N°. 1330. Woensdag 22 Junij. A" 1864 Binnenlandse!) INieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.9B, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/O.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 ra.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; vau Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2J- u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingea aan de Lakenhal, Katoenfabriek eu op de Nieuwstraat: 's morgeus te 7 u. 45 m. en teil u., 's namiddags ie 3 u. 40 m. 'savouds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 's namiddags. Oost-Iudisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van uur 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur, Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft eervol ontslag verleend aan de heeren Mr. D. W. Bloemers uit zijne betrekking van commies der posterijen 2de klasse, behoudens aanspraak op pensioen; P. H. A. Slicher, op zijn verzoek uit zijn betrekking van commies der posterijen, 3de klasse. Voorts zyn benoemd: tot commies der posterijen 2de klasse de heer P. F. de Friderici, thans commies 3de klassetot commies der poste rijen 8de klasse de heeren J. M. Vinckers en Jhr. H. C. Saudberg, thans surnumerair der posterijen; alsmede tot ont vanger der in- en uitgaande rechten aan de Zuid-Willems vaart bij Sluis N°. 16 onder de gemeente Weert, de heer J. H. K. Goffinthans hoofd-comm. te Vaals, en tot ont vanger der directe belastingen en accijnsen te Bergeijk c. a. de heer H. Coops, eervol ontslagen meter-taxateur van den turf op wachtgeld te Oldemarkt. Z. M. heeft den kapitein ter zee H. Camp, aan wien het bevel over het corps mariniers was opgedragen, op zijn daartoe gedaan verzoekmet den laatsten dezer maand eer vol afgevoerd uit het corps zeeofficieren der Nederlandsche Marine en met den lsten Julij a. s. bepaaldelijk benoemd tot commandant van genoemd corps. Z. M. heeft den heer A. Mendel erkend als consul-gene raal van Oostenrijk te Amsterdam. De commissie van rapporteurs uit de Tweede Kamer over het wets-ontwerp op de registratie heeft zich in de afgeloopen week bezig gehouden met het vaststellen van het voorloopig verslag. De vergadering der hoofd-commissie voor het nationaal gedenkteeken voor November 1813 enz., met de afgevaar digden der plaatselijke commissiëndie belegd was op den 30sten dezer en ten doel had het vaststellen eener voordragt aan Z. K. H. den voorzitteris tot nadere oproeping ver daagd. Naar aanleiding van de bekendmaking in het politie blad zijn bij het Departement van Justitie verschillende berigten ingekomenwaarin het bij dat Departement reeds bestaande vermoeden werd versterkt, dat de zich noemende Anton Duplessis dezelfde persoon zou zijn als JohannesSpruyt van Opstall. Uit stukken, in het archief van het Departement van Justitie berustende, bleek o. a., dat tegen den in die be rigten bedoelden Jean of Johannes Spruyt van Opstall, ge boren te Amsterdam, den lOden October 1796 gewezen wachtmeester vau de afdeeling kurassiers N°. 9 van het le ger hier te lande in 1821 contumaciele procedures aanhan gig waren; dat hij in April, Mei en Junij van dat jaar in het buitenland valsche wissels had uitgegeventoen voor gevende Nederlandsch officier te wezen en van Rheeden of baron Druivenstein te heetendat hijna door de Saxische regering te zijn uitgeleverddoor het hof van assises in de provincie Noord-Brabant, dd. 9 December 1822 ter zake van het namaken van stempels en valschheid in ge schriften van koophandelwerd verklaard eerloos en veroor deeld tot een tuchthuisstraf van acht jaren; dat hij in Junij 1824 uit de gevangenis te 's Hertogenbosch ontvlugtte en te dier zake, door gemeld hof, bij arrest van 22 Septem ber 1824 andermaal veroordeeld tot 6 jaren tuchthuisstraf. In de gevangenis te Gent gedroeg hij zich gedurende dien straftijd voorbeeldig en ook na zijn ontslag boezemde zijn gedrag vertrouwen in. Op zijn verzoekbehaagde het den Koning, de vlek van eerloosheid, die uit krachte van de aangehaalde arresten op den veroordeelde rustte, bij besluit van 1 October 1842 opteheffen. Later aangesteld als commies-boekhouder op het bureau van den arbeid in de gevangenis van jeugdige veroordeel den te Rotterdam, verwijderde hij zich in December 1847 heimelijk uit die betrekking, na de gesloten lessenaar vau den directeur over den arbeid, op zijn bureau, opengebro ken en daaruit een som gelds ontvreemd te hebben. In 1848 maakte hij zich wederom schuldig aan het uit geven van valsche wissels in het buitenlandouder de na men van F. Hutschler of F. de Vasi. Te Bordeaux aange houden werd hijdoor de correctionele rechtbank aldaar veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en een dag, wegens het gebruik maken van valsche papieren en na het ondergaan dier straf, door de Fransche regering uitgeleverd. Bij arrest van 22 Februarij 185 0 verklaarde het provinciaal gerechtshof in Zuid-Holland Spruyt van Opstall schuldig aan vier diefstallen met verzwarende omstandigheden en aan het vervaardigen en gebruik maken van valsche geschriften van koophandel, en veroordeelde hem te dier zakCiot de straf vau het zwaaijen van het zwaard over hqC hoofd ■"■en

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1