N°. 1332. Vrijdag 24 Junij. A". 1864 LEIDSCH DAGBLAD. Doze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.96, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75, Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 86 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 ra.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 ra.; 10 ii. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 61 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends S u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2J. u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 7 u. 45 ra. en te L1 u., 'a namiddags te3u.40m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend vau 7 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 uur 's ra. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijuseu, dagelijks vau 8 1 uur en vau 38 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, üiugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Biiiiieiilaiidscl) Niéuws. Z. M. heeft benoemd met ingang van 1°. September 1864, tot hoogleeraar aan de rijks-instelling voor het onder wijs in de Indische taal-, land- en volkenkunde, alhier te vestigenT. Boorda en J Pijnappel Gz., thans hoogleeraren aan de Koninklijke academie te Delft, en P. J. Veth, thans hoogleeraar aan het athenaeum te Amsterdamtot adjunct commies bij het Departement van Binnenl. Zaken Mr. D. J. Zubli, en den adjunct-commies bij dat Departement W. L. Gerritsen uit die betrekking ontslagen. Z. M. heeft, op het daartoe door hem gedaan ver zoek aan den kapitein der infanterie van het leger in Ne- derlandsch Indië J. F. G. Verhoeff, thans met verlof hier te lande, met ingang van den lsten Julij a. s., een eervol ontslag verleend uit Zr. Ms. militaire dienst, met toekenning van pensioen. H. M. de Koningin zal aanstaanden Zaturdag van het Loo op het paleis het Huis ten Bosch terugkeeren. Naar men verneemt zal Z. M. den Keizer van Bus- land in de eerste dagen der volgende maand bij H. M. de Koningin-Moeder te Soestdijk een bezoek brengen, na al vorens den 9den Julij aanstaande de residentie te hebben bezocht. Op last van het Departement van Oorlog zullen de zen zomer in alle garnizoens des Kijks (zoo veel mogelijk) door de troepen die geen deel nemen aan de oefeningen in het kamp te Milligengroote manoeuvres en taktisohe veronderstellingen moeten plaats hebben. Men herinnert zich, dat bij de behandeling der joDgste wijziging in de Fransche suikerwet, de Fransche regering de toezegging heeft gedaandat zij de internationale onder handelingen over de regeling der suikerbelasting met kracht zou doorzetten. Als uitvloeisel daarvan is thans een commis sie benoemdbestaande uit drie of vier hooggeplaatste per sonen uit de Fransche administratiedie ter bespreking van de bewuste quaestie achtereenvolgens NederlandEngeland en Bélgie zal bezoeken en, naar men verneemt, in den loop der week in de residentie wordt verwacht. De conferentiën zullen worden gehouden onder voorzitterschap van den Minister van Buitenlandsche Zaken terwijl Nederland daarbij verder ook zal worden vertegenwoordigd door Mr. Uyttenhooven secre taris-generaal bij diens Departement, en den heer Motké, hoofd-inspecteur der directe belastingenin- en uitgaande rechten en accijnsen. Als secretaris zal daarbij optreden Mr. Verkerk Pistorius, hoofdambtenaar bij het Departement van F.nanciën. Het Provinciaal gerechtshof in Overijssel heeft Woens dag uitspraak gedaan in de zaak van J. S. Jzn. te Grams- bergen enop grond van des beschuldigden waarheidlievende opgaven en volledige bekentenis van schuldhem met ver zachtende omstandigheden veroordeeld tot een jaar cellu laire gevangenisstraf, in *een geldboete van f 230 en in de kosten. Den 2lsten dezer heeft de rechtbank te 's Hertogen bosch drie van de vijf personen der familie H. uit Vlijmen, wegens het door gebaren beleedigen van Ds. Gerritsen in de Protestautsche kerk aldaar, terwijl deze zijn bediening waarnam, veroordeeld ieder tot 7 dagen cellulaire gevan genisstraf en f 8 boeteen de overige twee vrijgesproken omdat niet was gebleken dat zij de uitoefening van een eeredienst hebben verhinderd, vertraagd of onderbroken. Als een merkwaardige bijzonderheid deelt men mede dat het éénige schilderwerkbij het opruimen van het puin van het den 16den Februarij 11. grootendeels door brand vernield Museum Boymans ongeschonden te voorschijn ge- bragt, een in een lijst gevat portretje in Oost-Indische inkt geweest is, den stichter van dat museum, Mr. F. J. Boy mans, voorstellende. Te Zaandam is overleden J. C. van Wessem, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. De heer Mr. Amersfoordt, Burgemeester der gemeente Haarlemmermeer, heeft dezer dagen aan een aantal gemeen tebesturen toegezonden een uitvoerig ontwerp van den aan leg van spoorwegen door Haarlemmermeer en omstreken. Om de kosten van opmeting en uitwerking der plannen geraamd op ƒ25 000, goed te maken, noodigt hij die besturen uit tot het nemen van aandeelen ad f 100, aan welke o. a. het voorrecht zal verbonden zijn van persoonlijk vrij reizen van den inschrijver op de aangelegde spoorwegen gedurende tien jaren in rijtuigen der eerste klasse, terwijl die aandeelen naderhand, bij het tot stand komen der spoorwegen, als actiën in het te negotiëren kapitaal zullen gelden. De~i gemeester voornoemd geeft aan de gemeentebestureli in over» •w v vV'-

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1