Neêrlandsch Koffijhuis, CONCERT, Grande Soirée, Vocaal en Instrumentaal Nieuwe verbeterde SNIJBOONENMOLENS met stalen Sleufstukken. Ad verten tien. zocht, dat tot het Parijsch lyceum Louis le Grand behoort. Gelijk alle Fransche scholen hebben ook de gymnasia een militaire inrigting, en toen de Keizerlijke Prins verscheen, werd de trom geroerd en traden de kinderen in het gelid, om zich door hem te laten inspecteren. De Prins ging be daard lang3 hen heen en riep een knaapje, een zoon van een hoofdofficierterwijl hij hem de hand reiktetoeBon jour, mon vieux; je vous ai vu au camp de Chalons." De verkoop van den inboedel van la Pommerais te Pa- rijs wordt voortgezet, maar de zught om zich voorwerpen aanteschaffenwelke den gifmenger toebehoord hebbenheeft van lieverlede voor den grootsten afkeer plaats gemaakt, zoodat niemand meer biedt. Een kostbare verzameling chi- rurgicale instrumenten is op die wijze toegewezen voor de som van 5 centimes. Bij de verkiezing van een parlementslid voor Exeter in Engeland behaalde Lord Courtenay de overwinning, waar door de voorstanders van zyn mededinger zoo vergramd werdendat zij hem een eind weegs vervolgden en al de glasruiten van zijn woonhuis verbrijzelden. Men berigt, dat de Braziliaansche geoloog Plant drie groote steenkolenbeddingen heeft ontdekt, en wel aan den Rio Grande do Sul, aan den Rio Ratos en in de provin cie San Catherina. Het eerste steenkolen-terrein strekt zich over een vlakte van 38,850 bunders, het tweede over 12,950 bunders en het derde over 20,720 bunders uit. De kolen zijn goed en de ontdekking allergewigtigst, want Brazilië ontvangt van Engeland jaarlijks 260,000 ton of 254 mil- lioen kilo kolen a 49 shill. per ton terwijl uit de nieuw ontdekte lagen elke ton met een uitgave van 18 shill. kos ten kan gewonnen wordenPlant heeft van den Kei zer een concessie tot ontginning verkregen en noodigt thans kapitalisten tot deelneming uit. - Woensdag avond zijn uit Cremorne Gardens te Lon den, onder eenjverbazenden toeloop van nieuwsgierigen, twee luchtballons opgestegennamelijk de kolossale Eagle van den heer Godarddie met verhitte lucht werd gevuld en de Prince of Walesvan den heer Adamseen veel kleineren op de gewone wijze met gas gevulde ballon; toen in beide eenige liefhebbers hadden plaats genomenverhieven zij zich statig in de ruimtede laatste die veel sneller opschoot verdween spoedig uit het gezigtterwijl de Eagle geruimen tijd boven Londen bleef zweven en eindelijk langzaam in een veld nederkwam, waarbij echter een paar der luchtreizigers letsel bekwamen. - De laatst ontvangen berigten uit Eng. Indië gewagen van een verschrikkelijk ongeluk op den spoorweg, 43 mijlen van Bombay, op 27 Junij jl., waardoor 16 personen het leven verloren en een 30 tal in meerder of mindere mate gekwetst werd. In de binnendeelen van Indië heerschte de cholera in he vige mate, stervende tusschen de 30 en 40 menschen da gelijks aan die plaag. Nu de ontwapeningswet de inlanders noodzaakt hunne wa penen aan de autoriteiten afteleverenvermenigvuldigen de wilde beesten derwijze, dat de regering tot het besluit is moeten komen om den bewoners van de meest bedreigde streken zoo vele wapenen te laten behouden als tot bescher ming van hun leven noodig wordt geacht. In een steenkolenmijn, niet ver van Glasgow, heeft Maandag ochtend een gasontploffing plaats gegrepenwaar door twee arbeiders gedood en acht in mindere of meerdere mate gekwetst werden. Te Osnabruck wedde dezer dagen een jong mensch in een bierhuis, dat hij tien flesschen Engelsche porter ach ter elkander zou uitdrinken. Hij had het reeds tot de ne gende flesch gebragt, toen men hem wys maakte, dat hy er reeds tien geledigd had. Daarop stond hij op om weg te gaandoch viel weder op zijn stoel neder. In een ver trek naast de gelagkamer gebragt zijnde, zonk hij andermaal op een stoel neder, maar - om niet weder optestaan. Een beroerte maakte een einde aan zijn leven. OFFICIEEL NIEUWS. De Burgemeester', Hoofd van het Gemeente-bestuur van Leiden, doet te weten, dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld tweeop den 2den dezer invorderbaar verklaarde, Kohieren als: een van het Patentrecht, houdende aanslagen voor Wijk 5 en een voor de belasting op het Personeel, inhoudende aanslagen voor de Wijken 7 8 en 9 beiden over het dienstjaar 1864 en 1865 terwijl ieder verpligt is zijn aanslag, op den bij de Wet bepaalden voet, te voldoen. Eerste Huwelijksafkondiging, Leiden, 7 Aug. 1864. Bernardus Cornelis Ootmar, wed. van Heiltje van der Tuuk 51 j. en Jansje van der Tuuk jd. 39 j. - Wilhelmus Ma- rinus van der Klaauw jm. 21 j. en Dirkje de Vet, jd. 21 j. - Johannes Bernardus van Beek jm. 21 j. en Chris tina Theresia Leuering jd. 26 j. - Cornelis van Berkel wedr. van Celia de Haan 43 j. en Rachel Verkruyssen jd. 25 j. - Franciscus Schouten jm. 28 j. en Elisabeth Maria Arnoldus jd. 21 j. - Frederik Cornelis Vermeulen jm. 23 j. en Helena Gerardina Veldhorst jd. 19 j. - Albertus Pie- ter Valk jm. 25 j. en Anna Catharina Lens jd. 29 j. - Jan Verhoeven jm. 26 j. en Hendrika van Dam jd. 30 j. - Jan de Keyzer, wedr. van Lena Telling 33 j. en Hendrina Wilhelmina van Zomerveld jd. 34 j. Getrouwd J. A. ALENSON, en M. C. HARING. Hilversum, 8 Augustus 1864. Voorspoedig bevallen van eene Doch ter Mevrouw GOUDSMIT, Geb. Vos. Leiden, 7 Augustus 1864. Daar er eenige dagen eene gezegende ruime vangst is, zijn er alzoo te Vlaardingen eenige schepen met puike Groene HARING aan gekomen waarvan de ondergeteekende eene nieuwe bezending heeft ontvangen, alsmede zijn te verkrijgen versche Mine rale Medicinale BRONWATERS, Vette gerookte ZALM a 30 Cent per ons en Versche KRIMPZALM, op onderscheidene tyden. J. BUSÉ. Leyden, 8 Augustus 1864. HAARLEMMERSTRAAT. Heden en volgende avonden te geven door de Heeren QUARLES en VAN BREE, met medewerking van Mademoiselle BEUMER, Chanteuse-Comique de Bruxelles, en den Heer VAN BREE als Organist en Pianist, en verdere Chanteuses. Aanvang des avonds ten negen ure. Leyden, 8 Augustus 1864. G. A. J. TETHOF^ Prijzen 1832 en 30 met 10 pCt. rabat by bestelling van meerder stuks. Bestellingen worden zoo spoedig mogelijk te gemoet gezien, ten einde in tijds te kunnen leveren. Waterwagens f 35.— Idem met 2 ketels. n 50. Wed. M. IJZERMAN en ZOON, 'sHage, 2de Nieuwe Molstraat, N°. 50.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3