N°. 1326 A°. 1864. Binnetilandscii fNieuws. Door Z. M. is weder in activiteit gesteld bij het 1ste reg. dragonders te Deventer de paardenarts der 1ste kl., op non-activiteit J. P. C. Smit, en bij gemeld corps in rang overgeplaatst de 1ste luit.-kwartierm. B. C. Vermijne van het 1ste bat. 1ste reg. inf. te Arnhem. H. M. de Koningin is heden Donderdag morgen ten 8.15 ure met een extra spoortrein uit de residentie naar het Loo vertrokkenzoodat de ligte ongesteldheid, die Z. K. H. prins Alexander gisteren ondervond, en die zich gelukkig bepaalde tot eene kleine aandoening der keel, H. M. niet noodzaakte van de voorgenomen reis af te zien. H. M. heeft zich alzoo naar het Loo kuunen begeven, om morgen en overmorgen deel te kunnen nemen aan de feestendie dan aldaar zullen plaats hebben. Naar men verneemt, heeft de Minister van Oorlog bij besluit van den 9den dezer goedgunstig beschikt op het verzoek van den raad der gemeente Oudewater, om de wal len om de gemeente te mogen afwerpeneen beschikking welke in het belang der gemeente met belangstelling werd te gemoet gezien. In de Woensdag gehouden vergadering van den Raad' van Stateafdeehng voor de geschillen van bestuuris o. a. behandeld het geschil tusschen de gemeenten Leiden en Lei derdorp over het domicilie van onderstand der minderjarige kinderen van wijlen J. W. Wiggers en diens mede overle dene huisvrouw M. Bol. Rapporteur de Staatsraad de Vries. - Naar men verneemt, circuleert in de residentie een adres aan den raad van Ministers ter onderteekening bij alle ambtenaren van de departementen van algemeen be stuur houdende verzoek aan de regering omeven als in Belgie is geschied, aan de ambtenaren, voornamelijk in de mindere rangen, een lotsverbetering te willen verieenen door verhooging der bezoldigingen die, op den leest van vroeger geschoeidgeen levensbestaan meer opleveren. Naar men nader verneemt, wenscht de Koninklijke familie het Zilveren bruiloftsfeest stil en huiselijk te vie ren, zoodat bijzondere feestelijkheden, die men te Apel doorn wilde daarstellenzullen vervallen. Z. M. zal alleen tegen half 6 uur 's middags de commissie ontvangen om Z. M. het geschenk in zilver van wege de inwoners der gemeente Apeldoorn aantebieden. Ook de optogt, door eenige corporatiën te houden, zal van weinig beteekenis zijn. In den ,avond van dien dag zal in de nabijheid van het kanaal eenig vuurwerk worden afgestoken. De vergulde stoeldie door een paar ingezetenen des rijks den Koning zal worden aangeboden bij gelegenheid van zijn Zilveren bruiloft, is, naar men verneemt, vervaar digd door den beeldhouwer W. M. Teuuissen, te Zeve. aar. Wy vernemen, dat, bij gelegenheid der 25jarige ectit- vereeniging van HH. MM. den Koning en de Koningin de Gemeenteraad van 's Gravenhage een blijk van hulde aan het Vorstelijk paar zal aanbieden. Dit geschenk bestaat uit een paar kolossale kunstig be werkte zilveren schenkkannen op plateaux. Op de kannen prijken de Vorstelijke wapenschilden met de tenants en de vies, en haut-relief, omkranst met bloemen; de handvatstls zijn met smaakvol beeldwerk versierd. De plateaux zijn ge ornamenteerd met arabeskenbloemen en een medaillon waarop het gekroonde naamcijfer van den Koning en de Koningin. Dit kostbaar geschenkgeheel in den stijl der renaissance is vervaardigd in de Koninklyke Nederlandsche Fabriek van Gouden en Zilveren werken van den heer J. M. van Kem pen te Voorschoten. De illuminatie, die van stadswege in het Haagsche Bosch zal worden ontstoken, zal die van vorige jaren in luister overtreffen. In het midden van den vijver is een prachtige pyramide geplaatst, die ruim 20 ellen boveu den waterspiegel zal verheven zyn. Uit Scheveningen verneemt mendat aldaar aan het groot badhuis is aangebragt het eerste rijtuig van de maat schappij der Nederlandsche tramwaijs. Ieder, die dat rijtuig aanschouwde bewonderde zijn sierlijke en soliede constructie; het is een omnibus, waarin 22 passagiers plaats kunnen nemen en geheel vervaardigd van mahonyhout; hij behoort tot de eerste klasse; wat zittingen enz. betreft, deze laten met der daad niets te wenschen over en overtreffen wat men in deze soort van rijtuigen tot dusverre heeft aangetroffen. Een 1 Stal paarden van sterk Engelsch ras is mede reed^aaa#^ gekomen. Nog 22 paarden worden uit Engeland jr^rwacht. Het laat zich aanzien dat in het begin van week de eerste proefrid zal kunnen plaats hebb/c^htA^/s Lr-w LEIDSCU DAGBLAD. P ijidor Advertentiën 1-6 rebels 0.75. leiera revel meer 12 j Ct». Geboerie-, Lu we lijk» - en doudberivfen van 1-4 regel» /"0.90. Iedere regel meer 15 (lts. Bekendmakingen vaa genootschappen 5 (lts. Zegelrecht Sb (lts. Spoortreinen van Leiden naar Gravenhage, Delft, Schiedam es Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; 3 n. 46 m.; G u. 6 m. 9 n. 5 m. naar Haanem en Amsterdam te 3 u. 34 m.; 10 u. 13 ra.; 11 u. 54 m.; 3 u. 51 in.; 4 u. 49 m.; 9 a. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 n. 53 m. avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag oehtend* 3 n., de overige daven, uitgezonderd de Zondag, i u.j vaa Amiterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag n., de overige dagen, uitgeionderd de Zondag, 3 u. 'a namiddag». Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek au up de Nieuwstraat's morgens te 7 u. 45 in. en te tl u., 's tiamiddavs te 3 u. 40 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 's namiddags. O nt-Indi»ohe Laudpu«t. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijka-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg- Telegraat dagelijks vau 7 uur m. tut 10 u. JU m. Zittingen van hot Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdagge 11 uur. Commune van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeetterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Seeretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10 —2 nur. - De Gemeente- Architect ia t« spreken op het Raadhuit, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; dar In- an Uitgaande Rechten an Acoi-'nses dagelijks van 91 uur en van 36 nur; van '(Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Doudardag v»n 9S uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; ran de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Deie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, an franco per post/2.80 in de drie maanden. Afsonderiijke Nom- mers Vijf Cents.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1