i\°. 1340. Maandag 4 Julij A". 1864. Binnenlandsch Nieuws. LEIBSOH BAGBLAt Dese Courant verschjjnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per pott 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Pry* dor Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 n. 52 m. 5s avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2$. u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat; 's morgens te 7 u. 45 m. en tellu., 's uamiddags te 3 u. 40m. 'savonds te 7 n. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 's namiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijka-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 uur 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraadop onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouder», Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft aaii den heer L. T. Jordens op zijn Ter- zoek eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van ontvan ger der successie-rechten te 'a Gravenhagebehoudens aan spraak op pensioenalsmede benoemd tot surnumerairen bij het vak der posterijen, de heerenJ. de Vriese, J. M. J. Bast, W. H. Moll, W. C. Bijl de Vroe, J. G. Plooster, J. H. A. K. van Weezei en P. Fockensthans respectie velijk eerste klerken op de postkantoren te KampenHoorn Almelo, Schiedam, Brielle, Velp en Sneek. Z. M. heeft aan den heer J. S. Rienks, ijker van het vaatwerk te Hoogeveeu op zijn verzoek, eervol ontslag uit die betrekking verleend. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken zijn tot buitengewone leden der commissie tot het afnemen van het eind-examen der kweekelingen van 's rjjks veeartsenijschool voor dit jaar benoemd de heeren: H. J. Halbertsmahoog leeraar te LeidenJ. van Geunshoogleeraar te Amsterdam en L. J. Egeling, referendaris bij het Ministerie van Bin nenlandsche Zaken. Aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal is thans aan geboden het ontwerp houdende een nieuwe wet tot regeling der schutterijen. Daarbij wordt voorgesteld dat alle mannelijke ingezetenen van het Rijk tot de dienst bij de schutterij verpligt van het jaar volgende op dat waarin zij hun 21ste jaar zijn ingetreden, tot den dag, waarop zij hun 30ste hebben vol- bragt. De sterkte der schutterijen bedraagt in tyd van vrede drie man van elke 200 en in tijden van gevaar en oorlog drie man van elke 100 inwoners in elke gemeente. Men berekent dat getal manschappen, dat op deze wijze bg de schutterijen zal worden ingelijfd, op 51000 man, terwijl er dan 45000 overschieten, die in tijd van vrede hetzij bij de reserve zijn geplaatst of buiten oproeping blijven. Onder bevel van den generaal-majoor J. G. Wilbren- ninckbevelhebber in de 3de militaire afdeeling te 's Hage zal in de helft der volgende maandde eerste gecombineerde manoeuvre in het vuur te Waalsdorp plaats hebben, waar aan zullen deelnemen het geheele garnizoen der residentie en het 1ste en 2de battaillon van het 4de regement infan terie uit Delft en Leiden. Vrijdag had te Rotterdam een proefneming plaats met een stoombrandspuituit de fabriek van de brandspuitfabrie kanten Marryweather en Son te Londenwaarbij ook tegen woordig was de heer P. G. Houthuysendirecteur der brand- blussching alhier. Het werk van dien proefdag mag, naar men verzekert, in waarheid onder de zware proeven ge rekend worden en bij de voorloopige uitkomsten werd in zonderheid de gestadige en geregelde voortzetting der werking opgemerkt. Wij vernemen, dat op Maandag 4 Julij, 's namiddags ten 2 uur, zulk een proefneming zal geschieden op het exercitieveld tusschen de Mare- en Rijnsburgsche poorten de zer stad. Donderdag 11. werd te Gouda het 50jarig bestaan van het aldaar gevestigde departement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen gevierd. Ds. J. H. de Ridder van 's Hage schetste op een humoritische wijze de geschiedenis van het departement, welke rede door orgelspel en het orchest van het Muziekgezelschap Euphonia werd afgewisseld. Ook uit Utrecht is een adres gezonden aan den Con- seil Presbyterial te Parijs, met betuiging van genoemd lig- chaamwegens de schorsing van Athanase Coquerel fils. Dat adres is onderteekend door de hoogleeraren J. J. Doe- des en J. J. van Oosterzee en ongeveer een 5 Otal predi kanten waaronder de heer Nonhebei van Middelburg. De hoogleeraar Ter Haarnaar men verneemtbehoort niet tot de onderteekenaren. Z. ,H. de Paus heeft den heer W. J. F. Nuyens, med. ür. te Westwoud, de ridderorde van den H. Grego- rius den Groote geschonken. Te Zwolle is 11. Donderdag na een ongesteldheid vau weinige dagen overleden Jhr. Mr. C. Backercommissaris des Konings in de provincie Overijssel. Bij gelegenheid der begrafenis van een welgesteld landbouwer uit de buurtschap Langeholte, in de nabijheid der stad Zwolledie Donderdag heeft plaats gehad werden ruim 61 huisgezinnen genoodigd en ongeveer 700 fijne tarwe- broodjes, behalve een ontzettende massa kaas, boter, gerookt vleesch en eenige emmers koffij met kandij verorberd. Uit het Nieuwe Diep schrijft men onder dagteekening van 29 Junij het volgende: Heden morgen verliet het Oos- tenrijksch eskader onze reede met bestemming naar de Noord zee. Zij stoomden in de volgende orde naar zeeHet linie-

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1