•iMÊÊLr N°. 1328. Maandag 20 Junij. A0. 1864. Binnenlandscii Nieuws. - Z. M. heeft benoemd bij het reg. O.-I. kavallerie: tot 2den luit. den wachtm.-titulair W. A. Post, van het 2de, J. A. Mauregnault, van het 4de, en E. M. C. van Mattemburgh van het 3de reg. dragonders. Z. M. heeft aan den militairen ambtenaar der 1ste kl. C. van Rijnlaatst archiv. bij den gen. staf van het leger in Ned. Indië, thans met verlof hier te lande, op zijn ver zoek, een eervol ontslag verleend uit 's lands dienst, met toekenning van pensioen; voorts aan den komm. van het huis van opsluiting en tuchtiging te Leeuwarden F. Stokhuyzen, op daartoe gedaan verzoek, met ingang van 1 Julij aanst., eervol ontslag uit die betrekking verleend, en zijn voorts be noemd: tot komm. van gezegd huis, J. Z. J. Creutz Lech- leitner, thans adjunct-komm. van dat gesticht, en ter zijner vervanging: tot adjunct-komm. J. W. Matthaei, thans komm. bij de huish. dienst in het huis van corr. te Hoornbeide benoemingen integaan met 1 Julij aanst. Z. M. heeft verleend een gratificatie van tien gulden en een loffelijk getuigschrift aan W. de Naters te Eindhoven wegens het aldaar met levensgevaar redden van een kind uit de rivier de Dommel, op den lsten dezer. Bij Koninklijk besluit van den 12den Juuij 11. zijn aangewezen de perceelendie ten behoeve van den aanleg van den staatsspoorweg van Maastricht naar Roermond ten algemeenen nutte zullen worden onteigend. De, Amst. Ct. deelt mede, dat reeds den llden de zer door Z. M. den Koning, op het Loo, de wet is bekrach tigd houdende wijziging der concessie voor de doorgraving van Hollanddie den 9den dezer door de Eerste Kamer was aangenomen. Men verneemt, dat bij Koninklijk besluit een wijzi ging is gebragt in de vroegere verordening, omtrent het maximum (2 5) van het getal surnumerairs bij het vak der posterijen, daar gebleken is, dat op den duur een getal van 25 surnumerairs niet voldoende is, om in de ükngroeijende behoefte aan ambtenarenbij de steeds zich meer uitbrei dende dienst van het postwezen te voorziendientengevolge is de bepaling van eeD maximum ingetrokken. Intusschen blijven de voorschriften omtrent het gevorderde examen van kracht, maar is voor dit jaar aan een enkele bepaling om trent den ouderdom der adspiranten eenige uitbreiding ge geven. H. M. de Koningin heeft, bij gelegenheid van Haren geboortedag, verschillende weldadige inrigtingen met bijdra gen begiftigd. Zr. Ms. schroefstoomschip der 2de kl. de Watergeus, in aanbouw zijnde op 's Rijks werf te Amsterdamis in den namiddag van den 17 dezer met goed gevolg te water ge- loopen. De Gemeenteraad van Rotterdam heeft met 18 tegen 11 stemmen aangenomen het voorstel van den heer Pincoffs strekkende, om in beginsel uittemakendat het Museum weder in hetzelfde gebouw zal worden gevestigd en voorts Burgemeester en Wethouders uit te noodigen nadere plannen daaromtrent aan den Raad in te dienen. -— De jaarlijksche paardenmarkt te Willemstad heeft dit jaar weder zijn ouden roem gehandhaafd. Er waren zeer vele en daaronder zeer schoone paarden aan de lijn, ongeveer 400 stuks. Niettegenstaande er weinig Fransche kooplieden warenwas de handel toch zeer levendigvooral in aftands paarden, doch ook in 2jarige, waarvoor goede prijzen wer den besteed. Over het algemeen waren echter de prijzen niet zoo hoog als in het vorige jaar. Terwijl in de Hervormde gemeente te 's Hage zich een beweging vertoont tegen de leeraars van de zoogenaamde moderne rigting, ondervindt hun geestverwant, de heer Poel man predikant te Noordbroek (Groningen)blijken van bij zondere ingenomenheid en gehechtheid van wege zijn ge meente, hetwelk dezer dagen o. a. bleek uit een kostbaar geschenk. Vrijdag nacht omstreeks half 2 ure ontstond er brand bij een bakker op de Voorstraat te Delft. Door spoedig aan- gebragte hulp was men dezen echter korten tijd later mees ter, ofschoon het bovengedeelte van het huis grootendeels uitgebrand moet zijn. Ds. Haversmidt van den Helder heeft het beroep naar Schiedam aangenomen. Beroepen bij de Christelijk Afgescheiden Gereformeerde gemeente te Giessendam Ds. K. Kreulen te Putten dipMïë-* dankt heeft voor het beroep naar Arnhem, gelijk Dsf'T. H. Uitterdijk te Schoonhoven voor dat naar Westbroefyf'^ Beroepen bij de Hervormde Gemeente te Haftem, Ds. LEIDSCH DAGBLAD. Prijs dor Adverteutien 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts, Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam ea Rotterdam te 8 u. 38 ra.; 10 u. 15 ra.; 1 n. 14 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 54 m.; 2 u. 61 m.; 4 u. 49 m.; 9 n. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2{. u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 40 ra, 'savonds te 7 u. 55 ra. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 ra. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 uur 's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag eu Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur.- Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- eu Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Oireote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Doxe Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1