i\°. 1366. Woensdag 3 Augustus. Biiinenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. De*e Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.76, Iedere regel meer 12 J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cta. Spoortreinen van Leiden naar 's Graveuhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 16 m.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Arasterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 in.; 11 u. 54 m.; 2 u. 61 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zoudag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2J. u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgeus te 7 u. 45 m. en te 11 u., 'a uaraiddags te 3 u. 40 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 's namiddags. Oost-Indisobe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 7 uur 's m. tot 10 u.,30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag ta 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is to spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Hechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot raadsheer in het prov. ge rechtshof in Limburg Mr. A. J. C. van Bijnkershoek van der Koog, thans rechter in de arr.-rechtb. te Maastricht; bij den plaatsel. staf, tot kapt. en pi. adj. 1ste kl. (naar oud. van rang), den lsten luit. G. L. Bouwman, pi. adj. 2de kl. te Amsterdamen den lsten luit. J. C. Groenewoud Sweys, pi. adj. 2de kl. te Arnhem; tot 2den luit. en pl. adj. 2de kl. te Middelburg, den serg.-maj. F. Spronk, van het 3de reg. inf.; bij het wapen der inf., bij den staf van het wapen, tot kapt. 3de kl. (n. o. v. r.) den lsten luit. J. Brakel, van den staf, werkz. bij het Dep. van Oorl.; bij het 5de reg. tot lsten luit. (n. o. v. r.) den 2den luit. M. P. E. E. H. Stoop; bij het 8ste reg. tot kapt. 3de kl. (u. o. v. r.) den lsten luit. C. F. Pabst, vau het reg. gren. en jag.; tot adspirant-ingenieurbestemd voor het vak van scheepsbouw in Ned.-Indië de adsp. D. Boeke. Z. M. heeft aan HD. kamerheer Jhr. J. L. Nepveu vergunning verleend tot het aannemen en dragen der ver sierselen van ridder 2de klasse der orde van St. Anna, hem door Z. M. den Keizer van Rusland geschonken en aan Mr. C. van der Goes, kamerheer, dienstdoende bij H. M. de Ko ningin-moeder, vergund het aannemen en dragen der ver sierselen van de orde van St. Stanislaus 2de klasse, hem door Z„ M. aller Russen geschonken. Z. M. heeft den lsten luit. J. Ouboter, plaatselijk adjudant der 2de kl. te Middelburg, ingevolge zijn aanvrage, op pensioen gesteld. Z. M. heeft de navolgende, wijziging gebragt in de officieren van den generalen staf, bestemd voor de aanstaande troepen-vereeniging in de legerplaats te Milligeu alsde kapitein P. J. Pfeiffer zal daaraan geen deel nemenzijnde in diens plaats benoemd tot chef van den staf der 2de bri gade infanterie in dat kamp de kapitein A. J. H. van der Schriecktot adjunct-chef van den staf in dat kamp, de kapitein M. F. J. Phaff; en tot waarnemend adjudant van den generaal-majoor-bevelhebber der kamperende troepen den lsten luitenant F. de Bas. Z. M. heeft bij besluit van den 2lsten Julij jl. de volgende nadere beperking in het huren van loten in de staatsloterij vastgesteldNa herziening van vroegere beslui ten houdende verbod van het verhuren van heele of ge» deelteu van loten in de staatsloterijvoor zooveel de nom» mers betreftwelke in de vierde en in de vyfde klassen worden uitgetrokken, wordt het verbod, in die besluiten vervat, mede van toepassing verklaard op de nommers, welke in de derde klasse worden uitgetrokken. Uit besluit komt in werking met de 25 6ste loterij. De Minister van Binnenlandsche Zaken is Maandag voor één maand met verlof naar Dresden vertrokken. Heden Dingsdag morgen ten 9 uur vereenigden zich in de Maliebaan te 's Hage het garnizoen der Residentie en de ba» taillons infanterie, respectivelyk iu garnizoen te Leiden en Delft, en een batterij veld-artilierie in garnizoen te Leiden van waar zij ten 10 uur, onder het commando van den gene» raal-majoor Wilbrennincknaar de vlakte van Waalsdorp mar cheerde om groote evolutiën van linie in het vuur uittevoeren. De kolonne werd gekommandeerd door den kolonel Ravens, van het reg. gren. en jag.; waren er de vorige keeren vele in woners en vreemdelingen derwaarts gegaan om ooggetuige vau dit militaire schouwspel te zyn, dit was thans, daar het de laatste maal was dat de manoeuvres plaats vonden nog veel aanzienlijker, een tal van rijtuigen en heeren te paard bevoD- den zich aldaar. Het geheel leverde een heerlijk schouwspel op. Men verneemt, dat Dr. B. Verver, Prof. in de na tuur» en scheikunde aan 's Rijks Athenaeum te Maastricht, is benoemd tot directeur der hoogere burgerschool te Sneek. Bij het instructie-bataillon te Kampen waren tegen 29 Julij jl. opgeroepen 38 jongelieden, waarvan 36 ziju opgekomen. Van dit getal zijn 6 wegens ligchaamsgebreken afgekeurd en zijn dus 30 in dienst gesteld. Zaturdag is tusschen Helmond en Mierlo met veel plegtigheid de eerste spijker geslagenwelke de rails aan de bills vasthecht voor den in aanleg zijnden spoorweg Boxel- Helmond, in tegenwoordigheid van burgemeester der betrok ken gemeenten, ingenieurs, opzigters en aannemers vau den weg. Zaturdag 11. is het Amerikaansche oorlogsfregat Nia gara van Antwerpen voor de reede te Vliasingen ten anker gekomen en Zondag weder vertrokken. Onder den titel: Onveiligheid op spoorwegen kwam in een onzer bladen dezer dagen het volgende ingezonden stuk voor

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1