SWUAIKH ARB0WI00TH, MARSEILLE-BATAVIASHAHGHAI WERKMEID HUIS EN TUIN, Evangelie-Prediking, GECRYSTALLIS. VANILLE der Messageries Impériales. Advertentiên. üliristelijke Belangen. prima kwaliteit, prima kwaliteit, Vertrekt van Marseille den 19den van elke maand Transport van PASSAGIERS, GOEDEREN en SPETIE. bezeerde, dat hij zich ter naauwernood meer bewegen kon, terwijl de getroffene onder water verdween, om, niettegen staande alle pogingen ter zijner reddingin het werk ge steldniet meer te voorschijn te komen. Te St. Remy (provincie Luik) had dezer dagen een treffend ongeluk plaats. Een geweermaker had in zijnen tuin een revolver beproefd; meenende dat al de schoten afge gaan waren, begaf hij zich in z(jn woning; hier ging bij de behandeling een der loopen, die nog geladen wa3, af, en trof juist het eenig kind van den wapensmid dat op den schoot zijner moeder den laatsten snik gaf. Te Castellemore is een maatschappij opgerigt, die zich teu doel stelt door chemische bewerking, katoenen lom pen weder tot den oorsponkelijken toestand van katoenen te rug te brengen zoodat men er op nieuw van spinnen kan. Teu gevolge daarvan is de prijs der lompen van 25 centi mes tot 2 francs het pond gestegen. In Italië wordt jaar lijks uit het Buitenland voor een waarde van 115 millioen francs aan lompen ingevoerd. Onlangs reden te Parijs twee heeren met elkander in een diligence, toen een hunner, zijn zakdoek missende, niet onduidelijk te kennen gaf, zyn reisgenoot verdacht te houden, hem dien te hebben ontfutseld. De beschuldiging bleek echter ongegrond te zijn, daar het vermiste eenige oogenblikken laterwerd terug gevonden. De eerste achtte het nu zijnen pligtzich over zijn vergissing te veront schuldigen en verzocht dan ook dringend, hem dien te ver geven. //Ik heb u niets te vergeven," hernam de andere zeer bedaard, //wij hebben ons beiden vergist: gij zaagt mij voor oneerlijk aan en ik u voor een fatsoenlijk man." Een Amerikaan heeft de openbaren schuld der Noor delijken Staten van Amerika gemeten en gewogen. Indien men een som ten bedrage der openbare schuld, zijnde 4000 millioen dollars, in zilveren dollars wisselt en deze stuk voor stuk nevens elkander op één rij legt, dan verkrijgt men een reeks ter lengte van 105000 Nederlandsche mijlen. De zwaarte is 125000 ton en 1000 kilo.-Om de hoeveelheid geld per spoortrein te vervoerenzou men be hoeven 62500 wagons, welke achter elkander staande, een lengte zouden beslaan van 355 mijlen. Uit Alexandrie wordt medegedeeld dat Abd-el-Kader den 20sten Junij jl. die stad heeft verlaten, nadat hij ge durende vier dagen de gast van den Onderkoning was ge weest, die hem op een luisterrijke wijze had ontvangen. Yoor zijn vertrek van daar had hij een laatst onderhoud met den Onderkoning. Hun afscheid vooral was zeer harte lijk. De ex-Emir heeft een talrijk gevolg en een kleinen haremwelke uit vier jeugdige dames bestaatwier >ohoon» heid hoog wordt geroemd. Promotion aan de Leitlsclie Hoogescliool. 30 Junij. - Tot Doctor in de Geneeskunde], de heer A. van der Swalme, geb. te Vlissingen, met een acade misch proefschrift, getiteld: Verslag der vrouw en-kliniek van het Leidsche Nosocomium Academicum gedurende den cursus 1863-1864, OFF1C 1 K EL S I E U W Burgelijke Stand van Leiden van den 23sten tot en met 29sten Junij 1864. Bevallen: B. de Leeuw, geb. Koetser, Z. - G. Tel- jeur, geb. LacourtD. - H. van Luijn Z. - A. E. Blöte geb. van Houten, D. - W. de Bruin, geb. Stikkelorum Z. - J. E. Denys, geb. Carton, Z. - C. J. de Bolster, geb. Bonte, D. - L. Kooien, geb. Stikkelorum, Z. - A. M. Neuteboom, geb. van Eijk, Z. - C. Ie Feber, geb, van der Beek, Z. - A. Varkevisser, Z. - A. M. Derogee, geb, Langeveld, Z. - C. S. Zwarts, D. - J. van der Plas, geb, Dee, D. - E. Bouman geb. Werk, D. - M. J. Segaar geb. van der KroonZ. - A. Sloos geb. van de Wetering Z. - R. Spiero, Z. - J. Selier, geb. de Jong, D. - J. van Weizen geb. Hensen Z. J. Diemeigeb. Kooreman, Z. GehuwdJ. Martijn jm. met B. Keijzer jd. A. van der Wind jm. met D. A. Meijer jd. B. Kesseboom wedr. met J. van Rooijen jd. J. A. de Huu jm. met A. On vlee jd. J. Pardon jm. met G. Bogard jd. - D. van Zonneveld jm. met J. M. Labordus jd. Overleden: J. van Bemmel D. 7 w. - A. J. van Weereu Z. 1 j. 2 m. J. J. Duk Z. 10 w. - W. Bui» gerdijk, geb. van Asselt76 j. - M. Robbers D. 3 w. - N. L. Kok Z. 15 w. - A. W. H. Parmentier D. 11 j. 9 m. - J. Smit Z. bijna 11 m. - E. C. van Noort D. ruim 13 j. N. J. Koolemans Beynen 19 j. - W. G. Tijssen 23 j. - J. ten Hoope 19 j. - G. Plattelgeb. Heuping 77 j. - S. Bekooij D. ruim 3 m. - A. Krul, Z. 10 w. - A, de Vos, geb. van Biemen70 j. Met verlangt tegen primo Augustus eene Prot. Godsdienst, en van goede getuig schriften voorzien. Brieven francoonder letters Z. €r. Bureau Leidsch Dagblad. Wordt gevraagd een met drie beneden- en drie bovenkamers. Opgaaf van standprijs en tijd op te geven met franco brieven ouder lett. W. Bureau Leidsch Dagblad. VEKEENIÜING op ZONDAG 3 Julij 18 64 des avonds ten zes ure, D. N. OSTI, Pred. te Delfskaven. ZAAL, Noordeinde. in een blikken trommel, waarin acht Amst. ponden, voor den geringen prijs van f 3,7 5. bjj het raasje van vijftig stokjes, lang 1 palm 9 duim, met blikken busje, voor tien gulden. Brieven franco Amsterdam, M. CLÉBAN, Huidenstraat Vaste Doorvrachten en Directe Cognossementen van Rotterdam tot Batavia en Shanghai. Geregelde aansluiting tot Singapore voor Batavia. Aan Gouvernements-Ambtenaren wordt eene belangrijke reductie toegestaan Kleine Colis, Monsters etc. kunnen op zeer billijke voorwaarden worden verzonden. Tot inschrijving vau Passagiers en Goederen en het verkrijgen van alle inlich tingen adres bij SMITH A C*. te Hotterd»m, VOOR DOOR

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3