WARMONDER HEK, Neêrlandsch Roffijhuis, ZEEPIJNAPPEL SAP. Buitenlandsch Nieuws. Advertentiën. Wiesbade. Hotel de France Nieuw Opgerigte ZEGEL EN FLESSCHEN-LAK FABRIEK, Muziek en Comieke zang* door den Heer Bloedspuwing Longaandoening Bleekzucht. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Donder dag des namiddags te 5 uur 74°, des avonds te 8 uur 64°, te 10 uur 58°.Vrijdag morgen te 5 uur 5 6°, te 8 uur 64c, 's middags te 12 uur 74°, 's namiddags te 4 uur 75°. De iieer H. Vieuxtemps, de beroemde violist, zal bij gelegenheid der aanstaande Septemberfeesten in de academie van fraaije kunsten te Brussel, een nieuw Belgisch volkslied van zijn compositie ten gehoore doen brengen. //Wij bezitten revolutionnaire liederen," schreef hij aan datcollegie, //maar wij hebben geen volkslieden ik geloof dat wij reden heb ben de vrijheid, zonder begeleiding van schroot (een toe speling op het la mitraille a brisé l'orange der Braban- qonne) kunnen bezingen en bij gevolg zonder de gevoeligheid van een ander te kwetsen. Het bekende bockbier heeft zijn naam te danken aan een weddingschap tusschen een Brunswijker ridder en een hofschenker van den Hertog van Beijeren, vele jaren gele den. Nadat de eerstgenoemde eens den lof van het Bruns- wijksche bier, de zoogenaamde mom, als het zwaarste bier luide had verheven boven het Beijersch bier aan het hof des Hertogs wedde de hofschenkerdat hijhet volgend jaar in de eerste dagen van Meide grootste kroes dien de Her tog hadgevuld met dien momin één teug zou leeg drin kentegen den ridder, die slechts drie glazen Beijersch behoefde uit te drinken en wie hunner een half uur daarna staande op zijn linkerbeen, een draad door het oog van de dunste naald kon steken, zou van den ander een vat echten Tokaier winnen. Deze weddingschap werd aangenomen en op den bepaalden tijd kwam men bijeen. Nadat beiden de bepaalde hoeveelheid hadden uitgedronken en het halfuur bijna verstreken was, sloop de ridder naar buiten om wat fri8sche lucht te scheppen. Naauwelijks was hij buiten of hjj viel op den grond. Dit kwam dra den Hertogdie bij de weddingschap tegenwoordig was, ter ooreen hij snelde naar buiten en vroeg heel deelnemend aan den ridder, wie hem toch zoo ter neer had geworpen (terwijl de hofschenker» op zijn linkerbeen staandeden draad in de naald stak)* //Een bokantwoordde de ridder meer kon hij niet zeggen. //Een bok een bok riep de Hertog schaterend van den lach uit. //Nu hebben wij een naam voor dat bier. Zoo zal het voortaan heeten." De hofschenker bekwam zyn vat Tokaier en van den Hertog het uitsluitend privilegie elk jaar van 1 Mei tot H. Sacramentsdag dit bockbier te verkoopen en dit recht op zijn zonen te doen overgaan. Te Rome is een lljarig Israëlitisch knaapje met ge weld gedoopt. Men verneemt het faillissement der Grieksche koop lieden Corpe Braggiotti en Comp. te Londenmet een tekort van 60,000 zij moeten voornamelijk door specu- latiën in krenten verloren hebben. De Prins van Wallis heeft Dingsdag den eersten steen gelegd van het monument, dat te Londen zal worden op- gerigt ter nagedachtenis van de officieren van gezondheid die in den Krim-oorlog het leven lieten. Het Ministerieel vischdiner te Londen is bijzonder jolig geweest. Voor men aan tafel ging bragt een deputatie der overige Ministers aan lord Palmerston een kopje en een schoteltje met het opschrift: //For a good boy," de lord bedankte in een uitstekend geestige speech. Alle ceremonieel was gebannenmen zat in jassen ennaar verzekerd wordt had Gladstone zelfs een blaauwe das om. Milner Gibson al leen kwam gerokt, wit gedast, werd daarom hartelijk uit- gelagchen en dominé genoemd en moest bon gré mal grc het gebed doen. Te Glasgow is zekere Georges Weittington tot 6 boete veroordeeld, omdat hij in zijn tent een man en vrouir vertoond heeft die levende ratten aten. Eene BURGER JUFVROUW P. G., oud 40 jarenzag zich gaarne tegen November of eerder weder geplaatst tot besturing van een burger huishouden in welke betrekking zij op heden nog werkzaam is en waarvan zij goede ge tuigen kan overleggen. Adresmet franco brieven, onder lett. JL, Z., aan het Bu reau Leidsch Dagblad. prés du Gursaal des Che- mins de fer. bij den Heer A. P. PAPOT Sr., Get Hotel jouit d'une reputation su périeure par son comfortson élégance et sa belle situationde plus par une propreté exquise et des prix raisonnables. J. HUBER, Propriétaire. te Hoog-Soeren, bij Apeldoorn. De ondergeteekende maakt bekend dat zij tegen hoogst goedkoope prijzen kan leveren alle soorten van LAK in onderscheidene kleuren en vormen, en verzekert, dat zij in allen deele kan concurreren met de beste buitenlandsche Fabricaten. Op verlangen worden Prijs-Couranten en Monsters franco toegezonden. H, C. VAN BLOMMESTEIN, Geb. Powalky. op ZONDAG 7 Augustus des namiddags ten 5^- uur, HELMSComiek-zanger van het Casino St. Hubert van Brussel en zijne Familiealsmede de opstijging van een prachtvollen Entrée vrij. HAARLEMMERSTRAAT. SOIMREJE: MUSIGALE, te geven door Fransche en Duitsche Artisten op Zaturdag den 6den Augustus 1864. Aanvang des avonds ten negen ure. G. A. J. TETHOF. Dit onschadelijk geneesmiddel biedt verrassende uitkomsten aan. Op voor schrift en onder medewerking van een beroemd geneesheer wordt hetzelve geperst uit de geurigste en fijnste planten des pijnbooms. SEWIJS VAM GEMEZIMG. Mijn HeerDen korten tijd dat ik UEd. geneeskrachtig zeepijnboom sap gebruik, kan ik niet anders dan deszelfs gunstige uitwerking roemen, want ik ben veel gebeterd, de koorts blijft achter, de hoest vermindert, de eetlust komt terug, en ik schijn als te herleven. Zend mij daarom nog eenige fles- schen ter volkomene genezing. Ik noem mij hoogachtend uw dankbaren dienaar. Antwerpen Julij. {was geteekendi) J. WAGEMAN. Verkrijgbaar bij den depothouder voor Nederland M. CLÉBANin de Huidenstraat, KK 278 te Amsterdam. De prijs is per flesch a ƒ1,20, per 6 flesschen a f 1, en per 12 flesschen a 80 ct. Aldaar is tevens gratis verkrijg baar een boekje met nadere inlichtingen omtrent dit heilzaam geneesmiddel,

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3