N°. 1350. Vrijdag 15 Julij. A". VI, r\J- i- leidsch nmu '4 Dose Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden f 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noni- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Tedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 ra.; 10 u. 15 ra.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 ra.; 6 u. 6 ra. 9 u. 5 ra. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 54 ra.; 2 u. 51 ra.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 ra. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haveu) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2* u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. *3 namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwst raat; 's morgeus te 7 u. 45 ra. en te L1 u., 's namiddags te 3 u. 40 ra. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 ra. 'snaraiddags. Oost-Indiaohe Landpost. Over Sontharapton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaat9ten van elke maand. Rijks -Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 7 uur's in. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op ou bepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van fabricage-, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Oommissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur.- Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acvijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Üiimciiiaiidscii iNieuws. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente het Bildt, provincie Friesland, 11. J. van Aisma. Bij 's Koniugs besluit, is de commissie uit de Staten van Zuid-Holland beiast met het uitbrengen vau rapport over het ontwerp-reglement op de wegen en voetpaden, ge- magtigd na de sluiting van de zomervergadering der Staten hare werkzaamheden voorttezetten. Uingsdag te 2 uur kwam Z. AI. de Koningver gezeld van Z. K. H. deu Prins vau Oranje, van 's Hage en Z. K. H. Prins Hendrik van Soestdijk aan het station te Utrecht aan. Kort daarop arriveerde Keizer Alexander met HH. KK. HH. Prins en Prinses Frederikdie van Emmerik af den Keizer hadden vergezeld. Te 2j uur nam Z. K. M. met Z. Al. den Koningdeu Prins van Oranje en Prins Hen drik plaats in een open rijtuig met 4 paarden bespannen, en daarop volgden een tiental rijtuigen, waarin het gevolg van den Keizer en Zr. Ms. adjudanten gezeteii waren. Kei zer Alexander is een man in de kracht zijns levens, met een fiksch mannelijk voorkomen een schoon man. Bij den Vorstelijken maaltijd op Soestdijk voerde het muziekcorps vau het regemeut veld-artillerie eeuige muziekstukken uit. Ten 9 uur was Z. M. de Koning met Z. K, H. den Prins van Oranje weder te Utrecht terug. Keizer Alexander ver trok 's nachts ten 12 uur weder naar Duitschland. Naar men stellig verzekert, zullen de Ministers van Buiten- en Binnenlandsche Zaken, alsmede waarschijnlijk de Minister van Oorlog, de Septemberfeesten te Groningen met hunne tegenwoordigheid opluisteren. Bij de beraadslaging over het provinciaal subsidie voor de haven te Scheveningen in de Staten-Vergadering van Woensdag heeft de heer Mr. D. Tieboel Siegeubeek verklaart, zich op het standpunt te houden, waarop, de Commissie en Gedep. Staten zich hebben geplaatst met voor het subsidie tot voorwaarde te stellen een spoorwegverbinding, zonder daarvan de rigting te bepalen. De heeren Cock en Tollens hebben vóór de stemming de vergadering verlaten. De heer vau Heukelom, ofschoon tot lid der Commissie benoemd, heeft het rapport dier Commissie niet medeonderteekend. In de zitting der Provinciale Staten van Zuid-Holland v»n heden Donderdag is de begrooting der kosten van het provinciaal bestuur voor zooveel bet Rijksbestuur betreft, voor 1865 aangenomen, met een wijziging der post voor jaarwedden der ambtenaren bij de provinciale griffie die met f 1000 is verhoogd. Bij de beraadslaging over de begroo ting van enkel provinciale inkomsten en uitgaven voor 1865 is bedenking gemaakt tegen de post voor subsidiën aan hulp behoevende kerkelijke gemeenten. De HH. Hein, Hubrecht van Koetsveld en van Hoogenstrateu hebben daarover het woord gevoerd. De heer Leon heeft een motie van orde voor gesteld die voldoende werd ondersteund om voor alsnog het aangenomen beginsel te handhaven, maar de zaak commis soriaal te maken. In de zitting van den Raad van State (afdeeling voor de geschillen van bestuur) van Woensdag is voorlezing ge daan o. a. van een Koninklijk besluit van 2 Julij, waarby in het geschil tusscheu de gemeentebesturen Leiden en Lei derdorp over het domicilie van onderstand der minderjarige kinderen van wijlen J. W. Wiggers en M. BolLeiderdorp als zoodanig wordt aangewezen. Door een der leden is in de laatste zitting van den Haar- lemschen Gemeenteraad, met betrekking tot het ingediend ontwerp van wet op de regeling der schutterijenopgemerkt dat Burgemeester en Wethouders der gemeente Amsterdam zijn uitgenoodigd te onderzoeken of er maatregelen kunnen genomen wordenten einde de gemeente te ontlasten van de kosten, die ten laste van het Rijk behooren te komen. Hij acht het wenschelijk dat ook te Haarlem een dergelijk onderzoek worde ingesteld. Burgemeester en Wethouders heb ben zich daartoe bereid verklaard. Dingsdag is de algemeene Vergadering der Nederl. Maat schappij ter bevordering van Nijverh. te Middelburg geopend door den Voorz. Prof. A. H. van der Boon Mesch met een wel komstgroet, die hij voor de vijfde maal in diezelfde betrek king mogt toeroepen. Uit de stemlijst bleek, dat 2 5 depar tementen waren vertegenwoordigd en drie donateurs (de HH, Hoekwater en Zegers Veeckens van Delft en de Commissaris des Konings in de provincie Zeeland) aanwezig waren. Bij de behandeling der commissoriale rapporten bleek, betreffende de tentoonstelling van wis- en natuurkundige werktuigen te Leiden in 1865 te houden dat van een 1000tal circulaires slechts een 20tal bestellingen waren ingekomen en betreffende den wedstrijd van brandwaarborgkasten te Lei-

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1