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 10 —2 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van '3morgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der directe be lastingen en accijnsen te Huissenden heer J. C. Kremer, thans in dezelfde betrekking te Veldhoven c. a. Z. M. beeft benoemdbij de dienstdoende schutterij te Meppel, tot officier vaD gezondheid 3de kl., Dr. R. I. C. Stoffels. Z. Keiz. H. de Grootvorst troonopvolger is heden Donderdag morgen ten 9 ure van's Gravenhage naar Am sterdam vertrokken. Z. Keiz. H. reist in het strengst in cognito. Aan den baron van Heeckeren van Wassenaerdoor Z. M. den Koning met een buitengewone zending bij Z. M. den Koning van Wurtemberg belast geweestis door laatst genoemden souverein het grootkruis der orde van de Wur- tembergsche Kroon geschonken. De audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Zaken zal op den 18den en die van den Minister van Oor log op den 16den dezer niet plaats hebben. Sedert eenige dagen worden allerlei onrustbarende ge ruchten omtrent den gezondheidstoestand van den Minister van Koloniën verspreid. Intusschen hevindt Z. Exc. zich op dit oogenblik frisch en gezond te Wiesbaden en zal waarschijn lijk eerstdaags in het vaderland terugkeeren. Maandag en Dingsdag 11. is te Amsterdam de 47ste algemeene vergadering gehouden der Vereeniging tot bevor dering van de belangen des Boekhandels. De volgende ver gadering zal te 's Gravenhage worden gehouden. - De algemeene vergadering der Maatschappij tot Nut I van 't Algemeen, te Amsterdam, heeft Woensdag met 283 tegen 280 stemmen besloten, tot het geldelijk ondersteunen van leeskamersterwijl het voorstel van het departement Rotterdam, om een prijsvraag uitteschrijven voor een popu lair leesboek over volksvermakenmet verwerping van het rapport der commissie, is aangenomen, gelijk mede een voorstel om tot de Hooge Regering een adres te rigten met verzoek om de belasting op de dienstmeisjes beneden de 18 jaren eerst te verhoogen wanneer zij den 21jarigen leeftijd hebben bereikt. Vervolgens is besloten tot het be noemen eener commissie tot onderzoek van middelen ter bevordering van het schoolbezoeken die taak opgedragen aan een lid van het hoofdbestuur eu uit de departementen Amersfoort, Delftshaven, Haarlem en Leiden. Dingsdag werd te Zwolle de 20ste algemeene verga dering gehouden van de broederschap der notarissen in Ne derland. De vergadering werd geopend door den voorzitter Mr. W. S. van der Gronden notaris te Zwolle. Onder an deren werd bepaalddat de volgende algemeene vergadering zal worden gehouden te 's Hertogenbosch. Verder werden aan de orde gesteld de zeer uitgewerkte voorstellen van den heer van den Bijlertnotaris te Rotter dam, hoofdzakelijk strekking hebbende om te verklaren, dat het hoofdbestuur geen genoegzamen ijver had aan den dag gelegd, in het voorstaan bij de regering van de belangea van het notariaat en dit op andere en krachtiger wyze te doen. Nadat gebleken was, dat de vergadering algemeen van denkbeeld was, dat in deze voorstellen geen behoorlijke gematigdheid in acht was genomen, werden deze door den voorsteller ingetrokken. Uit Delft wordt berigt, dat 3/4 van de voor de In dische dienst bestemde jongelieden die tot dusver hunne opleiding aldaar ontvingen, er zullen blijven en niet naar Leiden vertrekken. Den 15 den dezer zal het mineurskamp te Zeist wor den opgebroken. De mineurs zullen dien dag naar Utrecht terugkeeren terwijl de officieren onderofficieren korporaals en manschappen van het regement grenadiers en jagers eu der 8 regimenten infanterie denzelfden dag naar hunne res pectieve corpsen en garnizoensplaatsen zullen wederkeeren. Te Nieuwediep is aanschrijving ontvangendat da- gelijksch verwacht kan worden een Russisch eskader vau 6 a 7 schepen, waarvan het vlaggeschipeen fregat, ge naamd is Dmitji Dokskay en 60 stukken geschut voert. In strijd met een dezer dagen opgenomen berigt, verneemt men dat dit jaar in vele streken van ons vader land de appelen zeer overvloedig en geenszins klein vau stuk beloven te zullen zijn. Dit is 0. a. het geval in de omstreken van Veur en Leiden, alsmede in Gelderland, met name in de environs van Arnhem en Brummen. - De nacht van Woensdag op Donderdag in de vorige week is voor Noord-Brabant zeer noodlottig geweest; vau alle zijden toch verneemt mendat dien nacht de boekweit bevroren is, iets hetgeen bij menschen geheugen nimmer

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1