Bliksem-Afleiders. Cocos of Klapper Olie. SURINAAMSCH ARROWROOTH. Buitenlandsch Nieuws. Advertentiën. Verpachting van den tol ganschen avond ons bezig. Immer verandering in de werkzaam heden immer afwisseling, en dan een reeks van schoone, gezonde paardenbij het luchtige en vrije wat een circus aanbiedt: dat alles boeit en doet den tijd pijlsnel voorbij gaan. Bij dit alles heeft ook de heer Carré als dresseur schoone proeven geleverd, zoodat hij bij zijn waarlijk goeden smaak, ook getoond heeft een perfekt pikeur en geduldig dresseur te zijn. Bij al het schoone, wat de heer Carré in zijn prachtig circus ons aanbiedt, bij al het kunstmatige en verrassende, heeft hij nog een grap ten toon gestelddie alleszins aar dig en koddig kan genoemd wordenen waarbij men zich onmogelijk van lagchen kan bedwingen. Een paar muilezels, eerst door de clowns beredenworden namelijk aangeboden aan wie wil, om er driemalen mede het circus rond te rij den, als wanneer men een groote belooning kan erlangen. De rijlustigen van den derden rang kwamen wakker opzet ten om den prijs magtig te worden. Doch hoe vonden zij zich bedrogen; met geen mogelijkheid kon een hunner op de kleine viervoetige lastdragers zitten blijven. De een werd over den kop geworpen, de andere gleed er achter af, een derde werd een eindje weggesmeten, en een die het kunstje meende gevonden te hebbenom zitten te blijvenvond zich alweer bedrogen, want het dier viel op zijdeen liet zich op den rug rollenwaardoor alle verdere pogingen des be rijders verijdeld werden. Deze klucht, die tamelijk lang duurde, verveelde zeker niemand, want het gelach en ge juich was daarbij gedurig uitbundig. De collecte, ter gelegenheid der godsdienstige bijeen komst te Wolfhezen gehouden, heeft de som van f 1397 opgebragt. Er is sprake om het volgende jaar de bijeenkomst in een ander gedeelte des lands te houden. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Dings- dag des namiddags te 5 uur 62°, des avonds te 8 uur 5 8°, te 1Ü uur 5 7°. Woensdag morgen te 6 uur 5 8°, te 8 uur 63°, 's middags te 12 uur73c, 's namiddags te 4 uur 71°. Men meldt, dat Carlotte Patti van den 20sten Julij tot den 3den Augustus de verschillende badplaatsen zal bezoe ken om daar, bijgestaan door den Belgischen fluitist Rei- chert, een talentvol artist, concerten te geven waarvan het eerste te Spa zal plaats hebben. Te Laibach heeft op den 13den dezer een hevige stonn gewoedwelke kort geduurd maar geduchte verwoestingen heeft aangerigt. De zwaarste boomen werden als een riet verbrijzeld of geknakt. De reusachtige populier, welke het marktplein sedert een lange reeks van jaren tot sieraad heeft gestrekt, is uit den grond gesleurd en het Maria-beelddat zoo stevig was vastgehecht op den top des gevels van de Franciscaner kerk, is voor den storm bezweken. Dit on we der ging gepaard van een hagelslag, welks hevigheid alles overtrof, wat door de oudste inwoners der stad ooit van dien aard is aanschouwd. Er doet zich te Parijs alweder iemand voor, de heer Barmien de Luzé, die beweert het geheim der luchtscheep vaart uitgevonden te hebben. Hij zal eerstdaags in de Champs- Elysées met het door hem uitgevonden werktuig opstijgen- hij zal het althans beproeven. Het is een cylindervormige ballon met een schuitje, waarin de machine opgenomen is, die den geheelen toestel in beweging moet brengen en die in hoofd zaak nederkomt op een veer, die in verband staat met drie om elkander heen wentelende schroeven. Volgens de Napelsche dagbladen zijn in het kamp van den H. Mauritius proeven genomen met een nieuw schoeisel dat zeer veel overeenkomst met de sandalen der oude Romei nen heeft. Het geheele eerste bataillon bersaglieri is aldus geschoeid. Uit Italië word gemelddat te Aci Reale in een on- deraardsch gewelf een meisje is gevondendat er door haar vader, wien het om haar geld te doen was, zeven jaren was opgesloten gehoudendaar hij haar niet durfde ver moorden. Zij had al dien tijd niets gehad dan water en brood haar ligchaam was met wonden en ongedierten bedekt. Uit Zara meldt men dat op den 8sten dezer eenige minuten na 12 uur ter middernacht een zeer sterke, maar korte aardschudding is waargenomen, voorafgegaan door een geduchte knal. In de Londensche Evening Star van Zaturdag leest men het volgende: Bij de politie is heden een berigt ont vangen dat, naar men hoopt, zal leiden tot de ontdekking van den moordenaar des Heeren Briggs. Weinig tijds na den moord nam een persoon die Engelsch sprak, maar wiens voorkomen den Duitscher verried, zijnen intrek in een af gelegen gedeelte van een logement te North-Woolwichhij droeg een gouden ketting, veel gelijkenis hebbende met dien welke bij den goudsmit van de City is geruild en een groot ouderwets horologie; zijn signalement kwam overeen met dat van den persoon, die den ketting van den heer Briggs ge ruild had. Verleden Woensdag, bij de ontvangst der dag bladen, begon een heer, die naast hem het ontbijt gebruikte, een verhaal van den moord voortelezen. De man werd on rustig en verklaarde onmiddellijk te moeten vertrekken. Een van zijn laarzen was schoon gemaakt, de andere niet, maar hij zeide geen tijd te hebben langer te wachten. Men maakte hem opmerkzaamdat er op dat oogenblik geen trein ver trokmaar hij stond er toch op, om onmiddelijk te ver trekken. Aan den slaap van het hoofd droeg hij de teeke nen van een slag. De geheime politie zet hare nasporingen met ijver voort. Er zijn de noodige instructiën gezonden om een onderzoek te doen in al de hospitalenapotheken werkplaatsen en gevangenissen om te weten te komen of iemand zich daar vervoegd heeft wegens kwetsurendie den schijn hebben verkregen te zijn in een worstelinggelijk aan die welke men onderstelt, dat tusschen den heer Briggs en zijn moordenaar heeft plaats gehad. nabij het laudgoed Oost-bos, van den bestraten Binnenweg van Rijswijk naar de Vink bij Leiden. De voorwaarden zijn te lezen bij den Heer Commissaris Mr. J. D. VIRULY, op den huize Belvedèreonder Voor burg alwaar ieder die daartoe genegen is zich vóór 1° Augustus e. k., des morgens voor negen urein persoon kan aanmelden. De rangregeling in het Faillisse ment van J. J. VAN COMMENÉE, Koopman te Aarlanderveen is op heden, ter Griffie der Arrondissements-Regtbank te Leidengedeponeerd. De Curator in voorn. Faillissement. Mr. A. JONGKINDT CONINCK. Aarlanderveen, 15 Julij 1864. De ondergeteekenden bekend met het maken van BLIKSEM-AFLEIDERS op molenskerken of huizen, verzoeken ieders gunst en recommandatie. Dk. SPOOR en Dl. DE JONG, te Dirkshorn. Versterkende en roos verdrijvende Pomade, welker gebruik dagelijks toe neemt. De prijs is per 5 n. ons 4 5 ct. met reuk per 5 n. ons 65 ct. en roode met reuk 70 ct. per 5 n. ons. Deze olie wordt ook verzonden in potten van circa 1 ned. ft'. Prima kwaliteit, zuiver van smaak, in blikken trommels inhoudende vier nederl. pondentegen drie gulden vijf en zeventig cents. Brieven franco. M. CLÉBAN, Amsterdam. Huidenstr. KK 27 8.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3