KRUIDENWIJN ESSENCE ITBOEOI MIIIIEN, OPROEPING BEDIENDE, 4 en k\ pCts. van BENDER te Coblenlz. 3de druk. - Goedkoope uitgave, AMBACHTEN EN FABRIEKEN. log in Amerika moge zijneen gewigtig feit staat thans reeds vasteen feitwaarover men zich in Amerika niet heeft te verheugen. De katoen heeft namelijk opgehouden voor de Amerikanen een monopolie te zijn. In de provin cie Chehuahua (Mexico) heeft de teelt van katoen dit jaar op veel grooter schaal plaats gehad dan ten vorige jare. De resultaten van den vorigen oogst hebben de planters aangemoedigden het is thans aan geen twijfel meer on derhevig, dat die provincie zoowel in kwaliteit als kwanti teit van katoen weldra zal kunnen wedijveren met de rijkste provinciën van Texas. Bij Amyot te Parijs, is een belangrijk boek versche nen getiteld: Mozes en de Talmud, met den Hebreeuw- schen tekst, vertaald door Alexander Weill. In dit werk haalt de schijver, na, met de teksten tot bewijsstukken, het bijbelsche mozaïsmus tot zijne oorspronkelijke zuiverheid teruggebracht te hebbenal de plaatsen uit den Talmud aan die eensluidend zijn met de leerstellingen van het evan gelie. Deze documenten hebben nog nooit in een nieuwere taal het ligt gezien. LI. Zaturdag is op de Tyne het stpomschip Erin te water gelatenzijnde het grootste dat immer aan die rivier is gebouwd. Het heeft eene lengte van 386 breedte van 41 en diepte van 28 voet, kan 3500 ton laden en is be stemd voor de vaart tusschen Liverpool en New-York. Blijkens de laatst ontvangen berigten uit New-York bedraagt de staatsschuld der Unie thans 1700 millioen dol lars, die door uitgaven der regering dagelijks met 2£ mil lioen vermeerdert. Men zegtdat de Noord-Amerikanen niet weinig te leurgesteld waren, toen zij de Deerhound met kapitein Sem- mes zagen verdwijnen welke zij meenden dat bij hun aan boord zou worden bezorgd. Hij is een man van om de 50 jaar, met grijs haar, witten knevel en gebronsden tint. Hij is van een krachtig gestel en vast karakter. Hij heeft reeds te kennen gegeven, met den 15deu Augustus op de reeds voltooide nieuwe Alabama te zullen scheep gaan. De Kear- j sage heeftin de haven komendede gevangenen aan de Pransche overheden uitgeleverd. De bemanning der Alaba ma blijft hare gagie genieten en zal deel uitmaken van de bemanning van het nieuwe kaperschip. De kapitein heeft voor hij zich ten strijde begaf het geld, dat hij aan boord had, (8 millioen) zijn testament, zijne papieren en 45 chrono meters, die hij als souvenirs van de gekaapte schepen be waarde, aan den braziliaanschen consul te Cherbourg in be waring gegeven. Men zegt, dat het aantal door de Alabama gekaapte schepen 65 bedraagt. B'romotiën aan de Leidsche Hoogeschool. 24 Junij. - Tot Doctor in het Romeinsch en Hedendaagsch Recht, de heer C. H. Q. van Stryen, geb. te Wijk bij Duurstede, met een academisch proefschrift, getiteld: Over de verpligtingen van den vruchtgebruiker. Tot Doctor in de beidé Rechtende heer P. Dyckmeeg- tergeb. te Tielmet een academisch proefschriftgetiteld Bijdrage tot de leer der daden van Koophandel. Tot Doctor in het Romeinsch en Hedendaagsch Recht, de heer B. P. van Verschuer, geb. te 'sGravenhage, met Theses. OFF1C1ËËL NlfilWi. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantonge recht op 20 Junij 1864. 1 wegens zittende op een hondenkar te rijden. 1 wegens het ten verkoop vervoeren van brood onder het be paalde gewigt. 1 wegens het los en zonder toezigt laten staan van een be spannen rijtuig. 3 wegens het rijden door de Donker- en Yrouwesteeg in ver keerde rigting. 1 wegens het verontreinigen der straat. 4 wegens het baggeren in den Rijn zonder consent. 8 wegens zich op de openbare straat in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. Advertentiën. Allewelke schuldvordering hebben op den Heer J. OOSTVEENplatte lands Heelmeester te Voorschotengelie ven hunne| rekeningen vóór of op den 3den Julij in te zenden aan het adres: den Heer W. OOSTVEEN op het Ra penburg te Leiden, Wordt gevraagd op een Houtzaag- molenaarskantoor eene bij voorkeur iemanddie op dergelijk kantoor is werkzaam geweest en die ken nis van het vak heeft. Brieven franco ouder letters 11. L. opgaaf van ou derdom godsdienstgehuwd of onge huwd, en verlangd wordend salaris, aan het Bureau van dit Blad. Slypotiieek-Oblig-atiëii AFLOSSING. Het Bestuur der Nederlandsche Hy potheekbank berigt, dat hare Schuld brieven, opeischbaar den 30sten Junij 1864, met de tot op dien dag sedert den laatst vervallen Coupon verschul digde rente betaald worden ten Kantore van de Ontvang- en Betaalkas te Amster dam op Donderdag den 30sten Junij 1864 en volgende werkdagen. Hoofddepot voor het geheele Rijk, bij R. «F. WAIW ROOIJEM, A. 25, te Utrecht. De liefelijke zomer brengt ons weder Duitschlands aangename Meidrank in 't geheugen, waarvan een theelepel op een flesch wijn met 5 lood suiker, die aangename en gezonde drank in een oogenblik daarstelt. Wordt niet in Commissie verzondenmaar debiteuren genieten billijk rabat. Brieven franco. De Snelpers. Het is een Boek dat ons een blik doet werpen op het gebied dei Uitvindingen, Ambachten en Fabrieken, zóó populair als nog geen volks-litteratuur er een kan aanwijzen. Bij het inzien van den Inhoud ral de rijkdom van het werk blijken, welks billijken prijs nog niet is overtroffen.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3