iN°. 1351. Zaturdag 16 Jalij. A ui 1864, Vï" Binnenlandsch Nieuws. <ru ,-feV. rtffc Deae Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.75. Tedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 ra.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haariem en Amsterdam te 8 u. 34 ra.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 54 ra.; 2 u. 51 ra.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van '9 Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. '9 avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2} u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuw9traat's morgens te 7 11. 45 ra. en teil '9 namiddags te 3 u. 40 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 uur 's ra. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijuseu, dagelijks van 81 uur en van 3 6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijUs Directe Belastingen, Maandag, Ding9dag, Woensdag en Donderdag van 92 aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z, M. heeft de kweekelingen bij 's Rijks kweekschool voor militaire geneeskundigen B. Léon en P. C. Buyze met ingang van den lsten Augustus a. s., benoemd tot officieren van gezondheid der 3de kl. bij de zeemagt. Woensdag avond ten 11 uur is Z. M. de Keizer van Rusland van Soestdijk te Utrecht aangekomen, om naar Duitschland terugtekeerenHH. KK. HH. Prins en Prinses Hendrik hebben Z. M. uitgeleide gedaan naar Duitschland. Z. M. de Keizer was in burgerkleeding met H. M. de Koningin-moeder een wandelrid gaan maken in een met 2 paarden bespannen rijtuig. Des middags ten 6 uur was er gala-diner op het lustslot, waarbij 0. a. aan den Keizer, den Koning en de Koningin-moeder feestdronken werden gewijd, en de Russische en Nelerlandsche volksliederen wer den gespeeld. Bij dit gala diner heeft de muziek van het regement veld-artillerie zich doen hooren. Voor de herber ging der vele gasten was builen het paleis nog een villa geheel nieuw gemeubeldeven als bij personenaan het hof geattacheerdappartementen waren ingeruimd. Wat te Soestdijk vooral de aandacht trok, was, dat geen enkel po- licie-agent of schildwacht te zien was. Naar men verneemtzal Z. K. H. de Grootvorst troonopvolger van Rusland den 25sten of 26sten dezer te 's Hage aankomen. In de zitting der provinciale Staten van Zuid-Holland van Donderdag is de motie van den heer Leon met algemeene stem men aangenomen en het onderzoek betreffende het verleenen van subsidie aan hulpbehoevende kerkelijke gemeenten opge dragen aan een commissie, waartoe benoemd zijn de HH. Tieboel Siegenbeek, Leon, P. F. Hubrecht, J. W. Hein en D. van Koetsveldt. Met 3 2 tegen 19 stemmen is ver volgens aangenomen de conclusie der commissie ad hoe, om bij het verleenen van subsidie aan gemeenten voor de kosten vau lager onderwijs voorttegaan op den tot nu toe gevolg den weg van vrije beoordeeling van elke voorkomende aan vrage; alsmede de voorstellen betreffende de gemeente Kat wijk, Nootdorp, Schoonhoven, Stolwijk Zevenhuizen Ro zenburg en Sluipwijk. De zomervergadering is door den Voorzitter gesloten. Tot nieuwe direct uren der Nederlandsche Maatschappij ter bevordering van Nijverheid zijn benoemd de heeren A. C. KrusemanA. Vrolik en D. R. Gevers Deynoot. Prof A. H. van der Boon Mesch is herbenoemd als voorzitter der alge meene vergadering, welke in 1865 te Leiden zal worden gehouden. Men verneemt, dat de Gemeenteraad van Rijswijk be sloten heeft het door den storm geschonden monument ter eere van den dichter Tollens, zoodra mogelijk, door de zorg van den heer Lacomblé, te doen herstellen. De werkzaamheden aan de spoorwegbrug te Kuilen burg worden eerstdaags hervat; de commissie van deskun digen die benoemd was om een inspectie in loco te houden zal de zaken met den aannemer op nieuw regelen. Bij het ter aarde bestellen van het stoffelijk overschot van den vice-admiraal Escher in de Oosterkerk te Amster dam heeft de schout-bij-nacht Fabius en de broeder des over ledene hulde gebragt aan de edele hoedanigheden, de deug den en bekwaamheden van den overledene. Het tweede groote zendingsfeest te Wolfhezen werd Donderdag door buitengewoon fraai weder begunstigd en ia volgens het programma in de beste orde afgeloopen. Even als voorleden jaar werd het weder gehouden op het terrein behoorende aan mevrouw de douairière, baronnes van Bra- kell üoorwerthwelke het met de meeste bereidvaardigheid had afgestaan. Men schat het aantal aanwezigen op 18.000. Nadat üs. O. G. Heldring de feestgenooten met een kort woord verwelkomd had, trad Ds. L. J. van RhijnPredi kant te Wassenaar, op en hield de feestrede. Daarna had de eerste pauze plaals. Na afloop derzelve werden toespraken gehouden door afgevaardigden uit EngelandSchotland Frankrijk en Duitschland, zijnde de heeren; Dr. Fabri, di rector van het zendingshuis te Barmen, rev. Dr. Welsh, van Liverpool, Dr. Geo Jamieson van Old Aberdeen (Schot land), Dr. Craigvau Hamburg en eindelijk door den heer Carlylegewezen zendeling in Eugelsch Indië. De toespraak van Dr. Fabri werd door Ds. van Rhijn en die uit het En- gelsch door Ds. Cohen Stuart op staanden voet in het Hol- landsch overgebragt. Daarna deed de "heer T. M. Looman mededeeling van de werkzaamheden der in Nederland be staande zendings-vereenigingenvoor zoo ver deze zich had den doen vertegenwoordigen. Hierop volgde eene pauze, na wier afloop op 5 spreek-

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1