Dingsdag 7 Junij. IV*. 1317. Biimeulandsch Nieuws. LEIDSCn Dese Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, an kost voor Leiden ƒ1.95, an franco per post 2.80 in de drie maanden. Afaonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advsrtentiën 1-6 reeels ƒ0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, Lu- welijks- en doodberigteu vau 1 -4 regels 0.90, Iedere regel meer 15 Cts. liekeudinakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts, Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 ra.; 10 u. 15 ra.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 ra.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zol en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd da Zondag, 5 u.; vaa Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2J. u., da overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbualigtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek eu op de N'.euwstraat: 's morgeus te 7 u.45m. en te Hu., 's namiddag» te 3 u. 40 ra. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 's namiddags. Oost-Iudisohe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 916 en 26 van elke naaaud. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg- Telegraaf dagelijks vau 7 uurra. tot 10 u. 30 iu. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag eu Douderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie unn Fabncajt des Zaturdags van 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect ia te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 81 nur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooiins&a dagelijks van 91 unr en van 36 uur;.van Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag eu Donderdag >an 92 aar. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft de 2de lui ts.-kwartiermeesters J. W. J. van Deventer, vau het lste regemeut dragonders, en C. ït. J. W. MenthenTan het lste regement infanteriein rang en ancienneteit overgeplaatst hij de militaire administratie ran het leger in Oost-Indië. Z. M. heeft benoemd tot notaris te BalkL. H. Potma kandidaat-notaris te Wirkum; op non-activiteit gesteld, op verzoek den majoor A. F. M. d'Hamecourt van het regement veldartillerie en in diens plaats benoemd den kap. Jhr. A. C. J. ran Rappardvan het regement rijdende artillerie voorts bij het lste regement vestingartillerie tot kap. den lsten luit. W. C. Hojel, werkzaam bij de Koninklijke Mili taire-Akademie, en bij het regement rijdende artillerie tot lsten luitenant den 2den lnitenant W. H. Biermanvan het korps. De audiëntie van den Minister van Marine zal op Vrijdag aanstaande niet plaats hebben. In de zitting van de Eerste Kamer der Staten-Gene- raal van heden Maandag zijn met algemeene stemmen aan genomen onderscheidene naturalisatie- en comptabiliteitswetten. Over de questie der loodsgelden is eenige discussie ontstaan. Dingsdag te 1 uur zijn aan de orde eenige wetsontwer pen en het voorstel van den heer Cool c. s., wegens de te gemoetkoming aan slaveneigeDaren op St. Martin. Woensdag te 11 uur beraadslaging over de ontwerpen tot definitieve begrooting Buitenlandsche Zaken 1864: regeling van het onderwijs in de Indische taal-, land- en volken kunde; bekrachtiging van het artikel concessie Holland op zijn smalst. Te Amsterdam zijn nog tot leden van de Tweede Ka mer aanbevolen de HH. J. J. A. Santhagens, J. J. Hassel- man en Jhr. Mr. J. de Bosch Kemper; in het kiesdistrict Leeuwarden Mr. B. Brouwer, officier van justitie te Heeren veen en de heer H. B. Klaasesz te Ternaard- in het kies district Alkmaar de heer J. L. Kikkert aan den Helder; - in het kiesdistrict Goriuchem Mr. R. J. C. Metelerkamp, lid der Gedeputeerde Staten van Zuid-Hollanden Jhr. F. G. E. Merkus van Gendt; - en in het kiesdistrict Utrecht Mr. S. J. van Geuns, subst.-officier van justitie te Utrecht. Ten gevolge van een bij den vice-admiraal van het Oostenrijksche eskader te Nieuwediep bekomen telegram zou, naar men verzekert, gezegd eskader heden Maandag ver trekken; verschillende victualie-wiukelsslagtersbroodbak kers enz. aldaar hebbea handen rol werk. Men brengt dit spoedige vertrek in verband met de ver klaring van Denemarkeu, dat het den oorlog ter zee wil voortzetten. Zaturdag 11. is te Zwolle de brug over het Katerveer voor de Centraal-Spoorweg feestelijk geopend en van stads wege de leden vau het muziekkorps van het regement gre nadiers en jagers kosteloos in de voornaamste logementen in gekwartierd en aan de geuoodigde autoriteiten eu persouen een diner aangeboden, door de firma Zomerdijk Bussiuck te Deventer geleverd. Volksspelen, illuminatie, muziek en vuurwerk hielden de feestvierende menigte bezig eu duurden tot ruim 12 uur in den nacht. Om te zorgen dat de vlugtige olie, welke bij de tot heden gebruikelijke wijze van koffijbranden verloren gaat, be houden blijve, daar zij den eigenlijken geur aan de koffij geeft, wordt door een Duitsch dagblad het volgende aangeraden: Men brenge de te branden koffij in een cylinder, wiens bui tenste inhoud alleen in verbinding staat met de vrije lucht, wiens binnenste van gesloten afdeelingeu voorzien is, die echter eenigzius gemeenschap hebben met den buitensten in houd. In deze gesloten afdeelingen wordt drooge gebrande en gemalen koffij gedaan, zoodat de olieachtige damp, die uit de gebraad wordende koffij vervliegt, door de koffij, die zich in de gesloten afdeelingeu bevindt, wordt opgenomen. Opdat bq het eindigen der branding de opgenomene vlug tige olie niet verloren ga, vermengt men den inhoud met eenige vroeger gebrande koude koffij eu laat de heete daar mede 10 15 minuten in den brander. Zoo kan men koffij van minder qualiteit tevens geurig makenwanneer men ia den cylinder of brander een goede soort koffij en in de ge sloten afdeelingeu m ildere soort doet. In het begin der bran ding laat men de vrije lucht toe, sluit den brander wanneer de boonen zich beginnen te kleuren, daar de eerst ontwij kende dampen hoofdzakelijk uit waterzuren bevatteude pro ducten bestaan. Volgens berigten uit de gemeente Hulsberg, (Lim burg) had aldaar in den vroegen morgen van den 3den dezer een moordaanslag plaats. Een jong man van dat dorp

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1