N°. 1354. Woensdag 20 Julij. A0. Biuneuiandscii Nieuws. LËIDSCH •R Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden f 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- raers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75, Tedere regel meer 12» Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels /0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cis. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.j 3 u. 46 m.; 6 ii. 6 ra. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 ra.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 54 ra.; 2 u. 51 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 ra. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u.( de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2J. u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 n., 'a namiddags te 3 u. 40 m. 'savonds te 7 w. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 'snamiddags. Oost-Indische Laodpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 uur 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester eit WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoorder Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 3 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9 4 uur. Z. M. heeft benoemd tot rector magnificus aan de hoogeschool te Groningen voor het academiejaar 1864/6 5 den hoogleeraar G. Diephuis. Aan de leden van de Tweede Kamer der Staten - Generaal zijn rondgedeeld twee geschriften, als: 1°. een voorstel tot reorganisatie der Koninklijke academie van beeldende kunsten. Uit het rapport der commissie van on derwijs aan den Raad van bestuur der Koninklijke academie van beeldende kunsten blijkt, dat de taak, haar door den Raad van bestuur opgedragenhaar te meer aangenaam was omdat zij doordrongen is van de waarheid, dat een herzie ning der reglementen allernoodzakelijkst is, om het onderwijs aan de behoeften des tijds te doen beantwoorden. 2°. Het ontwerp voor spoorwegen door het Haarlemmermeer en omstre ken van Mr. J. P. Amersfoordt, beoordeeld en vergeleken met een dergelijk ontwerp vroeger ingediend door J. J. van Brederode. Daaruit blijkt, dat die heer reeds in October 1857 een aanvraag gedaan heeft, om concessie tot aanleg van een spoorweg door den Haarlemmermeerpolder. In verband met een nieuwe aanvraag door de heeren Amersfoordt c. s. heeft hij, bij missive van den lOden Julij, aan den Minis ter de prioriteit verzocht, zijn belangen in deze aan den Minister aanbevelende. Aan het slot van dit geschrift wordt o. a. gezegdn Behoudens alle respect voor het ontwerp Amersfoordt c. s. en erkenning der belangeloosheid van de zen heermogen wij met eenigen grond veronderstellen, het ontwerp Brederode de voorkeur verdient boven het ontwerp Amersfoordt: in het ontwerp A. toch is Haarlem geheel uitgeslotenin het ontwerp B. is Haarlem niet alleen op genomen doch verkrijgt nieuwe en betere verbindingen met de eerste steden des Rijkszonder dat hierbij eenig belang is verwaarloosd," Met leedwezen verneemt men het overlijden van den heer Mr. Dirk Donker Curtius aan de badplaats te Spa. Geboren den 20sten October 1792 had hij alzoo nagenoeg den ouderdom van 72 jaren bereikt. Het behoeft naauwe- lijks herinnering dat de man die bij vóór- en geslachtnaam beide een zoo groote populariteit genoot, die hij had ver worven door de onafhankelijkheid van zijn denkwijs en door de kracht en levendigheidwaarmede hij die door woord en pen wist voortestaan. Van zijn kunde en scherpzinnigheid als advocaat gaf hy meer dan het derde eener eeuw de blijken en tevens van zijn vrijgevige gevoelens en geestig heid als publicist. Aan een particulier schrijven uit Utrecht ontleent men r Aan de correspondenten der verschillende dagbladen schijnt het ontsnapt (tenzij andere redenen hen van de mededeeling weerhielden) wat er in de vorige week aan ons station heeft plaats gehadbij gelegenheid dat de Keizer van Rus land van Soestdijk terugkeerende aldaar per extra-spoortrein zijn reis zou voortzetten. De extra-trein was besteld tegen half 12 uur. Ten gevolge vau een vroeger vertrek des Kei zers uit Soestdijk of de grootere snelheid van zijn rid van daar naar Utrecht, kwam hij ten 11 uur aan. De Keizer eischte dat terstond de trein hem verder zou brengen. De stationschef gaf ten antwoorddat alles was ingerigt om ten half 12 te vertrekken; dat de veiligheid van het verkeer niet de geringste wijziging gedoogde; dat, indien de trein ten 11 uur besteld was, deze ook ten 11 uur zou zijn af gereden, maar nu hij om half 12 was aangevraagd, geen seconde vroeger en geen seconde later dit middel van ver voer ten dienste zelfs van een Keizer kon gesteld worden. Men zegt, dat de hooge reizigers weinig tevreden waren met dit gedwongen oponthoud. Br zouden misschien Russische Keizers zijn die, als zoo iets in hun eigen land plaats hadhet gansche perso neel van het station naar Siberië zouden zenden. Het Ne- derlandsche publiek kan echter den man slechts prijzen die op deze wijze voor onze veiligheid zorgde en onze rechten handhaafde zelfs tegenover een magtig Vorst. De Nederlandsche Spectator berigt, dat de letterkun dige afdeeling der Koninklijke academie van Wetenschappen op den 13den Junij jl. hare laatste gewone zitting van dit academiejaar hieldwaarin Dr. Bakhuizen van den Brink het tweede gedeelte voordroeg van zijn opstel ter nagedach tenis van Mr. J. Bake, dat sloot meteen aandoenlijke trek uit diens leven. Sedert jaren had Prof. Bake in groote on- eenigheid geleefd met onzen tegenwoordigen Min. van Binnenl. Zaken. Bijna op zijn sterfbed bragt Bake een openlijke hulde aan diens uitstekende verdiensten ook voor de wetenschap. Die hulde werd op de meest edelmoedige wijze door den Min. met gelijke hulde beantwoord en alzoo op het sterfbed van Bake

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1