Bliksem-Afleiders. TUINMAN. Advertentién. Mengt urf. - Steekturf. De ondergeteekendenbekend met het maken van BLIKSEM-AFLEIDERS op molenskerken of huizenverzoeken ieders gunst en recommandatie. Dk. SPOOR en Dl. DE JONG, te Dirkshorn. Bij den Veenbaas G. STRIJK te Haar lemmermeer aan de Ringvaart en den Bennebroeker Dwarsweg, is voorloopig te verkrijgen tegen f 4,00 pr. 1000 stuks. Zuivere bruine STEEKTURF, tegen f 2,15 pr. 1000 stuks. Zuivere zware STEEKTURF, tegen f 2,10 pr. 1000 stuks. in 1863 met dertien vermeerderd werd. Dit kolossale in komen genieten thans 80 personen. Sedert een tiental dagen wordt in Cremorne Gardens eiken avond een reusachtige luchtballon opgelaten die ook in het duister zigtbaar is, aangezien hij vuur met zich voert. Hij is gemaakt op de wijze van de oude Montgoltiersen stijgt dus op ten gevolge van de door warmte verdunde lucht, die zich binnen het omhulsel bevindt. Het is dus geene nieuwe uitvinding zoo als men beweert, maar hoog stens een verbetering van het bestaandenogthans is de ver schijning van den door den luchtreiziger Godard vervaar digde ballon, wegens zyn grootte en vorm, zeer belangrijk. De ruimte die hij beslaat is meer dan 30,000 vierkanten voeten. De vorm is gelijk aan die van een peer, is geheel gemaakt van canava3 en met zijde gevoerd. Op twee derde der hoogte zijn 24 valschermen. Aan het onderste hangt de mand voor de passagiers, waar boven de toestel tot verhit ting aangebragt is, die met stroo wordt gestookt. De bal lon met toebehooren weegt 4620 de mand alleen 685 De ballon stijgt langzaam iu de hoogte en levert een prachtig aanzigt op. Eiken avond maken talrijke nieuwsgie rigen van de gelegenheid gebruik, om een heerlijk pano rama van Londen te zien. Ongelukken hebben er tot nu toe niet plaats gehad. Te Brigg overleed den 31sten laatstleden een oud soldaat, John Gilliatt genaamd, in den ouderdom van 103 jaren en zes maanden. Hij diende van het jaar 1797 af tot in het jaar 1864 bij het Engelsche legeren ontving in 1848 een zilveren medaille voor zijn manmoedig gedrag gedurende den veldtogt in Egypte. Op de gezamenlijke werven van de Britsche marine zijn thans 36 schepen in aanbouw. In de laatste dagen heeft eensdeels de crinoline en anderdeels'de onbeschermde haard weder aan twee vrouwen het leven r'.pen verliezen. Te Preston is namelijk een jonge jufvrouwdie zich bij de familie Turner ten bezoeke be vond zoo nabij den vuurhaard gekomendat haar moesse- linen kleed in een oogwenk in vollen vlam stondten ge volge waarvan zij, ondanks alle pogingen tot behoud, bin nen weinige uren in de gruwelijkste foltering den geest gaf. LI. Zaturdag geraakte de krinoline der dienstmaagd van den apotheker Vincent te Londen in brand en moest ook zij hare onvoorzigtigheid met den dood boeten. Onder den titel //Een krankzinnige in een spoorweg rijtuig" geeft The Times het navolgende verhaaldat we derom een bijdrage isvoor de noodzakelijkheid om op de treinen een middel aantebrengenom zoo noodig alarm te kunnen maken. //Bij het vertrek van den trein, die ten 9.15 min. des avonds het station Kings-cross (Londen) verlaat, nam een mangekleed als een matroosmet een wild uitzigt en woeste oogen plaats in een rijtuig der 3de klasse, waarin zich reeds vier reizigers bevonden. Naauwelijks gezeten be gon deze forsch gebouwde man zich heftig te bewegen. Hij scheen nog gebukt te gaan onder een roes, die vele dagen geduurd had. Eensklaps tast hij in zijn zakkenen schreeuwt uit dat men hem zijn geld ontstolen heeft, waardoor hij geruïneerd is. Vervolgens stelde hij zich aan, als wilde hij door het portier spriugen. Reeds was hij er in geslaagd om zijn beide armen en een zijner beenen door het portier te brengen toen zijn reisgenooten de handen in een sloegen ten einde hem weder op zijn plaats te brengen. Daarop begon hij hen in zijne woede te beleedigen. Niettegenstaande zijn herku- lische krachten, slaagden de reizigers er in om hem op den grond te werpenterwijl een hunner bü toeval een touw bij zich had, waarmede men hem zijn armen op den rug vastbond. Iutusschen bleef hij voortgaan met zich als een krankzinnige aantestellenterwijl hij steeds wilde kreten deed hoorenhet was dus te vreezen dat hij de touwen zou verbreken. Men bond dus ook zijn beenen met zakdoe ken aaneen. De afstand, welke moest worden afgelegd om het eerste station te bereiken, was 80 mijlen. Gedurende dit traject, dat met //full speed" doorloopen moest worden vonden de reizigers, die zieh met den krankzinnige in één wagen be vonden, gelegenheid om in den aangrenzenden wagen te doen weten wat er in den hunnen voorviel. Hulpkreten en signalen werden gegevenmet het doel den trein te doen stil houden, doch alles te vergeefs. Toen men na anderhalf uur rijdens eindelijk Petersbo- rough bereikte, werd de krankzinnige losgemaakt. Het eerste wat hij daarna deed, was zich met woede op zijn reisgenoo ten te werpenterwijl hij hen beschuldigde zijn geld te hebben gestolen. De stationchef en de beamten schenen ge neigd hieraan geloof te slaan en veler getuigenis was noo dig om hen overtehalen proces-verbaal op te maken zich tevreden te stellen met de namen van de medereizigers en den ongelukkige in handen te stellen van de bevoegde autoriteit. De algemeene meening was dat deze persoon, wiens brein door overmatig gebruik van sterken drank was verhit, leed aau een vlaag van delirium tremens. Had hij zich slechts met een of twee personen in den wagen bevondendan ware er zeer waarschijnlijk een moord gepleegd." Een der zonen des Konings van Siam is te Parijs aangekomenom in de school van Saint Cyr een Europe- sche opvoeding te ontvangen. Eene BURGER JUFVROUW P. G., oud 40 jarenzag zich gaarne tegen November of eerder weder geplaatst tot besturing van een burger huishouden in welke betrekking zij op heden nog werkzaam is en waarvan zij goede getui genissen kan overleggen. Adres, met franco brieven, onder lett. A. Z., aan het Bu reau Leidsch Dagblad. In eene fatsoenlijke huishouding, wordt tegen November eerstkomende verlangd eene KEUKENMEID, P. G. Vereischten zijn: zeer ervaren in de kookkunst, zindelijk en vlug in haar werk en van een onbesproken gedrag. Loon f 60, met verhooging. Adresfrancoonder N°. 6 aau het Bureau Leidsch Dagblad. Wordt gevraagd op een buitenver blijf in de omstreken van Leyden iemand die met paarden kan omgaan. Adres francoonder lett. K. M. aan het Bureau Leidsch Dagblad. Zuivere zware MENGTVRF,

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3