iV°. 1356. Vrijdag 22 Julij. Aü. Biiinenlaiidscii iNieuvvb. I.RIIISIII litiiltLAD. De*e Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.96, eu frauco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels ƒ0.76. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 16 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 ra.; 10 u. 15 ra.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 61 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dageuuitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2} u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Ivatoeufabriek en op de Nieuwstraat 's morgeus te 7 u. 45 m. en tellu., 's uainiddags te 3 u. 40 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 's namiddags. Oost-Iadisobe Laudpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 unr 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 7 uur 's in. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - burgemeester en IVetkouders, Maandag eu Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks vau 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, elkeu werkdag van 'smorgeus 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks vau 8 1 uur eu van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9 4 uur. Z. M. hèeft benoemd bij het corps ingenieurs van 's Rijks waterstaat tot ingenieur der 2de kl. de adsp. ing. A. J. H. van Beusechomen tot adsp.-ing. de surnumerair J. W. G. Stieneker; voorts tot 2den luit. bij het corps ma riniers de kadet C. J. Visser bij het corps, met ingang van den 16den Augustus a. s. Men verneemt, dat de Minister van Binnenlandsche Zaken heeft benoemd tot directeur der hoogere burgerschool met vijfjarigen cursus te Maastricht Dr. ZickwolfT eu tot rector der Latijnsche school aldaar Dr. Verwaijen directeur der eerste afdeeling van het Rijks athenaeum aldaar. Uit een door het Departement van Financiën openbaar gemaakt overzigt van de opbrengst der middelen (hoofdsom en opcenten) over de 6 eerste maanden van 1864, blijkt, dat die middelen hebben bedragen f 30,608,37 9,27 tegen f 29,351,341,06in hetzelfde tijdvak van 1863. Bij het overlijden van den heer Mr. D. Donker Cur- tius past het wel in herinnering te brengen, hoe o. a. hij in het begin van 1813 geheel willekeurig tot de krijgsdienst aangewezen, zich tegeü het geweld verzette, en, ofschoon naar Frankrijk gevoerd, bij zijn weigering bleef en ook nim mer de uniform heeft gedragenwaarvan hijnaar de wet reeds was vrijgesteld. Hij had nog vier medestanders in dat wettelijk verzet, en het was na 't herstel van zaken in het laatst van 1813 niet dan met de grootste moeite, dat hij zijn vaderland weder kon bereiken. De herinneringen aan dat alles werden bij hemin het afgeloopen jaarbij de November-feestenmet vreugde verlevendigd. Naar men verneemt, is het stoffelijk overschot van Mr. Dirk Donker Curtius, den 19den dezer, te Spa ter aarde besteld. Te 's Hage is aangekomen een aanzienlijk personeel uit beste orkesten van Parijs zamengebragtom, onder di rectie van den heer Hernetteconcerten te gevenwaarop stukken zullen worden uitgevoerd met de nieuwe muziek instrumenten van den heer A. Sax. Woensdag hebben zich reeds een achttal dier heeren in het Bosch op deze nieuwe koperen instrumenten doen hooren. Het 1ste en 2de bat. va.i het 4de reg. iufanterie respec- tivelijk uit Delft en uit Leiden zullen a. s. Maandag en Don- derdag 26 en 28 dezer per spoor te 's Hage aankomen, ten einde met het geheele garnizoen der residentieuit de Malie baan naar Waalsdorp te marcherenalwaar, onder bevel van den generaal-majoor J. G. Wilbrenninckbevelhebber iu de 3de militaire afdeeling, gecombineerde manoeuvres in het vuur zullen plaats hebben. Te Arnhem is 11. Dingsdag overleden Ds. J. Steen- meijerrustend predikant aldaar in den ouderdom van ruim 73 jaren. Hij was een vernuftig, scherpzinnig en geestig man. De 6 7ste jaarvergadering van het Nederlandsche Zen delinggenootschap werd Dingsdag morgen ten 10 uur, met een gepaste toespraakgeopend in de Doopsgezinde kerk te Rotterdam, door den voorzitter van dit jaar Ds. L. Proes van Leeuwarden nadat Ds. Francken van Rotterdam de le den buiten de stad verwelkomd had. Als afgevaardigde vau het Bijbelgenootschap was tegenwoordig Ds. G. A. van Lim burg Brouwerals afgevaardigde van de commissie voor de zaken der Protestantsche kerken in Nederlandsch Indië Ds. J. C. Zaalberg Pz.; beiden werden door den voorzitter ver welkomd. De Gemeenteraad van Haarlem heeft in plaats van Jhr. L, J. Quarles van Ufford tot Wethouder benoemd den heer F. L. Kist. De leden der jury bij den wedstrijd van brandspui ten te Middelburg hebben besloten aan hunnen voorzitter den heer Cornet, luit. bij het korps pompiers te Antwerpen als een bewijs van erkentelijkheid voor zijn bemoeijingen en tot een aandenken aan Middelburg en den eersten wedstrijd van dezen aard op het Vasteland, een zilveren medaille te vereeren. Ds. J. G. van Rijn heeft openbaar gemaakt de Memorie van verdediging door hem aan de Algem. Synode der Nederl. Herv. kerk van 1864 overgelegd. Na een zeer aandachtige en onpartijdige lezing is het pleit voor onze overtuiging beslistdat godsdiensthaat, de aloude vete tegen de zoogenaamde fijnen, die wat meer dau anderen toonen de ernst van het leven te gevoelende hoofdoorzaakzoo al niet de eenige bron is van deze zoo zeer geruchtmakende zaakwaarvan den afloop op het gebied der gerechtelijke strafvordering alreeds veelbeteekenend wasen waarvan toch nog eenige nadere beslissingen met belangstelling worden verbeid. De schoon vader van Mevr. Pruimers eu Mr. II. M. Machielsen officier

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1