i\°. 1831, Donderdag 23 Junij. A", if SÜ4. Binnenlandse!] Nieuws. V H. LEIDSCH Dcxe Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 ra.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 ra. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 54 m.; 2 u. 61 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, MaSndag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2{. u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Mieuwstraat's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u., 'a namiddags te 3 u. 40 ni. 'savouds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 's namiddags. Oo»t-Iadische Landpoit. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. We*t-Indisohe den 14 en voorlaatiten van elke maand. Rijks -Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegruaf dagelijks van 7 uur 's in. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebeituur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en ffethouders. Maandag en üouderdag te I 1 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11l uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Elburg A. J. Krudop. Bij Koninklyk besluit is met ingang van 1 Julij a. s. wegens langdurige dienst, pensioen verleend aaD den vice- admiraal H. Wipff, adjudant van Z. M. in buitengewone dienst, ten bedrage van f 2400; aan den schout bij nacht B. G. Escher, op verzoek, ten bedrage van f 2400 en on der toekenning van den titul. rang van vice-admiraal alsmede aan den kapt. t/z. W. H. A. Wesselink, ten be drage van 1800 aan wien bij opgemeld besluit den titul. rang van schout bij nacht is toegekend. Z. M. heeft bevorderdtot vice-admiraal HD. adjudant in buitengewone dienst den schout bij nacht J. Maytot schout bij nacht de kapts. ter Zee, J. J. van der Moore en G. Fabius; tot kapt. ter Zee de kapt.-luits. ter Zee J. E. de ManE. M. C. BaakJ. van der Meersch eri H. Kem per; tot kapt.-luits. de luits. ter Zee 1ste kl. W. B. F. Escher, J. A. van de Velde, R. W. G. Arendsen de Wolff en J. A. van der Muelen; tot luits. ter Zee 1ste kl., de luits. ter Zee 2de kl. Jhr. J. H. P. von Schmidt auf Al- tenstadt, G. Bijl de Vroe, W. J. S. de Kauter, J. C. H. Beeloo en J. P. A. Lapidoth- benoemd tot officier van administratie 3de kl. de adjunct-administrateurs J. Bebelaar G, D. van WerdtM. D. L. Hertzveld en C. H. S. Pas ter; en bevorderd tot hoofd-ingenieur der marine de inge nieurs 1ste kl. A. J. H. Beeloo en B. J. Tideman; tot inge ieurs 1ste kl. de ingenieur 2de kl. L. C. P. W. Vis ser en tot ingenieur 2de kl. de adspirant-ingenieur J. L. von Leschenvoorts is HD. adjudant in buitengewone dienst, de vice-admiraal H. Wipff, alsook de schout bij nacht B. G. Escher, op zijn daartoe gedaan verzoek, met den laatsten dezer eervol ontheven van de betrekking van directeur en commandant der marine, de eerste te Vlissingen en de laat ste te Amsterdam, en wordt die betrekking met den lsten Julij aanstaande opgedragen, te Vlissingen aan den schout bij nacht A. A. de Vries en te Amsterdam aan den schout bij nacht G. Fabius. Bij Kon. besluit is de schout bij nacht B. G. Escher op zijn verzoek, met den laatsten dezer maand, eervol ont slagen als lid der directie van het weduwen- en weezenfonds der militaire officieren bij 'sRijks zeemagt, en met ingang van den lsten Julij aanst. in zijn plaats benoemd de schout bij nacht A. A. de Vries; voorts is de ambtenaar 1ste kl. bij het topographisch bureau van het Depart, van Oorlog J. M. Kierdorff benoemd tot broeder der orde van deu Nederlandschen Leeuw, en bij het personeel van de genees kundige dienst der landmagt tot apotheker 3de kl., de heer J. J. L. Feisser, geboren te Amsterdam den 26sten Octo ber 1843. Maandag avond heeft het muziekcorps van het 31ste Pruissische regement infanterie bij HH. KK. HH. Prins en Prinses Frederik, op HD. paleis, het Huis de Pauw, een muziekuitvoering gegeven. HH. KK. HH. hebben bg herhaling aan den heer Lau- denbachkapelmeester van het corps, HD. bijzondere te vredenheid betuigd over de uitvoering der muziek. Na af loop der muziek was in een der salons voor het corps een souper aaagerigt, waarbij Z. K. H. gedurende eenigen tijd tegenwoordig was. Men verzekert, dat eerstdaags het fraaije muziekcorps van het regement guides uit Brussel, zich voor de societeits- tent in het Bosch te 's Hage, zal doen hooren. Aanstaanden Zaturdag zal het paardenspoor van de residentie u^ar Scheveningenvice versa, langs den ouden weg voor het publiek worden geopend en wel met 2 rij tuigen 1ste kl., waarin 22 personen kunnen plaats nemen. Vóór dien tijd verwacht man nog rijtuigen 2de kl., die als dan ook in dienst zullen worden gesteld. Naar men verneemt, zijn in het dorp Scheveningen reeds bijna al de kwartierenzoo met landgenooten als met vreemdelingen bezet. Naar men verneemt, wordt het getal vreemdelingen, die zich heden Woensdag met den volkstrein van Amsterdam en Haarlem naar 's Hage en Rotterdam hebben begevenop ongeveer 2000 personen geschat. Het provinciaal gerechtshof van Gelderland heeft bij arrest van Dingsdag beslist, dat, aangezien aan processen- verbaal, opgemaakt door spoorwegwachters ter zake van over tredingen der wet van den 2lsten Augustus 185 2 (houdende bepalingen omtrent het gebruik der spoorwegenvolgens art. 6 2 dier wet, kracht van bewijs moet worden toege kend zulks evenzeer het geval is met processen-verbaal door

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1