ZOMERZORG. DE LUIMIGE PRUIS, Fabriek van Behangsel-papieren. TE KOOP. NIEUWE SPREUKEN EN VERTELLINGEN. Buitenlandsch Nieuws. Advertentién. Kamers met Bediening, J. WIJDOOGEN Jansz. schenk vergezeld ging, bevat den uitdrukkelijken vrensch, dat de heer Burgemeester voortaanachter zijnen naam dien der heerlijkheid van Oud* en Nieuw Mathenesse zal voegen. Beroepen bij de Nederduitsche Hervormde gemeente te Polsbroekby Schoonhoven, Ds. J. A. ten Bokkel Hui- nink, pred. te Oud-Alblas. Aangenomen de beroeping naar de Hervormde gemeente te Veen, bij Heusdendoor Ds. C. J. du Saar, pred. te '8 Gravesandenaar Hendrik-Ido-Ambachtdoor Ds. W. van Roggenpred. te Goudriaan. Naar wy vernemen, zal het Muziek-Gezelschap Ver maak door Toonkunst alhier zijn 25jarig bestaan vieren, op Donderdag den 14den July a. 8. De goede eensgezindheid van die vereeniging en het fiksch beheer derzelve doen veel genoegen verwachten. Na de uitvoering van eenige schoone muziekstukken door het orchest, zal er een brillant vuurwerk worden ontstokendat vervaardigd wordt door onzen stad genoot den heer Biegelaar. Gunstig weder moge deze feest viering bekroonen. (Ingezonden.) De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Dings- dag des namiddags te 5 uur 69°, des avonds te 8 uur 56°, te 10 uur 5 2°. Woensdag morgen te 5 uur 52°, te 8 uur 56°, 's middags te 12 uur 64°, 's namiddags te 4 uur 61° De Kölnische Zeitung deelt mede, dat de Koningin der Nederlanden die stad Zaturdag avond is gepasseerdop hare reis naar Stuttgard. Naar luid van berigten uit Zevenbergenhebben de zware en langdurige regens aldaar ernstige overstroomingen te weeg gebragt. Te Elisabethstadt aan een hotel, stond het water zoo hoog op de groote markt, dat men er met schui ten voer, om in de behoeften van het verkeer te voorzien. In vele andere oorden was de toestand nog ongunstigerzoo dat men reeds het verlies van menschenlevens te betreuren had door de plotselinge overstroomingen. Een inwoner van Kamerik heeft dezer dagen bewijs gegeven van eenen moed en een zelfbeheerschingdie den kloeksten Spartaan zeker jaloersch gemaakt zou hebben. Die man die sints eenigen tyd schrikkelijk aan de fijt leed heeft het volgende middel uitgedacht, om zich van die on dragelijke pijn te verlossen. Hij legde de hand op een hak blok nam een hakmesen kapte met eenen enkelen slag den zieken vinger af, een weinig boven het tweede lid. Toen dit gedaan was, stelpte hij zoo goed hij kon het bloed, dat overvloedig uit de wond stroomde nam den afgekaplen vin ger op, wikkelde hem in een stuk papier, stak hem in den zak en ging, alsof er niets gebeurd was, rustig in de naburige herberg een glas bier drinken. De algemeene stemming is zeer ongunstig op het be- rigt van de waarschijnlijke hervatting der vijandelijkheden tegen Denemarken. Alle fondsen waren gedrukt en slechts in twee zaken was een aanmerkelijke rijzing te bespeuren namelijk in het disconto en in de agio. Te Montguyon is de jongste verkiezing voor den al- gemeenen raad door een zeer zonderling incident gekenmerkt geworden. Nadat het bij de opening der stembus gebleken was, dat de onafhankelijke candidaat 1277 stemmen meer dan de ofhcieële candidaat, de zoon van den Minister van Justitie had verkregen, die slechts 758 stemmen op zich vereenigde, verklaarde de maire dat, aangezien de Keizer achtervolgens en voor het Wetgevend Ligchaam èn voor den algemeeneu raad, de door hun bestreden candidaten hadden gekozendien niets anders te doen stond dan zijn qjerp met de stembriefjes te verbranden. En dit besluit werd onmiddelijk uitgevoerd. Te Littau (in Moravië) is onlangs overleden George Diets, in den ouderdom van 132 jaren. Toen hy 107 jaren oud was, huwde hij met een 19jarige schoonedie hem nog een zoon en een dochter schonk. Zijn verstandsvermogens bleven tot het laatste oogenblik ongekrenkt, en zoolang hij leefde is hij niet eenmaal ziek geweest. Promotlën aan de Leldsche Hoogeschool. 29 Junij. - Tot Doctoren in de Geneeskunde, de heer P. Bakker, geb. te Helder, met een academisch proefschrift, getiteldOver resectie van hét elleboogsgewrichten de heer A. Kostersgeb. te Enschedémet een academisch proefschrift, getiteld: Over den schijndood van 'pasgebore nen en zijne behandeling. Men vraagt te Legden, tegen Sep tember of Octobervoor een' STUDENT, bij solide menschen adres franco onder letter H. bij H. T. HENDRIKSENBoekhandelaar Hoog straat te Rotterdam Bij Burgerlieden wordt te HUUR gevraagd voor een bejaard Burgerman werkzaam buiten's huistwee onge- meufoeleerde Hamers met bedie ning. Adres franco lett. A. A. Bureau Leidsch Dagblad. Donderdag 30 Junij 1864, zullen des namiddags ten 6 ure, Tuin en Zaal aan H.H. Leden der Liedertafel de Avondster worden afgestaanen voor het publiek gesloten zijn. Bovengenoemde recommandeert beleefdelijk zijn MAGAZIJN op de Lelie gracht bij de Heerengracht te Amsterdamin de protectie zijner geëerde be gunstigers, dewyl de nieuwe dessins zijn ontvangen. De staleB daarvoor zijn in de meeste plaatsen bij de soliedste Behangers gedeponeerd. KEUR VAN KWINKSLAGEN EN VERNUFTIGE AARDIGHEDEN. Door woorden en 72 platen uitgedrukt. Prijs f 1,—. Een boek, dat in den gezelligen kring den lachlust in den hoogste mate gaande maakt. Een GAZMETER met aanleg- pijpen en ornamenten. Te be vragen bij P. VAN DEN BERG Ra penburg. - c. Prijs 90 ets. Voor beider geslacht en op eiken leeftijd ligt hierin een schat van levens wijsheid opgesloten, die men door de boeyende vertellingen zich onwetend toeëigent en ruime stof tot overdenking en toepassing op het maatschappelijk leven geeft. Het is niet eens, dat zij gelezen worden, want oud en jong zyn even begeerighet telkens weer op nieuw ter hand te nemen. Zij zijn dich terlijk en in de hoogste mate boeijend, daarom leest men ze telkens, alsof het iets nieuws was, met graagte. Uitgave van B. DEKEMA te Utrecht. VAN

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3