N°. 1371. Dingsdag 9 Augustus. A". \I864. Binnenlandsch Nieuws. A W. 9 1 T»r Z. M. heeft benoemd tot commissaris van politie te Hoorn A. L. Wieckert, thans comm. van politie te Brielle, en in diens plaats C. H. W. Spoelderbrigadier-majoor der rijks-veldwacht te Arnhem; voorts tot apotheker van de 3de kl. bij de militaire geneeskundige dienst in Oost-Indië de kweekelingen J. A. R. Erkelens en E. B. P. van Harre- veld, en tot ingenieur der 2de kl. voor het vak van scheeps bouw in Nederlandsch Indië den adspirant-ingenieur W. B. Mensing. De Minister van Binnedandsche Zaken heeft tot leeraar in de Fransche en Engelsche talen aan de Twentsche han dels- en industrieschool te Enschedé benoemd den heer W. J. Hakkert, docent aan het gymnasium te Almelo. De Minister van Marine heeft de jongelingen F. M. CowanJ. MessemakerW. SchutteM. SteensmaG. Fran ken en Y. Bakker benoemd tot kweekelingen aan 's Rijks kweekschool voor militaire geneeskundigenter opleiding tot officieren van gezondheid bij de zeemagt. De audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Dingsdag den 9den dezer niet plaats hebben. Uit 's Gravenhage wordt mededeelddat er sprake is om den heer BetzMinister van Finantiënte benoemen tot lid van den Raad van Statein plaats van den Graaf van Bijlandtdie tot Commissaris des Konings in de provin cie Overijssel werd benoemdterwijl de gezondheidstoestand van den Minister van Koloniënde heer Fransen van de Putte, die zich in de badplaats Kissingen bevindt, zeer zorg wekkend is. Van een gewoonlijk wel onderrigte zijde wordt daarbij gevoegddat de Minister van Binnenlandsche Zaken bezwaar zou hebbendat Prof. Jonckbloet de betrekking van lid der Tweede Kamer gelijktijdig met het hoogleeraarsambt vervult, op grond, dat aan Prof. Valeton is geweigerd de betrekking van Walsch predikant te Groningen, die veel minder tijd rooft en geen afwezigheid vereischt, te aan vaarden. Daarmede strookt het berigt dat Prof. Jonckbloet het hoogleeraarsambt zou nederleggen. De hoogleeraar W. J. A. Jonckbloet te Groningen heeft berigt ingezonden, dat hij de betrekking van lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal aanneemt. Z. Keiz. H. de Grootvorst-troonopvolger maakt eiken morgen gebruik van de zeebaden. Des namiddags wandelt de Doorluchtige reiziger over den straatweg langs de duinen van Scheveningenvertoeft op het terras van het gemeente badhuis en leest de nieuwspapieren in de leeszaal van het hotel. Te oordeelen naar het uiterlijke van den Vorst, wiens minzaamheid en urbaniteit te recht zeer geroemd worden oefent de zeelucht een weldadigen invloed op zijn gezond heid uit. Ter vervulling der opengevallen betrekking van leeraar in de Grieksche taal- en letterkunde aan het gymnasium te 's Gravenhage is aan den Gemeenteraad een dubbeltal inge diend bestaande uit de heeren Dr. J. Rutgers te Leiden en Dr. H. F. Karsten te Amsterdam, waarvan de benoe ming zal plaats hebben op Dingsdag den 9den Augustus. Bij den Gemeenteraad te Delft is ingekomen een ont- werp-raadsbesluit tot het doen eener geldleening van ƒ115,000 voor de bestrijding van de buitengewone uitgaven veroor zaakt door de bijdrage van 50,000, tot uitbreiding der localen voor de polytechnische school, door den aanbouw van localen voor de school van middelbaar onderwijs, door aankoop van een locaal tot vestiging der instelling van on derwijs in de taal-, land- en volkenkunde van Ned.-Indië en door het oprigten eener gemeente»bewaarschool. Het öüjarig bestaan van het Nederlandsche Bijbel genootschap {zal aanstaanden Donderdag godsdienstig worden gevierd in de Nieuwe kerk te Amsterdammet een feestrede van Prof. F. J. Domela Nieuwenhuis. Aangaande de feestelijke opening van het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam verneemt men het volgende: Op den 16den zal des voormiddags een toespraak door Dr. S, Sarphati gehoudenen zullen onder directie van den heer Verhulst compositiën van Mendelssohn, Weber en anderen uitgevoerd worden. Mevr. Offermans van Hove, van 's Gra venhage en de heer Küster, van Rotterdamzullen als so listen optreden. Des avonds zal zich het muziekcorps vau het regement grenadiers en jagers doen hoorenen een prachtig vuurwerk op den Amstel worden afgestoken. Zeer belangrijk zal de tentoonstelling van schilderijen zijn die bij deze gelegenheid tevens zal geopend worden. De Rott. Ct. meldt, dat de heer Hutschenruyter, directeur van de schutterij muziek te Rotterdam, zal aftre den en dat hij waarschijnlijk zal wordeu opgevolgd door ,Q -v M LEII»Si:iI DAGBLAD. Deie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; vl u. 14 m.; 3 u. 46 ui.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagenuitgezonderd de Zondag5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2J- u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 'snamiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 40m. 'savonds te 7 u. 55 m, en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijlts-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 uur's ui. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 nur. - Be Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 nnr en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1