MMS CAME. ui 6EEST.- os MIST.- bb KIEST. CIRQUE IN 1INIATUUR, DIENSTBODE KINDERMEID Fabriek van Behangsel-papieren. Eiken dag 2 Voorstellingen ten 6 en 8t ure. GR00TE VOORSTELLING DER H00GERE RIJKUNST, i. WIJDOOGEN Jansz. Buitenlandsch Nieuws. OFFICIEEL NIEUW», Ad verten liën. Staande op de Ruïne te Ley den. Maandag 1 Augustus e. k. Tot zekere Sluiting. Standplaats Ruïne. Heden Zaturdag zekere en finale Sluiting. onder directie van VERDI en DASSIE. Staande op de Ruïnede 4de tent van at' het Rapenburg. Zaturdag 30 Julij. des avonds ten acht ure. te 10 uur 60°. Vrijdag morgen te 5 uur 61°, te 8 uur 63°, 's middags te 12 uur 67°, 's namiddags te 4 uur 69°. Te Keulen bevinden zich in den dierentuin sedert eenige dagen twee kleine paardjes, weike in bijzondere mate de aandacat trekken: zij zijn fraai gevormd, hebben een vollen staart en zware manen en zijn niet zoo groot als een gewone Newfoundlandsche-hond. De administratie te Baden-Baden heeft in de laatst- verloopene week aan zekere vrouwendusgenaamde dames du demi-monde, den toegang verboden tot de speelhuizen en de gezelschaps-zalen. Naar men meldt, heeft deze maat regel inmiddels een zoodanige vermindering van de inkom sten te weeg gebragt, dat men daarop heeft moeten terug komen. Het Journal de Gaud bevatte dezer dagen weder er gerlijke bijzonderheden omtrent een regtsgeding daar aan hangig en waarover Zaturdag werd gepleit. De paters Jezuiten moeten zich namelijk op slinksche wijs een kapitaal van een millioenj hebben doen vermaken door een grijsaardde Rijckere genaamden sedert lang bekend als niet in het bezit zij ner verstandelijke vermogens. De zuster van den overledene, een hoogbejaarde vrouw, ziet zich door deze handelwijs van alles beroofd. Het legaat is met voordacht ten name van één persoon gesteld, en verder zijn alle maatregelen genomen om een aanval op de regtsgeldigheid van het testament te doen mislukken. Om den schijn te bewaren, is het bureau van liefdadigheid te Gent tot universeel erfgenaam aange steld doch het bovengenoemd legaat maakt dat er niets zal overschieten. De verdedigers van den legataris hebben alle mogelijke moeite gedaan om dit geding met gesloten deuren te doen behandelendoch die poging is mislukt. Een zeer talrijk publiek woonde de terechtzitting by en volgde met levendige belangstelling de verschillende aan het licht ge- bragte bijzonderheden, die er niet toe zuilen bijdragen om de achting te vermeerderen voor de Clericalenjuist bij de ophanden zijnde verkiezingen. Men schrijft uit Vichy, dat op het bal, aan de sol daten van de garde aangebodenKeizer Napoleon den dans heeft geopend met een boerinnetje en dat hy tot vis-a-vis een soldaat hadwien de tegenwoordigheid de3 Keizers niet weerhield om op een wijze te dansendie den cancan zeer naby kwam. Te Petersburg is de koepel der Transfiguratiekerk in gestort. Een der vier graniet pilarenwelke dien koepel steunden is gebroken. De werklieden waren gelukkig juist vertrokken, behalve twee, die het leven er bij ingeschoten hebben. Het voorval had zulk een menigte nieuwsgierigen naar de plaats des onheils gelokt, dat de gemeenschap in den omtrek geheel versperd geraakte. Op het oogenblikdat de aandrang het grootst was, hoorde men weder een gedruisch in de kerkeu vreezendedat er meer zou instortendrong men plotseling terugwaarvan het gevolg wasdat de mu ren voor dien menschenstroom bezweken. Hel ontzettende dezer gebeurtenis is moeijelijk te beschrijven. Behalve dat velen onder de muren verpletterd werdenwerden nog ve lenwaaronder vrouwen en kinderen, omvergeworpen, en door de ter zijde vallende steenen gedood of gewond of door de menigte onder den voet getreden. Den volgenden morgen wist men nog niet, hoevelen het leven verloren hadden. De Canadasche spoorweg-maatschappij heeft aan de gekwetsten en betrekkingen der overledenen ten gevolge van het verschrikkelijke ongeluk bij Beloeil-bridge schadevergoe dingen van 5 tot 1200 dollars toegekend. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantonge recht op 29 Julij 1864. 1 wegens het uiten van scheldwoorden. 1 wegens het rijden op een kar bespannen met honden. 1 wegens het werpen van vuilnis in het water. 3 wegens het rijden door de Kerk en Maarsmansteeg in verkeerde rigting. 2 wegens het baggeren buiten den bij de pachtvoorwaarde gestelden tijd. 1 1 4 3 1 wegens het werpen met steenen op straat, wegens het werpen van puin op de straat, wegens het baggeren in den Rijn zonder consent, wegens het verkoopen ,van(brood onder het bepaalde gewigt. wegens overtreding vaD artikel 324 algemeene politie-ver- ordening. vrijgesproken wegens het veranderen van woonplaats. Men vraagt tegen Augustus e. k., eene van de P. G., goed kunnende koken en tevens huiswerk verrigtenvoorzien van goede getuigen. Francotbrieven wor den ingewacht ouderletters C. B. Bu reau Leidsch Dagblad. Wordt gevraagd, om ten spoedigste in dienst te tredeneene bekwame tegen hoog loonmits van goede ge tuigschriften voorzien. Adres, franco brieven, onder letter W. aan het Bureau Leidsch Dagblad. Des Enfants Célèbres et sans Pareil, in verbinding met gedresseerde Hon den en Apen. en zoo ook de volgende dagen gedurende de Kermis W. CARRÉ, Directeur. Bovengenoemde recommandeert beleefdelijk zijn MAGAZIJN op de Lelie gracht bij de Heerengracht te Amsterdam in de protectie zijner geëerde be gunstigers, dewijl de nieuwe dessins zijn ontvangen. De stalen daarvoor zijn in de meeste plaatsen bij de soliedste Behangers gedeponeerd.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3