i\°. 1327. Zaturdag 18 Junij. A". 1864. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCfl DAGBLAD. Dese Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 (Os. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 m.; 0 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 ra. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2J. u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 ra. en te 11 u., 'a namiddags te 3 u. 40 ra. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 uur's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op oubepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur eu van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijmen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der directe belas tingen en accijnsen te [Sneekden heer F. H. Ter Horst, thaus in dezelfde betrekking te Heerenveenen tot ontvan ger der in- en uitgaande rechten bij de Roode Sluisin de gemeente Overslag (Zeeland) den heer E. Klos thans com mies der 1ste kl. te Venlo. - De Prins van Oranje wordt in den loop dezer maand te Fontainebleau verwacht; dit heeft weder geruchten in om loop gebragt van een huwelijk tusscbren den Prins en Prin ses Anna Murat. Ten onrechte is dezer dagen medegedeeld dat Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden reeds een keuze had gedaan ten aanzien van de twee door de hoofdcommissie het best gekeurde ontwerpen wegens het monument 1813. Eerst na de algemeene vergadering van afgevaardigden der sub- commissiën welke is bijeengeroepen tegen den 30sten dezer en bestemd is om een gemeenschappelijke voordragt vastlestellen aan Z. K. H. betreffende bedoeld monument, kan van 's Prin sen keuze sprake zijn. De Minister van Finantiën heeft bekend gemaakt dat den 8sten dezer bij den ontvanger der registratie en do meinen te Papendrecht ontvangen is een som van honderd vijftig guldendoor een onbekende tot voldoening van te min betaald successieregt ingezonden. Ook de gemeente Apeldoorn zal een kostbaar geschenk in zilver aan HH. MM. den Koning en de Koningin aan bieden. Dit geschenk bestaat in een voortreffelijk schoon vrouwenbeeld op voetstukmet toepasselijke wapenschilden en inscriptiën. Het beeld draagt een sierlijke cristallijnen coupe, georneerd met prachtige zilveren bloemen. Dit werk stuk is ontworpen en vervaardigd in de Koninklijke Neder- landsche Fabriek van Gouden en Zilveren Werken van den heer J. M. van Kempen te Voorschoten. Wij zijn in staat gesteld mede te deelen het programma van het vuurwerk, dat Zaturdag avond ten 10 ure in de Ma liebaan zal worden ontstokendat vervaardigd is door den hofkunstvuurwerkmakerden Heer P. L. van den Brugh, te Amsterdam: No. 1. een staande Zon; 2. girandoles met verlichting; 3. vijf molenwieken in verschillende kleuren; 4. een groote dragende pyramide, waarboven een globe; 5. drie batterijen met verschillende kleuren en kolonnades; 6. groote^ rosetten in verschillende kleuren; 7. een voorstel ling van een watermolen; 8. girandoles met gekleurde vlam men; 9. drie dragende fonteinwerken10. ëen tempel ter eere van HH. MM., versierd met de jaartallen in het Haag- sche wapen en ter zijde prachtige pyramides met de naam cijfers W. S. en eindigende met groote bouquettenvuurpij len en zwermpottenbij afwisseling zullen er kleinere vuur werken worden ontstoken. Diugsdag 11. is voor het prov. gerechtshof in Over ijssel behandeld de zaak van den voormaligen rijks-ontvanger te GramsbergenJ. S. Jzn., beschuldigd van verduistering van landspenningen, tot een bedrag f 2691,33 door hem in zijn hoedanigheid van rijks-ontvanger ontvangen ter be waring en verantwoording. Tegen den beklaagde werden 4 getuigen gehoordzynde de provinciale directeur en con troleur te Ommen, zijn geagreëerde klerk, en de logement houder bij wien hij tijdens zijn verblijf in Februarij 11. te Zwolle zijn intrek genomen had. De beklaagde beleed zijn schuld ten volle, eenige redenen opgevende die hem tot het wanbedrijf geleid hadden. Door het O. M. werd bij monde van den adv.-gen. Mr. D. Fockema gerequireerd tot de schuldigverklaring van den beklaagdeen de toepassing eener tuchthuisstraf voor den tijd van 5 jaren. De verdediger van den beklaagde, Mr. L. Hertzfeldkon weinig te zijner ver ontschuldiging bijbrengen en bepaalde zich hoofdzakelijk er toe om zijnen cliënt de clementie van den Hove aantebevelen door de toepassing eener geringe straf, daartoe mede aan leiding vindende in een arrest in dergelijke zaak voor ëenigen tijd gewezen door het provinciaal gerechtshof in Noord- Brabant. - Men verneemt, dat dezer dagen is bepaald dat te Middelburg van 12—16 Julij a. s. de te houden tentoonstel ling en wedstrijd van brandspuiten, enz., zal plaats heb ben op het bolwerk tusschen de Ylissingsche poort en St. Geertruids barrière, waartoe de commissie de vereischte ver gunning van het gemeentebestuur heeft verkregen. Nadere opgaven betreffende den uitslag der verkie zingen voor leden van de Tweede Kamer behelzen, da( in het kiesdistrict Zutphen de heer van Bosse verkreeg 791.. Mr. H. J. Swaving 29 5 en Jhr. Quarles van UiïgrfTll*7 stemmenin het kiesdistrict Assen Mr. L. Oldeniifuis Gene* rj A K

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1