Cocos of Klapper Olie. SÜRINAAMSCH ARROWROOTH. Aan de Dames. Buitenlandsch Nieuws. Advertentiën JONGELINGS-VEREEHIGIHG De uitgever van hel Mode-Journaal DE GRACIEUSE heeft van den thans uitgegeven wordenden jaar gang 1865/1864, welke met September a. s. compleet is, nog een honderdtal exemplaren. - Hij wenschte deze onder de Dames te verdeelenen zal van heden af, gratiseen keurig boekwerk voegen bij ieder exempl., dat zal worden aangevraagd. Alle hestellingen worden genummerd. De Dames gelieven dus dadelijk hare op gaven in te zenden aan hare Boekverkoopers, want spoedig zal de Gracieuse uitverkocht zijn. Van de Gracieuse bestaat eene maandelijksche Editie van 3ö Cents of de groote uitgave van 50 Cents. blijkt, dat het hof zich met hunne verslagen heeft vereenigd; J en 2°. subordinaatschending van art. 183, in verband met 190, N°. 1, van het wetboek van strafvordering, om dat een getuige beneden den ouderdom van 16 jaren de belofte van de geheele waarheid en niets dan de waarheid te zullen zeggen, had afgelegd. - Den 14den dezer zal het Openbaar Ministerie conclusie nemen. Beroepen tot predikant bij de Hervormde gemeente te Linschoten Ds. H. Bax aan de Vuursche en te Hardeo- berg Ds. H. C. Bervoets te Ridderkerk. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Maan dag des namiddags te 5 uur 64°, des avonds te 8 uur 60°, te 10 uur 58°. Dingsdag morgen te 5 uur 62°, te 8 uur 60°, 's middags te 12 uur 70°, 's namiddags te 4 uur 71°. - Bij een handelaar in oude bouwwerken te Caan heeft men een merkwaardig handschrift gevonden van 200 bladz., getiteld: //Manuel d'éducation pour les directrices des clas ses de St. Cyr." Drie en-tachtig bladz. zijn geschreven door mevrouw de Maintenon het overige schijnt door haar ge dicteerd te zijn aan de Prinses d'Aumale, die haar dikwerf als secretaresse behulpzaam was. Sedert eenige dagen wordt te Londen alweer een nieuwe manier van annonceren in het werk gesteld, name lijk in den vorm eener telegraphische depêche in een cou vert, uiterlijk voorzien van alle kenteekenen alsof het zoo regelrecht van het telegraafbureau komt en dan nog wel gemerkt met het woord //spoed." Gelijk men wel kan den ken, is reeds menigeen daarvan de dupe geweest. Men denke slechts met welk een overhaasting zulk een depêche wordt geopend door iemand, voor wien het woord //spoed" altoos belangrijks beteekent, terwijl hij alsdan niets anders vindt dan een aanbeveling van een goedkoop tandpoedertjeeen heilzaam werkend likdoornzalfje, een nieuwe soort van cri noline, of iets van dien aard. Een gewezen parlementslid beklaagt zich in een der Londensche dagbladen over die fop perij met de gulhartige bekentenis, dat hij daardoor onlangs een zeer onaangenamen avond heeft doorgebragt, daar hij juist toen hij met een paar lieve dames naar den schouw burg uitreed, zulk een telegram-couvert ontving, hetwelk hij niet voor zijn terugkomst durfde openengedeeltelijk uit beleefdheid jegens zijn gezelschap en gedeeltelijk uit vrees dat het een ongunstige tijding kon zijndie hem welligt het genoegen vau den avond zou bederven. De inzenders hebben nu evenwel het voordeel, dat hun billet niet door een knecht of meid wordt zoek gemaakt, maar aan het adres terecht komt. Het gebouw te Londen, hetwelk vroeger heeft ge diend tot gijzeling wegens schulden, en onder den naam van Fleet, door de werken van Walter Scott en Dickens een algemeene vermaardheid heeft verkregen, zal binnen kort van den bodera der City verdwenen zijn, doordien het, met daartoe behoorend terrein voor 60,000 is verkocht aan de maatschappij tot exploitatie van den spoorweg op Chattam en Dover, ten einde aldaar een groot station op- terigten. OFFICIE KL NIEUW». Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op aanstaanden Donderdag, den 9den dezer, des namiddags te twee uur. Onderwerpen1°. Benoeming van een tweeden hulponder wijzer der 3de kl. aan de openbare lagere school voor min vermogenden. 2°. Voordragt betreffende de vervulling der betrekking van klokkenist. 3°. Voordragt betreffende den toegang tot deze gemeente aan de zijde der Mare. 4°. Adres van P. van der Meer en H. van Cazant, tot het in gebruik bekomen van gemeentegrond. 5°. Adres van W. C. Baert, ter bekoming van een stukje gemeentegrouds. 6°. Adressen van F. C. Rose en J. van der Tastot het bekomen van gemeentegrond. 7°. Adres van P. Kooreman Pz., om ver gunning tot het leggen van een stoep voor het huis op de Oudevest, Wijk VI, N°. 1154. 8°. Adres van J. Schel- tema Jz., om vergunning tot het leggen van een spoelvlot in den Oudensingel, 9°. Adres van M. T. Meijer, wed. h. Root, waarbij zij haar verzoek herhaalt aangaande de ver nieuwing der beschutting van hare huizen langs het Gan getje. 10°. Adres van P. van Vliet, om tegemoetkoming in zijne aanneming van het Utrechtsche jaagpa I. 11°. Supple- toire begrooting en staten van af- en overschrijvingdienst 1863 en 1864. 12°. Rekening met bijbehoorende staten, dienst 1863 van Vrouwen Kraammoeders. 13°. Suppletoire staten van begrooting, dienst 1863 van de administratie der Vereenigde Gast- en Leprooshuizen eu vau de Gemeente apotheek. Voor een Heer van fatsoenlijke fa milie, P. G., wordt tegen billijke ver goeding gevraagd KOST, INWONING en GEZELLIG VERKEER, met vrije Kamer. Adres per franco brief onder de lett. Cf. V. Bureau Leidsch Dagblad. Om opleiding te ontvangen voor Breda, Delft, Utrecht, enz., kunnen, op eene kostschool in de provincie Utrecht, met 1° Augustus, LEERLINGEN geplaatst worden, tegen f 360 'sjaars. Prospec tussen zijn te bekomen te Amsterdam bij den Uitgever van u de Tijd", Noord- Hollandsche Courant. DERDE JAARFEEST der onder de Zinspreuk Pred. XII: la., I op VRIJDAG 10 Junij 1864, des avonds ten zeven ure, in de ZAAL, Noordeinde. Waarbij als sprekers zullen optredeni Ds. W. J. GESELSCHAP, Pred. te! Heemstede en de Heer J. ESSER, van '8 Hage. j Belangstellenden worden ter bijwoning j uitgenoodigd. N. VAN ROSSEN Jr., Secretaris, i Versterkende en roos verdrijvende Pomade, welker gebruik dagelijks toe neemt. De prijs is per 5 n. ons 45 ct. met reuk per 5 n. ons 65 ct. en roode met reuk 70 ct. per 5 n. ons. Deze olie wordt ook verzonden in potten van circa 1t ned. ft'. Prima kwaliteit, zuiver van smaak, in blikken trommels inhoudende vier uederl. pondentegen drie gulden vijf en zeventig cents. Brieven franco. M. CLÉBAN, Amsterdam. Huidenstr. KK 278.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3