Dingsdag 21 Junij. N°. 1329. A". 1864. Binnehlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regei meer 12* Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels/0.90. tedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van .Leiden naar 's Graveuhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 ra.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; 8 u. 46 m.; 6 u, 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 ra.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 ra.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 a. 52 m.- 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 8 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2} u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoen fabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 7 u. 45 m. en te 1 L u., namiddags te 3 u. 40m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 a. en 3 u. 40 m. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 nur'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 7 uur 's ra. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag ta 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 10 4 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Ge Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- eu Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 unr en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Broek c. s. G. W. C. van Dordt Kroonten einde deze betrekking gelijktijdig met die van burgemeester der ge meenten Noord- en Zuid-Waddingsveen te bekleedenen tot schoolopziener van het eerste schooldistrict van Zeeland den heer Dr. H. Polman Kruseman te Middelburg, alsmede aan den heer Mr. H. Cockgewoon hoogleeraar in de rechts geleerde faculteit aan de Hoogeschool alhierdoor het be reiken van den 70jarigen ouderdom emeritus geworden op zijn verzoekmet het einde van het loopende kwartaal eer vol ontslag uit voormelde betrekking verleend. Naar men verneemt, wordt H. M. de Koningin Dings dag van het Loo in de residentie terugverwacht. HH. KK. HH. Prins en Prinses Frederik en Prinses Maria zijn heden Maandag middag van het Loo op HD. kasteel het Huis de Pauw teruggekeerd. Men verzekert, dat Z. D. H. de voormalige hertog van Brunswijk Dingsdag tegen 3 uur in de residentie zal aankomen. Uit een door het Departement van Financiën openbaar gemaakt overzigt van de opbrengst der middelen (hoofdsom en opcenten) over de 5 eerste maanden van 1864, blijkt, dat die middelen hebben bedragen f 26,269,949,77 tegen f 24,880,112,33 in hetzelfde tijdvak van 1863. De commissie tot voorbereiding der stichting van het Museum Willem I te Amsterdam maakt de namen bekend van de twee kunstenaars, aan wier ingezonden bouwontwer pen hoogstloffeiijke vermelding is toegekend, zijnde de heeren Louis Radoux en Charles Peignietarchitecten te Parijs. De erfgenamen van Koning Willem II hebben aan de gemeente Tilburg ten geschenke gegeven het aldaar staand Koninklijk paleis en aanhoorighedenbestemd tot het op- rigten eener hoogere burgerschool, onder voorwaarden, dat die instelling den naam zal dragen van //School van Willem II" en bij het sluiten van de school het gebouw aan de Koninklijke familie weder terugkeert. Aanstaanden Donderdag zal de Commissaris des Ko- nings dezer provinciede heer Loudoneen inspectie-reis in een deel van deze provincie ondernemen, en wel gedu rende drie dagen in het district Gouda. Naar men berigt zal aanstaanden Donderdag door de leden van den gemeenteraad een diner worden gegeven aan den heer Burgemeester der residentie, en wel op het groote Badhuis te Scheveningen. Er hebben reeds tweemaal kleine proefritten met de Omnibus le klasse van het Dutch-tramway plaats gehad die uitmuntend hebben voldaan. Men gelooft, dat aanstaanden Donderdag de dienst van 'aHage naar Scheveningen eu vice-versa over den ouden Scheveningschen straatweg zal ge opend worden. Te Apeldoorn is de verjaardag van H. M. de Ko ningin gevierd door de Vorstelijke familie. Te 12 uur was er receptie en dejeuner ten hove daarna deed de Vorstelijke familie een kleine wandelrid. H. M. was gezeten in een fraai rijtuig, door Z. M. op baar geboortedag ten geschenke gegeven. Ten 6 uur diner, waarbij de muziek vau het reg. dragonders uit Deventer zich deed hooren. Zaturdag morgen werden HH. MM. verrast door ge schenken in zilver, bewerkt door den heer Boonebakker te Amsterdam, van wege de beambten en het personeel van het Loo: een sigarendrager en een bloemvaas. Zaturdag zijn de onderscheidene commissiën uit Amster dam Rotterdam, 's Gravenhage en Utrecht 's namiddags ten half 6 uur ten hove ontvangenom hare gelukwenschen HH. MM. aautebieden. Zij namen vervolgens deel aan den feestmaaltijddie opgeluisterd werd door muziek. - Aan 's Rijks kweekschool voor militaire geneeskundi gen te Utrecht zullen in deze week, in tegenwoo:digheid van Dr. L. P. Snabilié, inspecteur van de geneeskundige dienst der landmagt, de examiDa's enz. aanvangen der kwee- kelingen voor het 4de studiejaar dier schoolvoor officier van gezondheid 3de klasse, bestemd voor het leger hier te lande en by dat in Oost-Indië. Te Amsterdam is 11. Woensdag een gesticht voor wee zen en oudelieden van de Christelijk Afgescheiden Gerefor meerde gemeente geopend. Te Wolfheze bij Arnhem zal weder dit jaar een gods dienstige meeting worden gehouden op Douderdag 14 Julij. Ds. Heldring van Hemmen zal ten 10 ure het feest oj, en daarna zal Ds. vau Rhijn van Wassenaar een rpffe hou den. De buitenlandsche afgevaardigden worden nar'de eerste pauze ontvangen en tot het houden van toesprakendie-in t

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1