SÜRIBiAlSCH ABBOWBOOTH, MARSEILLE BAYAVIA SHANGHAI Een Schiklersknecht TWEEDE MEID, AANBESTEDING. GECRYSTALLIS. VANILLE der Messageries Impériales. Advertentiën. prima kwaliteit, prima kwaliteit, Vertrekt van Marseille den 19den van elke maand. zijn op hol gegaan en Z. M. is er uitgesprongendoch ge lukkig zonder eenig letsel te bekomen. Onwillekeurig denkt men hierbij aan het treurig uiteinde van den Hertog van Orleans, den beminden oudsten zoon van Koning Lodewijk Philips. Bij gelegenheid der verkiezing van den heer Dusoutoy, kleedermaker van Keizer Napoleon, tot lid van den alge- meenen raad van het departement Auxerre, is een plegtig Te Deum gezongendat door vele autoriteiten werd bijge woond. Het leven van Jezus door Rénan heeft hem opge- bragt. eerst 99,000 fr. voor de groote editie a 6 fr., en daarna 2 5,000 fr. voor de volks-uitgave a 1 fr., te zamen ontving hij er alzoo voor de som van 124,000 francs. De boekhandelaar Lévy, uitgever, heeft, na aftrek van alle kosten, 140,000 fr. zuivere winst overgehouden. De spoorweg van Parijs naar Madrid is thans vol tooid zoodat men thans in 36 uren de reis van de Fran- sche hoofdstad naar de Spaansche maken kan. Er loopt te Parijs een geruchtdat de hertogin van Malakaff, douarière van den maarschalk Pélissier, zich in gezegende omstandigheden zou bevinden. Er is sprake van een reis, welke de vorst Alexander Jan I naar Parijs zal ondernemen. In het hospitaal te Cayenne moet, volgens te Parijs ontvangen berigt, de beruchte Giraud de Gattebourse zijn over leden die een treurige vermaardheid verkreeg als vervaardi- j ger van valsche bankbilletten en zich langs dien weg een j belangrijk fortuin wist te verwerven. De stoomketel van de steenkolenmijn van het bosch van Heigne nabij Charleroi, is den 30sten Junij gespron gen; het geheele gebouw is vernield, vele huizen in den omtrek zijn zwaar beschadigd; 3 personen zijn gedood, de directeur werd onder het puin bedolven. Slechts na ruim een half uur gelukte het hem van onder het puin te voor schijn te komen. De schok werd ruim een half uur ver ge voeld. Stukken van den ketel, balken en steenen zijn tot op een afstand van 300 a 400 ellen weggeslingerd. Zondag morgen heeft aan zes arbeiders, .bij het ne- derlaten in een steenkolenmijn nabij Wiganhet ongeluk getroffen uit den hijschtoestel te vallen en alzoo den dood te vinden, Te Limmerick heeft 11. Dingsdag en Woensdag een bloedige botsing plaats gehad tusschen soldaten van het gar nizoen en het gepeupel. Vijf policie-agentenzes soldaten en verscheidene personen uit het volk hebben wonden be komen.. De aanleiding tot het tumult was, dat op een voor bij trekkenden lijkstoet met koolstronken was geworpen zoo men zeide door de militairen doch dit gerucht bleek la'er ongegrond te zijn. In de vorige week zou de heer Coxwel te Maldeni Lark in het belang der wetenschap een luchtreis ondernemenin een kleine ballon die voor drie vierden gevuld door een 20tal mannen met moeite werd vastgehouden aan touwen, dien zij onvoorzichtiglijk om hunne armen of om hun middel hadden gewonden. Eensklaps schiet een rukwind los, die de ballon tegen den grond wierp en de 20 mannen tevens, maar dadelijk sprong de ballon weder op, 20 voeten hoog, draaide in het rond en schoot vooruit, zoodat de meesten werden medegesleeptlang en over den grond en tegen el kander gesleurd. Eindelijk stiet zij tegen een of ander be letsel en barstte. Gelukkig zijn slechts twee mannen ernstig gekwetst. Uit Stockholm wordt berigt, dat de kolossale Sago- fabriek in de nabijheid van Falun den 25sten Junij 11. een prooi der vlammen is geworden. Bij het feest, dat door den Onder-Koning van Egypte aan de te Alexandrie aanwezige Europeanen werd gegeveu waren 18000 personen tegenwoordig. In den namiddag van 16 Junij is de stad Nischnei- Novogorodwaar de belangrijkste kermis wordt gehouden uit geheel Ruslandeen prooi der vlammen geworden. De talrijke kramen met allerlei voorwerpen zijn verbrand even zoo de houten ververschingplaatsenlogementen enz. De brand had een omvang van vier wersten. Den 15den Julij zal het Spaansche spoorwegnet met de spoorwegen van het overig Europa in verband worden gebragt. In het Starnbergermeer en in verscheidene andeie meeren als in het Chieme Sumer en Scoumeer wordt sedert geruimen tijd vlijtig onderzoek gedaan naar overblijfselen uit den tijd der paalwoningen in die oorden. In het eerstge- melde meer zijn in de jongstverloopen dagen verscheidene bronzen en andere voorwerpen gevondenherkomstig uit het bedoelde tijdperk. He^ onderzoek geschiedt onder het toezigt van den heer Moriz Waguer, bijgestaan door den heer v. Siebold. bewijzen kunnende toonen van Vlijt en Ervaringkan voor een geruimen tijd werk erlangen bij G. C. HOUBOLT, Schilder alhier. Men verlangt tegen Augustus een goed kunnende StrijkenTafel dienen zindelijk op haar werkmen adresseert zich Bureau Leidsch Dagblad. Op Dingsdag 12 Julij 1864 des middags ten twaalf ure, zullen Bur gemeester en Wethouders van Hillegom, op de Secretarie der gemeente aanbe steden het uitdiepen en afkanten der OUDE HILLEGOMMERBEEK, ter lengte van 1050 ellen. Het bestek*ligt ter lezing op de genoemde secretarie en in het logement het Wapen van Fries land te Hillegom, en is verkrijgbaar tegen betaling van f 0,50. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. M. MAAS GEESTERANUS, Burgemeester. H. NIEUW ENHUIS, Secretaris. in een blikken trommelwaarin acht Amst. pondenvoor den geringen prijs van f 3,7 5. bij het masje van vijftig stokjes, lang 1 palm 9 duim, met blikken busje, voor tien gulden. Brieven franco. Amsterdam, M. CLÉBAN, Huidenstraat. Transport van PASSAGIERS, GOEDEREN en SPETIE. Vaste Doorvrachten en Directe Cognossementen van Rotterdam tot Batavia en Shanghai. Geregelde aansluiting tot Singapore voor Batavia. Aan Gouvernements-Ambtenaren wordt eene belangrijke reductie toegestaan. Kleine ColisMonsters etc. kunnen op zeer billijke voorwaarden worden verzonden. Tot inschrijving van Passagiers en Goederen en het 'verkrijgen van alle inlich tingen adres bij SMITH C'. te Rotterdam, J

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3