BAD BERTRICH M&RSEILLE-BATAVI& SHANGHAI- WERKMEID der Messageries Impériales. Keizeriü Eugenie moet van hare zijde haar oud plan weder hebben opgevat om Rome te bezoekenwaarheen zij zich in de maand October a. s. zou willen begeven. De Fransche gezant te Rome moet reeds in dien geest de noo- dige instructiën ontvangen hebben. Prinses Anna Murat, die onlangs tot de Katholieke kerk is overgegaan, heeft Zondag hare eerste communie ge daan in de kapel van het paleis te Fontainebleau. Het adres aan den Franschen senaatwaarbij de af schaffing der doodstraf verzocht wordttelt reeds meer dan 100,000 onderteekeningen. De heer Dupinprocureur-gene raal en lid van den senaat, is bezig, ter bestijding van dit stuk, een brochure te schrijven, waarin hij krachtig voor het behoud der doodstraf pleit. Maandag namiddag ten twee ure verleende de Fran sche Minister van Buitenlandsche Zaken een afscheids-au- dienlie, aan de Japansche gezantendie Dingsdag morgen afreisdenom zich te Marseille in te schepenwaar een schip lag dat hen naar hun land terug zal voeren. Zij hebben te Pa rijs voor verscheiden honderdduizende francs aaukoopen ge daan, o. a. van kostbare wapenen, Fransche en Engelsche boekenmathematisch, optische en physische instrumentendie voor het onderwijs in de Japansche scholen bestemd zijn. De binnenplaats van het hotel la Paix gelijkt op een groot pakhuis, waar een ontelbaar groot aantal kisten en koffers, met het opschrift: //Japansch gezantschap," in de Engelsche, Fransche en Japansche talen ligt opgestapeld. De beroemde beelhouwer, de heer Doublemardheeft de bustes der drie ambassadeurs voltooiden hunne even schran dere als zonderlinge gelaatstrekken op de gelukkigste wijze teruggegeven. Een der Japansche officierende heer Lioda, spreekt zeer vloeijend Fransch en Engelschen gaf gedu rig zijn begeerte te kennen om naar Frankrijk terugtekee- ren ten einde onze wetten en instellingen en ons onderwijs te bestuderen. De jeugdige Prins, eerste ambassadeur, be wonderde een fraaije muziekdoos, die hem de hymne van Garibaldi voorspeelde, en neemt die naar Yeddo medeom de ooreu der Japanners te streelen. Te Parijs spreekt men weder veel van het algemeene congres, ofschoon er ook nu nog geen groote kans bestaat, dat het zal verwezentlijkt worden. Te midden der uiteenloopende geruchten nopens den afloop van de zitting der conferentie van den 18den dezer, spreekt men nog altijd zeer veel van het inroepen van des Keizers bemiddeling in deze zaak. Yelen hadden betwijfeld dat de Keizer zich met die taak zou belasten indien daarin ook al door de Duitsche mogendheden werd toegestemd en inderdaad is het thans buiten twijfeldat Napoleon III ge weigerd heeft aU scheidsrechter op te treden. De baron James de Rothschild is voornemens een ge sticht te doen oprigten, waarin zijne vroegere beambten tot aan hunnen dood kosteloos zullen verpleegd worden. Geen wonder dat in Parijs, zoo geheel vervuld met het regtsgeding van la Pommerais, bij sommigen eveneens de vrees ontstond dat het voorbeelddoor hem gegeven navolging vinden zou. Het is een bekend feit, dat misda den even als zelfmoorden tot navolging leiden. Een dame uit de demi-monde liet haar dokter te middernacht roepen omdat zij meende vergiftigd te wezen door arsenicum. Wees gerust, mevrouw, zeide de dokter, als het arsenicum is, al was het maar een honderdste deel van een greindan vin den wij het altijd bij de lijkschouwing. Promotiën aan de Leidsche Hoogcschool. 22 Junij. Tot Doctor in het Romeinsch en Hedendaagsch Recht, de heer A. F. L. Gregory, geb. te Hoorn met een academisch proefschriftgetiteldDissertatio de Rati habition en Commentatio de inculpatae tutelae modera- tione. Tot Doctor in het Romeinsch en Hedendaagsch Recht de heer J. A. Kramer Jr., geb. te 's Gravenhagemeteen academisch proefschriftgetiteldDe leer van den psychi~ schen dwang in het burgerlijke recht. OFFIClËiEüL NIEUWS. De Burgemeester van Leiden doet te wetendat da gelijks, uitgezonderd de Zondagen, des voormiddags tusschen 10 en 1 ure, de Paspoorten voor de miliciens dezer ge meente, behoorende tot de ligting van den jare 1859 ver krijgbaar zijn ter Gemeente-Secretarie, mits men zich in per soon daartoe aanmelde. Advertentiën. Gevraagd tegen Augustus aanst., eene P. G., die netjes kan werkenvan goede getuigen voorzien en niet beneden de 25 jaren. Adres met frano brieven onder lett. aan het Bureau van dit Blad. Door vertrek naar elders wordt met 1 Julij of eerder te KOOP aangeboden eene florisante Tabak- en Sigaren-affaire in een van de voornaamste standen der Stad. Adres, met franco brieven, letter M. aan het Bureau van dit Blad. Allen die iets te vorderen hebben vanverschuldigd zijn aan of gelden goederen boeken of papieren onder zich mogten hebbenbehoorende tot de na latenschap van wijlenden Wei-Eerwaarden Heer PETRUS JOHANNES BALTHA ZAR WINNENgewoond hebbende aan den Groenendijk onder Hazerswoude en'aldaar overleden den 6den Junij 1864, worden verzocht daarvan betaling of opgave te doen aan den Notaris K. N. HENGEVELDaan den Hoogen Rijndijk te Hazerswoude. tusschen Coblentz en Trier gelegen, uur van de aanlegplaats der moezel booten te Alf en 2J- uur van het postwagenbureau te Lützerath. Het saisoen is den 15den Mei aangevangen. De reeds den Romeinen bekende zwavelzure Natrontherme (25 -|° R.) heeft zich voornamelijk heilzaam bewezen tegen jicht, rheumatiekopstoppingen der onderbuiksklierenaanbeijen, zenuwkwalen, ziekten der geslachtsorganen, enz. Voor borstlijders is gelegenheid tot u molkenkur." De gezonde en aangename ligging der plaats, de goede logementen, de zuivere lucht en aangename wan deldreven, een goed orkest, de lees- en muziekzalen in het badhuis, hals, enz., de nabijheid van het heerlijke Moezeldal en het vulkanisch Eifelgebergtezijn zoo vele aanbevelingen voor het Bad Bertrich. Nadere inlichtingen zijn te ver krijgen bij de n Bade Inspection" en den koninklijken badarts Dr. CUPPERS. Vertrekt van Marseille den 19den van elke maand. Transport van PASSAGIERS, GOEDEREN SPETIE. Vaste Doorvrachten en Directe Cognossementen Van Rotterdam tot Batavia en Shanghai. Geregelde aansluiting tot Singapore voor Batavia. Aan Gouvernements-Ambtenaren wordt eene belangrijke reductie toegestaan. Kleine Colis, Monsters etc. kunnen op zeer billijke voorwaarden worden verzonden. Tot inschrijving van Passagiers en Goederen en het verkrijgen van alle inlich tingen adres bij SMITH C°. te Rotterdam.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3